Nadměrnému pocení a nepříjemnostem je konec. Vyřeště ho botulotoxinem

Když jdete cvičit nebo dobíháte tramvaj, pot vás zřejmě nepřekvapí. Stejně tak, čeká-li vás důležitá schůzka, mohou se vám stresem zpotit dlaně. Pokud vám však pocení vstupuje do dne v ty nejnevhodnější okamžiky a naprosto bezdůvodně, jedná se o choulostivý problém, který i dnes bývá tabu. Tiše potom ovlivňuje psychiku, vztahy a celkově znepříjemňuje život. Skoncujte s nadměrným pocením díky aplikaci botulopreparátů.
rezervujte si svůj termín

Každé tělo funguje trochu jinak, a to samé platí v případě funkce potních žláz. Množství potu v různých situacích je dáno částečně genetikou, zároveň jej však může ovlivňovat celá řada dalších faktorů, například stres, alkohol, hormonální změny nebo intenzivní emoce.

Při velké námaze nebo při horečce se logicky člověk potí více než za normálních okolností. Problém nastává ve chvíli, kdy se kapky potu uvolňují ve velké míře i přesto, že se vám nic zvláštního neděje. Právě tehdy se může jednat o tzv. hyperhidrózu, laicky řečeno nadměrné pocení.

Cítit se svěží jako letní vánek

Pro kvalitnější a příjemnější život

Po dobu 7–12 měsíců

Aplikace100% bezpečné látky

Do podpaží, dlaní či plosek nohou

Zlepšení psychické pohody

Nenechte se omezovat

Objednejte se na vstupní konzultaci s lékařem

Buďte krásnější a zdravější s profesionální radou lékaře. Objednejte se na 30 minutovou nezávaznou konzultaci s lékařem za 1 500 Kč. Pokud se rozhodnete využít libovolnou proceduru nebo ošetření, odečteme vám celou částku z ceny ošetření.
objednejte se na vstupní konzultaci
nebo
volejte 211 153 602
Volejte kdykoli PO–PÁ od 7:30 do 19:00.

Nadměrné pocení už nemusí být tabu – trpí jím 3–10 % populace

V praxi to znamená, že vaše tělo dává mozku signál, že potřebuje regulovat teplotu a začne se potit bez jakéhokoliv důvodu. S tím pochopitelně souvisí nespočet obtíží, jako například potřeba častého sprchování, převlékání, ale také odér, který může být nepříjemný jak vám, tak i okolí.

‚‚Právě znevýhodnění ve společnosti může vést až k psychickým problémům a pocitům zoufalství.‘‘

Lokální hyperhidróza se týká pouze určitých oblastí, nejčastěji podpaží, dlaní, zad, plosek nohou či třísel. Celkové pocení větších ploch se pak nazývá generalizovaná hyperhidróza.

Příčinou nadměrného pocení může být genetika, nemoc i stres

Problém, který trápí 3–10%populace může a nemusí mít příčinu, ta je ovšem u hyperhidrózy zcela zásadní. Za zvýšenou tvorbou potu velmi často stojí genetika, nevhodný životní styl či hormonální změny během těhotenství či menopauzy. Ve hře však může být i přítomnost jednoho z mnoha onemocnění, například:

Současně může být nadměrné pocení vedlejším účinkem některých léků. Ať už je jeho příčina jakákoliv, asi netřeba říkat, že funkční léčba dokáže změnit člověku život k lepšímu.

Aplikace botulotoxinu dočasně zabrání pocení

Jestliže máte podezření na hyperhidrózu, není nutné ihned podstupovat chirurgické odstranění potních žláz, které může mít fatální vedlejší následky. Kromě úpravy životního stylu, která představuje naprosté minimum, existuje také dermatologická léčba. Ta spočívá v lokální aplikaci roztoku botulopreparátů do kůže se sklony k nadměrnému pocení. Ano, řeč je o té samé látce, která se s oblibou používá také k odstranění vrásek na obličeji. V tomto případě během vstřebávání roztoku dochází k přerušení nervových vzruchů do potních žláz.

Účinek se dostavuje postupně během 2–7 dnů, funkce potních žláz v místě vpichu se výrazně omezí, až se zastaví úplně. Doba trvání tohoto dočasného stavu se u každého liší, v rozmezí to bývá zhruba 7–12 měsíců, poté je možné aplikaci opakovat.

‚‚Roztok působí pouze lokálně, to znamená, že ostatní potní žlázy v těle zůstávají nadále aktivní.‘‘

V čem tkví hlavní benefity odstranění nadměrného pocení?

Pro koho je procedura vhodná?

Zákrok je vhodný pro muže i ženy všech věkových kategorií, které trápí nadměrné pocení určitých partií a obtíže s ním spojené. Účinky botulopreparátů ocení každý, kdo cítí, že hyperhidróza se negativně podepisuje na jeho sebevědomí i psychice a touží po kvalitnějším žití.

Jak odstranění nadměrného pocení v RP CLINIC probíhá?

 • symbol konzultace rozhovoru

  Nejprve vás přivítáme za účelem vstupní konzultace, během níž s vámi probereme váš zdravotní stav a celkovou anamnézu.

 • ikona značící hydrataci

  Samotné ošetření je velmi rychlé a jeho bolestivost se odvíjí od místa aplikace. Na podpaží či dlaně stačí pro zmírnění případných nepříjemných pocitů anestetický krém, u chodidel pak doporučujeme ošetření v analgosedaci. Jde o farmakologicky vyvolaný stav, kdy během zákroku pospáváte, ale zároveň vnímáte pokyny lékaře.

 • symbol anestezie umrtvení a injekce

  Botulotoxin se poté ve formě ředěného roztoku aplikuje do kůže tenkou jehličkou, počítá se přibližně jeden vpich na 1 cm čtvereční.

 • symbol opakování a pokračování kulatá šipka

  Během 2–7 dnů po aplikaci pozvolna dojde k dočasnému přerušení funkce potních žláz, a to pouze v místech vpichu. Nemusíte se tedy bát – ostatní žlázy fungují dál.

rezervujte si svůj termín+ 420 211 153 602

Volejte kdykoli od pondělí do pátku mezi 7:30 – 19:00

Nenechte si ujít akční ceny procedur

Zadejte svůj e-mail a propojte se s naším hlídacím psem, který pro vás ohlídá ty nejlepší ceny ošetření. Jakmile vytvoříme novou akční cenu, dozvíte se o ní jako první.

Děkujeme.

Jakmile bude něco nového, dáme vám vědět.
Oooops. Něco se nepodařilo. Zkusete to prosím znovu.

Kdy není možné proceduru podstoupit?

 • symbol kontraindikace

  V době těhotenství a kojení.

 • symbol kontraindikace

  Při zvýšené funkci štítné žlázy.

 • symbol kontraindikace

  U pacientů s epilepsií.

I krása má svou cenu

Naše ošetření provádí pouze zkušení odborníci v oblasti dermatologie, jsou tedy naprosto bezpečná a účinná. Využíváme moderní technologie a nejnovější postupy. V našem ceníku najdete celou řadu variant zákroků a můžete si tak zvolit to nejlepší řešení pro vaše potřeby. V případě zájmu vám rádi sestavíme cenovou nabídku na míru.

Vstupní konzultace s lékařem

1.500 Kč

Dlaně

10.000 Kč

Plosky

12.000 Kč

Podpaží

12.000 Kč

objednejte se na termín+ 420 211 153 602

Volejte kdykoli od pondělí do pátku mezi 7:30 – 19:00

Stáhněte si ceník

Nechte nám e-mail a my vám zašleme kompletní ceník procedur RP CLINIC.

Děkujeme za váš zájem.
stáhnout ceník v pdf
Zároveň vám zasíláme odkaz na stažení do mailu.
Oooops. Něco se nepodařilo. Zkusete to prosím znovu.

Mohou vám pomoci i tyto procedury:

laserová epilace

Nejspíše řešíte...

nadměrné poceníšpatná imunita a celkové zdraví

Co byste určitě měli vědět?

Jak často je nutné aplikaci opakovat pro udržení efektu?

Trvání účinku je individuální, přibližně 7 až 12 měsíců i déle. Poté je vhodné aplikaci opakovat.

Je procedura bolestivá?

Bolestivost zákroku se značně liší podle místa aplikace. Nenáročná je například aplikace v podpaží či na dlaních, která nevyžaduje anestezii. Oproti tomu aplikace na chodidlech je bolestivá a obvykle se provádí v analgosedaci.

Jak často je nutné infuzní terapii podstupovat, aby byl efekt znát?

Účinky mohou být znatelné už po 2–4 aplikacích s minimálně týdenními rozestupy.  Doporučujeme sérii 3-6 terapií s optimální frekvencí 1× týdně.

Je procedura opravdu bezpečná?

Botulopreparáty se již dlouhá léta využívají i v estetické medicíně k odstranění vrásek, jde tedy o bezpečnou a ověřenou metodu, u níž se vědecky neprokázaly žádné škodlivé účinky. Nemusíte tedy mít strach.

Čekají mě po proceduře nějaká omezení?

Pár dní po zákroku nedoporučujeme návštěvu sauny a ideálně omezení sportu, jinak se můžete věnovat svým běžným aktivitám.

Nechte se zkrášlit v luxusních prostorách RP CLINIC

interiér rp clinic s odpočinkovou zónou v estetické sekci

Představujeme vám ikonu estetické dermatologie MUDr. Věru Terzijskou

Pokud někdo umí zpomalit čas, pak je to průkopnice svého oboru, MUDr. Věra Terzijská. Své poslání plní již od počátku 90. let, kdy byla estetická dermatologie ještě neprobádaným světem. Je jednou z prvních, která v Česku začala aplikovat botulotoxin, nyní již o správných postupech v této oblasti již 18 let sama školí, a to po celé střední Evropě. Právě pod její záštitou jsme také školícím centrem v oblasti fillerů, výplňových materiálů s kyselinou hyaluronovou a pleťových terapií. Ve své praxi se kromě výuky lékařů věnuje také odborné publikační činnosti.  Odborných stáží a kongresů se nejen sama aktivně účastní, ale také je pořádá. Hledat nové způsoby a metody, jak dosáhnout co nejlepších výsledků s minimálním zásahem do těla, je její celoživotní vášní.

mudr vera terzijska pri praci
MUDr. Věra Terzijská

Elitní team lékařů
RP CLINIC

mudr martin laš
MUDr. Martin Laš
estetický dermatolog

Pan doktor je zkušený matador v oblasti výplní kyselinou hyaluronovou a aplikace botulotoxinu. Nejnovější know-how z oblasti estetické dermatologie čerpá na stážích v zahraničí. Extenzivní know–how čerpá i od legendy oboru MUDr. Terzijské.

mudr veronika krizkova
MUDr. Veronika Křížková
dermatoveneroložka

Jestli hledáte vysoce odborného a empatického lékaře, pak je paní doktorka Křížková tou nejlepší volbou pro řešení široké škály kožních problému. Mimo jiné je držitelkou certifikátu o zvláštní odborné způsobilosti v oboru korektivní dermatologie.

mudr jana brazdova
MUDr. Simona Tivadar
korektivní dermatoložka

Je lékařkou, která spojuje odbornou excelenci s lidským přístupem, a poskytuje klientům komplexní péči s ohledem na jejich individuální potřeby. Její profesionální přístup k pacientům vytváří důvěru a pohodu, což je v oblasti dermatologie klíčové.

Nepropásněte novinky a tajné tipy od lékařů

Nechte nám e-mail a my vám čas od času zašleme novinky, akce nebo tajné tipy od našich lékařů.

Děkujeme.
Až bude něco nového, budete o tom vědět první.
Oooops. Něco se nepodařilo. Zkusete to prosím znovu.

Jak se k nám dostanete

METREM B

Od stanice Náměstí Republiky je to k nám 200 m (asi 2 minuty) pěšky ulicí Na Poříčí.

Tramvají 6, 8, 15, 26

Zastávka se jmenuje Náměstí Republiky je to k nám 150 m pěšky ulicí Na Poříčí.

VLAKEM

Masarykovo nádraží je vzdálené pouze 300 m (asi 3 minuty pěsky).

Autem

V okolí je modrá parkovací zóna. S klinikou sousedí parkování OC Palladium.

klinika v Google mapách

Mohli jste nás vidět v médiích

logo pořadu život ve hvězdách TV nova
logo časopisu vogue
logo časopisu forbes
logo časopisu playboy
logo magazínu estetika
logo časopisu dolcevita

Zažijte nejmodernější technologie v praxi

Využíváme nejlepší dostupné vybavení za miliony korun, třeba nejúčinnější laser současnosti Fotona SP Dynamis Pro  nebo speciální a extrémně výkonné zubní mikroskopy.

Splňujeme nejpřísnější normy a certifikace

certifikace 9001 ISO logo

Splňujeme přísnou normu ISO 9001 pro jakostní a procesní řízení. Nastavení standardů certifikace nám umožňuje efektivně reagovat na potřeby našich pacientů a nabízet péči nejvyšší možné kvality.

logo normy iso 27001 pro zdravotnická zařízení a bezpečnost informací

Ochrana dat a informací o klientech je pro nás absolutní prioritou. Proto jsme se zavázali k certifikaci ISO 27001. Tento závazek nám umožňuje efektivně ochraňovat citlivé informace a reagovat na aktuální bezpečnostní výzvy.