Kyslíková terapie pomůže nejen s dýchacími obtížemi, ale i se stresem či migrénami

Pokud by kyslík zmizel z atmosféry, téměř vše by zahynulo. A ačkoliv kyslík působí blahodárně na tělo i mysl, jeho koncentrace ve vzduchu činí pouze 21 %. Kyslík očišťuje plíce i celý organismus, podporuje imunitu a zvyšuje energii i psychickou pohodu. Pro to, abyste těžili ze všech účinků kyslíkové terapie, nemusíte mít nutně astma. Zjistěte, čím vám oxygenoterapie prospěje a proč ji zařadit i jako prevenci.
rezervujte si svůj termín

Málokdo si uvědomuje, jak moc je důležitý správný dech. Dýcháme všichni, ale otázkou zůstává, kdo doopravdy dýchá tak, aby to organismu maximálně prospívalo. Principy správného dýchání podporuje například jóga či meditace, existuje však i další způsob, jak z pouhého dechu podpořit zdraví. Oxygenoterapie neboli terapie kyslíkem má široké využití nejen v lázeňství a léčitelství, ale také jakožto regenerační a detoxikační kúra napříč všemi věkovými kategoriemi.

Kyslík jako životabudič

100% zdraví prospěšná léčba i prevence

Podpoříte imunitu, energii i výkonnost

Blaho pro vaše plíce, mozek i celkové zdraví

60 minut terapie = 2 týdenní pobyt v horách

Detoxikace i regenerace těla
bez vedlejších účinků

Zbavíte tělo toxinů a urychlíte zotavení

Co je oxygenoterapie a jak funguje?

Oxygenoterapie se používá v lékařství jako moderní ozdravná metoda již několik let. To, že denně vdechujeme určité množství kyslíku je naprosto běžné. Pokud je ovšem kyslík vdechován v koncentraci vyšší, než je jeho běžná přítomnost ve vzduchu, stoupá po tuto dobu i koncentrace kyslíku v krevní plazmě. Znamená to tedy, že náš organismus při terapii získá až čtyřnásobnou dávku kyslíku oproti běžnému dýchání. To vede ke zvýšení průtoku krve, a tudíž i k lepšímu zásobení těla kyslíkem.

‚‚Už během 20 minut kyslíkové terapie se zvýší mozková činnost a za 60 minut dojde k úplné regeneraci a odbourání toxinů.‘‘

Během terapie jednoduše dýcháte kyslík v 90% koncentraci pomocí speciální masky (koncentrátoru), zatímco ve vašem těle dochází k mnoha změnám. Spustí se látková výměna, organismus začne vylučovat škodlivé toxiny a nervový systém se zklidňuje.  

Využití kyslíku dalece přesahuje jen nemoci dýchacích cest

Kyslíková terapie se přitom už dávno nepoužívá čistě pro léčebné účely u lidí s onemocněním dýchacích cest, ačkoliv právě tam má logicky největší potenciál k příznivým účinkům. Ať už se jedná o závažná chronická onemocnění, jako je například astma, bronchitida či obstrukční plicní nemoc.

Kyslík pomáhá také v boji s vyčerpáním i stresem

Kyslík lze totiž nazvat jakýmsi životabudičem. V dnešní uspěchané době, kdy bývá odpočinek spíše luxusem, jsme mnohem více vystaveni stresu. K tomu všemu náš mozek musí denně zpracovávat obrovské množství informací a není tedy divu, že se tělo dřív či později přetíží a dojde k vyčerpání. Lidé s psychicky náročným zaměstnáním – například vrcholoví manažeři, zdravotníci, obchodníci nebo učitelé jsou riziku vyhoření mnohem blíže. Co myslíte, že je jednodušší – řešit prevenci, nebo následky?

‚‚Pokud se i vy často cítíte oslabení a unavení, dopřejte si pravidelné terapie kyslíkem a nechte tělo, aby se znovu nadechlo.‘‘

rezervujte si svůj termín+420 211 153 601

Volejte kdykoli od pondělí do pátku mezi 7:30 – 19:00

Kyslíková terapie jako regenerační doplněk pro sportovce

Vzhledem k tomu, že oxygenoterapie stimuluje buňky i svaly, je tak ideálním doplňkovým nástrojem k regeneraci u sportovců. Během terapie se červené krvinky snáze dostanou do postižených cév a tkání, čímž urychlují hojivé procesy. Vyšší absorbce kyslíku tedy zkracuje dobu zotavení po náročných sportovních výkonech a umožňuje být zejména profesionálům rychleji „zpátky ve hře“.

V čem tkví hlavní benefity kyslíkové terapie?

Pro koho je kyslíková terapie vhodná?

Účinky oxygenoterapie ocení každý, kdo chce zlepšit svůj zdravotní stav a cítit se lépe. Obzvláště prospěšná je terapie kyslíkem v případě:

Jak doplnění hořčíku pomocí nitrožilní terapie probíhá?

 • symbol konzultace a rozhovoru

  V RP CLINIC vás nejprve přivítáme za účelem úvodní konzultace, kdy probereme váš zdravotní stav či konkrétní obtíže a doporučíme vám vhodný terapeutický plán (tedy frekvenci i četnost terapií).

 • ikona kyslíku

  Samotná kyslíková terapie je naprosto bezbolestná a nemusíte se na ni nijak zvlášť připravovat. Dle zvolené délky trvá jedna terapie 30–60 minut.

 • ikona značící odpočinek

  Pomocí kyslíkové masky poté inhalujete 90% kyslík, zatímco relaxujete. Během procedury si tak můžete bez obav číst nebo poslouchat hudbu.

 • symbol opakování a pokračování kulatá šipka

  Po proceduře vás nic neomezuje a můžete se bez obav vrátit ke svým běžným činnostem.

rezervujte si svůj termín+420 211 153 601

Volejte kdykoli od pondělí do pátku mezi 7:30 – 19:00

Jak často chodit na kyslíkové terapie?

Četnost absolvování kyslíkové terapie je velmi individuální.Některý organismus reaguje velmi dobře třeba jen na jednu kúru týdně (stačí 30-45 minut), někdo při dlouhodobých problémech může absolvovat kúru denně.

Kdy není možné proceduru podstoupit?

Kyslíkové terapie neprovádíme v případě:

Nenechte si ujít akční ceny procedur

Zadejte svůj e-mail a propojte se s naším hlídacím psem, který pro vás ohlídá ty nejlepší ceny ošetření. Jakmile vytvoříme novou akční cenu, dozvíte se o ní jako první.

Děkujeme.

Jakmile bude něco nového, dáme vám vědět.
Oooops. Něco se nepodařilo. Zkusete to prosím znovu.

I zdraví má svou cenu

Kyslíkovou terapii u nás konzultují a provádí pouze zkušení odborníci v této oblasti, jde tedy o naprosto bezpečný a ověřený způsob léčby i prevence.

Kyslíková terapie (1 návštěva)

300 Kč

objednejte se na termín+420 211 153 601

Volejte kdykoli od pondělí do pátku mezi 7:30 – 19:00

Stáhněte si ceník

Nechte nám e-mail a my vám zašleme kompletní ceník procedur RP CLINIC.

Děkujeme za váš zájem.
stáhnout ceník v pdf
Zároveň vám zasíláme odkaz na stažení do mailu.
Oooops. Něco se nepodařilo. Zkusete to prosím znovu.

Mohou vám pomoci i tyto procedury:

infuzní terapielymfatická masáž

Nejspíše řešíte...

špatná imunita a celkové zdraví

Co byste určitě měli vědět?

Mohu kyslíkovou terapii podstoupit, i když nemám dýchací potíže?

Ano, kyslíkové terapie můžete absolvovat i preventivně bez lékařského doporučení. Terapie jsou vhodné pro muže i ženy od 15  let věku a maximální věkpro podstoupení procedury je takřka neomezený.

Je dýchání s kyslíkovým koncentrátorem nepříjemné?

Během terapie můžete pocítit sucho v ústech, s koncentrátorem jinak dýcháte tak, jak jste zvyklí.

Jak často mohu absolvovat kyslíkové terapie?

Četnost sezení je velmi individuální a lze ji přizpůsobit konkrétním obtížím pacienta. Někomu postačí 1 kúra týdně, někdo při závažnějších problémech může docházet na terapie denně.

Není možné, že se organismus při terapii překysličí?

Nemusíte se bát, je nemožné, aby se tělo kyslíkem „předávkovalo“. Kyslíková terapie je ověřenou metodou, u níž nebyly doposud prokázané žádné škodlivé vedlejší účinky.

Nechte se zkrášlit v luxusních prostorách RP CLINIC

interiér rp clinic s odpočinkovou zónou v estetické sekci

Nepropásněte novinky a tajné tipy od lékařů

Nechte nám e-mail a my vám čas od času zašleme novinky, akce nebo tajné tipy od našich lékařů.

Děkujeme.
Až bude něco nového, budete o tom vědět první.
Oooops. Něco se nepodařilo. Zkusete to prosím znovu.

Jak se k nám dostanete

METREM B

Od stanice Náměstí Republiky je to k nám 200 m (asi 2 minuty) pěšky ulicí Na Poříčí.

Tramvají 6, 8, 15, 26

Zastávka se jmenuje Náměstí Republiky je to k nám 150 m pěšky ulicí Na Poříčí.

VLAKEM

Masarykovo nádraží je vzdálené pouze 300 m (asi 3 minuty pěsky).

Autem

V okolí je modrá parkovací zóna. S klinikou sousedí parkování OC Palladium.

klinika v Google mapách

Mohli jste nás vidět v médiích

logo pořadu život ve hvězdách TV nova
logo časopisu vogue
logo časopisu forbes
logo časopisu playboy
logo magazínu estetika
logo časopisu dolcevita

Zažijte nejmodernější technologie v praxi

Využíváme nejlepší dostupné vybavení za miliony korun, třeba nejúčinnější laser současnosti Fotona SP Dynamis Pro  nebo speciální a extrémně výkonné zubní mikroskopy.

Splňujeme nejpřísnější normy a certifikace

certifikace 9001 ISO logo

Splňujeme přísnou normu ISO 9001 pro jakostní a procesní řízení. Nastavení standardů certifikace nám umožňuje efektivně reagovat na potřeby našich pacientů a nabízet péči nejvyšší možné kvality.

logo normy iso 27001 pro zdravotnická zařízení a bezpečnost informací

Ochrana dat a informací o klientech je pro nás absolutní prioritou. Proto jsme se zavázali k certifikaci ISO 27001. Tento závazek nám umožňuje efektivně ochraňovat citlivé informace a reagovat na aktuální bezpečnostní výzvy.