CEREC korunka

CEREC je moderní technologie, která přináší nové možnosti zhotovení zubních náhrad. Jedná se o unikátní přístroj, jenž pomocí speciálního robota, počítačového vybavení a frézovací jednotky dokáže vyhodnotit, navrhnout a zpracovat celokeramické zubní náhrady – korunky, fazety, výplně či můstky.

Výhodou je zhotovení i nasazení náhrady během jedné návštěvy lékaře, dokonalý přirozený vzhled protetické práce, její maximální přesnost, dlouhá životnost, barevná stálost a bezpečnost.

Co CEREC řeší

CEREC je stomatologický robotický přístroj vyvinutý ve Švýcarsku, který vychází z moderních technologií známých v průmyslu jako číslicové obrábění. Základem je vždy speciální kamerou zdokumentovaný a počítačově vyhodnocený defekt zubu nebo chrupu, návrh a modelace optimálního řešení a rekonstrukce vady. Následuje zpracování a vybroušení vyprojektované práce z bloku keramiky ve speciálním obráběcím modulu.

CEREC lze využít ke zhotovení keramických fazet, korunek předních i zadních zubů, keramických výplní, náhrad velkých částí zubu poničených kazem či úrazem a také celokeramické můstky.

Pro koho je metoda CEREC vhodná

Technologie CEREC je ideální pro všechny, kteří upřednostňují rychlá a estetická řešení velkých kazů a zubních defektů nebo kdy je léčba pomocí fotokompozitních výplní obtížná a výplň nedostatečně odolná.

Díky možnosti řešení defektů během jedné návštěvy ordinace je CEREC ideální pro estetické rekonstrukce předních zubů. Metoda je vhodná také pro osoby citlivé na různé látky, neboť CEREC představuje ošetření bezpečným biokompatibilním materiálem nezpůsobujícím alergie. Ošetření se nedoporučuje v případě nevyhovující ústní hygieny – problém lze však vyřešit ve spolupráci s dentální hygienistkou.

Zavedení/aplikace keramiky CEREC

Předpokladem ošetření CEREC je kvalitní zubní hygiena a posouzení stavu parodontu. Často je po úvodním vyšetření doporučena návštěva dentální hygienistky. Pokud nic nebrání ošetření touto technologií, přistoupí lékař k odstranění kazů či starých výplní a ošetřovaný zub je pro další ošetření tvarově upraven. Následně se pomocí speciální kamery zhotoví 3D snímek/scan ošetřovaného zubu, přístroj data vyhodnotí a na monitoru přístroje zobrazí digitální návrh rekonstrukce poškozeného zubu. Po odsouhlasení lékařem i pacientem je návrh během několika desítek minut vyfrézován z bloku keramiky a práce je po vyleštění připravena k nasazení do úst pacienta. Keramická náhrada je po vyzkoušení pevně připojena k zubu pomocí speciálního lepidla, které se vytvrzuje světlem pomocí UV lampy.

Celý proces zhotovení CEREC náhrady probíhá v rámci jedné návštěvy lékaře během 60–180 minut. Ošetření je bezbolestné, v případě potřeby se používá lokální anestezie.

Co byste měli vědět

Předností této metody je nejen rychlost zhotovení, vysoká přesnost práce, pevnost materiálu, barevná stálost, ale také dlouholetá záruka na finální práce. Vzhledem k vlastnostem keramiky náhrada odpovídá přirozenému zubu, a to nejen barevně, ale i svými mechanickými vlastnostmi. Proto také nedochází k nadměrnému opotřebení zubů v protější čelisti. Keramika je navíc také barevně stálá.

Ceník procedury

CEREC korunka
Keramická korunka vyfrézována dle scanu dutiny ústní, zhotovení korunky a její lepení probíhá v 1 den.
cena od 5 460 Kč

Potřebujete více informací?

Kontaktujte nás
Objednat se na zákrok