bradavice
a výrůstky

Bradavice a kožní výrůstky mohou být nejen estetickým problémem, ale také zdravotním rizikem. Ignorování některých kožních problémů může vést k jejich šíření a komplikacím. Tyto nežádoucí útvary na kůži mohou mít různé příčiny, a proto je důležité jednat co nejdříve. Doporučujeme objednat se na konzultaci s naším kožním lékařem/lékařkou, kde budeme moci identifikovat příčinu a navrhnout vhodnou léčbu. S využitím vysoce výkonných laserů jsou veškerá ošetření rychlá, bezbolestná a nanejvýš šetrná.

objednejte se na vyšetření
tlačítko domů ikona homepage
Estetická medicína
Dermatologie
Pleťové terapie a kosmetika
Bradavice a výrůstky

Co jsou a jak vypadají kožní výrůstky?

Nerovnosti či různé nepravidelnosti se mohou objevit i na jinak zdravé pokožce. Za typ kožního výrůstku považujeme bradavice, fibromy, kožní nádorky, kuří oka, pigmentové skvrny, cysty, tukové polštářky, ale také různé druhy mateřských znamének.

Klasické kožní výrůstky

Kožní výrůstky v barvě kůže bývají většinou nezhoubné, nicméně mohou vám na těle překážet třeba právě kvůli svému umístění. Obzvláště jsou-li na viditelném místě nebo vám způsobují obtíže při oblékání či holení.

Kožní nádorky

Zhoubné i nezhoubné výrůstky na kůži mohou mít celou řadu podob a odlišných vlastností. Patří sem nově vzniklá znaménka, stařecké bradavice i melanomové nádory. Melonomový nádor je snadné zaměnit se seboroickou verukou, ostře ohraničeným hnědo žlutým ložiskem, jehož živnou půdou ovšem není sluneční záření, ale zpravidla stres či oslabená imunita.

Bradavice

Bradavice jsou narozdíl od jiných kožních výrůstků nakažlivé a jejich přítomnost může být esteticky nepříjemná i bolestivá. Uzlíky či hrbolky různých tvarů i velikostí se zpravidla rozrůstají na chodidlech, dlaních či na obličeji. Naši lékaři vám na základě kožního vyšetření pomohou nejen s optimální léčbou, ale také s prevencí.

Fibromy

Malé výrůstky zhruba o velikosti do 2 centimetrů mají ostře ohraničený okraj, hladký povrch a červené až hnědé zbarvení. Vzhledem k tomu, že zdraví nekomplikují, motivace k jejich odstranění bývá zpravidla kosmetického rázu. Při mechanickém stimulování fibromu může dojít ke svědění či podráždění.

objednejte se na vyšetření

Co způsobuje vznik kožních výrůstků?

Proč se výrůstky tvoří, nelze jednoznačně určit – faktorem podílejícím se na jejich vzniku může být genetika, tření pokožky (proto se velmi často vyskytují v záhybech kůže) či přítomnost lidského papilomaviru v těle (HPV). Sklony k tvorbě výrůstků mohou souviset také s hormonálními změnami v období těhotenství či dospívání.  Všimli jste si, že výrůstek mění svůj tvar, zvětšuje se a bolí? Berte to jako výstražné znamení a k lékaři se objednejte okamžitě. Lékař během vyšetření zhodnotí strukturu výrůstku, jeho charakter a případně vyloučí, že by se mohlo jednat o závažné změny v kožních buňkách.

Místa, na kterých se výrůstky nejčastěji vyskytují

Nechte si výrůstky odstranit šetrně a bez jizev

Důkladné kožní vyšetření je nezbytné k tomu, aby mohl ošetřující lékař určit nejvhodnější způsob odstranění výrůstku nebo doporučit zahájení léčby. Pokud to typ a charakter kožního defektu umožní, provádíme výřez šetrně a precizně pomocí laseru – k dispozici máme frakční laser, vysoce výkonný CO2 laser, za určitých okolností je možné přistoupit také k ošetření pomocí IPL (intenzivní pulzní světlo). Ten produkuje až trojnásobek energie různých vlnových délek oproti klasickému laseru. Co se bolestivosti týče, teplo laseru působí na ošetřované místo opravdu krátce a ucítíte při něm pouze malé štípnutí.

Kdy je lepší chirurgické odstranění výrůstků?

Může se stát, že u rizikových výrůstků či znamének bude potřeba odebrat vzorek tkáně a ten následně poslat na histologické vyšetření. Ani chirurgického vyříznutí výrůstku se však nemusíte obávat – jedná se o nenáročný ambulantní zákrok, který provádí zkušení dermatovenerologové s maximální precizností a jemností. Ošetření v lokální anestezii je záležitostí několika minut, takže se v ordinaci dlouho nezdržíte.  

objednejte se na vyšetření

Proč RP CLINIC?

ikona ruky se srdíčkem značící zdravotní péči

mimořádná péče v luxusních prostorách

Nadstandardní péče, diskrétnost i přátelský přístup jsou jedny z mnoha důvodů, proč se se k nám klienti rádi vrací.

ikona ženského těla a květiny značící krásu

DŮRAZ NA
PŘIROZENOST
A OSOBITOST

Umíme vyslechnout vaše přání, ale zároveň zdůraznit vaši přirozenou krásu.

ikona zubního křesla značící péči

MODERNÍ
VYBAVENÍ
KLINIKY

Dosahovat viditelných a účinných výsledků by nebylo možné bez moderních technologií a špičkově vybaveného zázemí.

ikona ženské tváře se stetoskopem značící lékaře

ELITNÍ
TÝM
LÉKAŘŮ

Pečovat o vás budou ti nejlepší lékaři z oboru, za jejichž znalostmi a know-how stojí vedoucí lékařka MUDr. Věra Terzijská.

Jak se k nám dostanete

METREM B

Od stanice Náměstí Republiky je to k nám 200 m (asi 2 minuty) pěšky ulicí Na Poříčí.

Tramvají 6, 8, 15, 26

Zastávka se jmenuje Náměstí Republiky je to k nám 150 m pěšky ulicí Na Poříčí.

VLAKEM

Masarykovo nádraží je vzdálené pouze 300 m (asi 3 minuty pěsky).

Autem

V okolí je modrá parkovací zóna. S klinikou sousedí parkování OC Palladium.

klinika v Google mapách

Mohli jste nás vidět v médiích

logo pořadu život ve hvězdách TV nova
logo časopisu vogue
logo časopisu forbes
logo časopisu playboy
logo magazínu estetika
logo časopisu dolcevita