Vyšetření a kontrola znamének: Myslete na své zdraví a nezanedbejte prevenci

Každý den jsme vystaveni slunečnímu záření, které může mít negativní vliv na naši pokožku. Kožní znaménka mohou být přirozenou součástí našeho těla, ale také mohou naznačovat výskyt melanomu nebo jiných typů kožní rakoviny. Právě proto je důležité pravidelně vyhledávat odbornou kontrolu a včas odhalovat potenciální problémy.
rezervujte si svůj termín

Proč si nechat vyšetřit znaménka?

Věděli jste, že rakovina kůže patří k 6. nejčastějšímu nádorovému onemocnění? V České republice se s ním ročně potýká až 1 500 lidí, pětina z nich následně zemře. Melanom, forma rakoviny kůže, se může objevit jako nenápadná skvrna na kůži nebo se vyvinout z již existujícího mateřského znaménka. V rané fázi je melanom léčitelný a když se objeví a odstraní včas, šance na uzdravení jsou téměř 100 %.

Získejte jistotu, že vás znaménka neohrožují

Investice do zdraví

Neriskujte zdravotní komplikace a drahou léčbu

Nezbytná prevence

Získejte jistotu, že vaše znaménka nejsou nebezpečná

Rychlé a bezbolestné

Zvládnete za 20 minut během obědové pauzy

Jak pečovat o znaménka v létě: odpovídá MUDr. Lucie Polák

náhled videa s tváří mudr polák

Druhy znamének neboli névů

Existuje několik druhů znamének neboli névů, které se mohou na kůži objevit: 

‚‚Kontrola névů dermatoskopem, neboli vyšetření znamének, je zásadní pro včasnou detekci dysplastického névu a zachování zdravé pokožky.‘‘

MUDr. Veronika Křížková, MBA

Jak probíhá vyšetření znamének dermatoskopem?

Vyšetření je zcela bezbolestné, neinvazivní a velmi rychlé. Kontrola probíhá za pomoci speciální zvětšovací lupy – dermatoskopu. Pro běžné kontroly a preventivní prohlídky se používá ruční dermatoskop, který umožní zhodnotit specifické aspekty znamének neviditelné pouhým okem. Typicky například teleangiectazie, melanocytární síť, přítomnost regrese. Teprve na základě bližšího prozkoumání lékař může určit, zda je dané znaménko nebezpečné, a navrhnout vhodnou léčbu.

 • symbol konzultace rozhovoru

  V ordinaci RP CLINIC vás přivítají naši milí lékaři, kteří vám průběh vyšetření nejprve vysvětlí a rádi zodpoví vaše dotazy. Je pro nás důležité, abyste se v prostředí kliniky cítili pohodlně, bezpečně a odcházeli s pocitem maximální péče.

 • symbol čištění a dezinfekce

  Samotné vyšetření znamének je naprosto bezbolestné a neinvazivní. I s úvodní konzultací zabere kontrola zhruba 20 minut, takže ji bez obav zvládnete i v průběhu náročného pracovního dne. Třeba v obědové pauze.

 • symbol inspekce a kontroly oko s lupou

  Kontrola probíhá ve spodním prádle, aby bylo možné přístrojem pečlivě prohlédnout všechna znaménka, i ta zdánlivě neviditelná. Pomocí ručního dermatoskopu poté lékař provede základní diagnostiku.

 • symbol konzultace a rozhovoru

  Pokud lékař vyhodnotí nějaké znaménko jako potenciálně rizikové, hned s vámi probere další kroky. Cílem je možný kožní problém včas nejen odhalit, ale také podchytit a udělat maximum pro vaše zdraví.

 • symbol opakování a pokračování kulatá šipka

  Po krátkém vyšetření vás nic nelimituje a můžete se obratem vrátit ke svým obvyklým denním aktivitám a dalšímu programu. Lékař vám doporučí, kdy se dostavit na příští kontrolu.

rezervujte si svůj termín+ 420 211 153 602

Volejte kdykoli od pondělí do pátku mezi 7:30 – 19:00

Nenechte si ujít akční ceny procedur

Zadejte svůj e-mail a propojte se s naším hlídacím psem, který pro vás ohlídá ty nejlepší ceny ošetření. Jakmile vytvoříme novou akční cenu, dozvíte se o ní jako první.

Děkujeme.

Jakmile bude něco nového, dáme vám vědět.
Oooops. Něco se nepodařilo. Zkusete to prosím znovu.

Jak minimalizovat riziko rakoviny?

Dodržujte základní preventivní opatření. Opalujte se s rozumem a používejte SPF ochranu. Sluníčko a touha po zlatavém opálení k létu neodmyslitelně patří. Většina z nás se tak s prvními letními paprsky okamžitě oddá chytání bronzové barvy. Jenže nádherně opálená pokožka nemusí být jen slušivým podkladem, na kterém oblečení i make-up vypadá lépe, ale také živnou půdou pro zhoubný melanom.

„Pokud jste se už za život několikrát spálili, šance, že se u vás maligní melanom objeví, se zvyšuje. Jediné, čeho nakonec člověk lituje je, že se na kontrolu znamének neobjednal dříve.“

MUDr. Martin Laš, RP CLINIC

Účinná ochrana kůže před UV zářením by tak měla být naprostou samozřejmostí, ať už jste na dovolené u moře nebo trávíte léto ve městě. Používejte krém s vysokým SPF faktorem, mezi 11 a 15 hodinou se snažte sluníčku vyvarovat úplně a v případě, že trpíte syndromem dysplastických névů, omezte pobyt na slunci na minimum.

Co je syndrom dysplastických névů?

Syndrom dysplastických névů je genetická porucha, která zvyšuje riziko vzniku agresivního melanomu. Typický je pro ni výskyt množství nepravidelných mateřských znamének po celém těle, které se mohou měnit v průběhu času. Diagnóza se provádí fyzickým vyšetřením a dermatoskopií. Prevence zahrnuje pravidelné sledování kůže, ochranu před sluncem a včasnou detekci a léčbu melanomu.

Na kontrolu znamének se objednejte alespoň 1× ročně

Vyšetření znamének by nemělo být strašákem, kterého dlouho odkládáte. V rámci prevence je vhodné si nechat kontrolovat znaménka alespoň jednou za rok, ideálně však dvakrát ročně. To je optimální doba, po kterou se případná riziková znaménka včas odhalí. Častější kontrolu lékař doporučí pouze tehdy, když se mu podoba névu nezdá a problém je nutné individuálně řešit.

A kdy nezahálet a přijít na kontrolu okamžitě? U znaménka hraje důležitou roli jeho tvar, barva, velikost i určité asymetrie. Jakmile si třeba při sprchování všimnete většího znaménka o průměru více než 5 mm, na nic nečekejte a domluvte si co možná nejbližší termín vyšetření. Výstražným trojúhelníkem může být i znaménko s nepravidelnými vyvýšeninami neboměnící se barvou – jedině lékař ovšem určí, jestli je nutné se v tomto případěněčeho obávat.

objednejte se na termín
+ 420 211 153 602

Volejte kdykoli od pondělí do pátku mezi 7:30 – 19:00

Kontrola znamének na Praze 1:
Nechte se vyšetřit v luxusních prostorách RP CLINIC

interiér rp clinic s odpočinkovou zónou v estetické sekci

I zdraví má svou cenu | ceník vyšetření

Vyšetření provádí pouze zkušení a kvalifikovaní lékaři v oblasti dermatologie, je tedy naprosto bezpečné a účinné. Využíváme moderní technologie a nejnovější postupy pro včasné odhalení nebezpečí.

Kontrola névů/znamének dermatoskopem

2.500 Kč

Odstranění – excize névů/znamének

1.700 Kč

Šití rány po excizi (odstranění) névů/znamének

800 Kč

objednejte se na termín+ 420 211 153 602

Volejte kdykoli od pondělí do pátku mezi 7:30 – 19:00

Stáhněte si ceník

Nechte nám e-mail a my vám zašleme kompletní ceník procedur RP CLINIC.

Děkujeme za váš zájem.
stáhnout ceník v pdf
Zároveň vám zasíláme odkaz na stažení do mailu.
Oooops. Něco se nepodařilo. Zkusete to prosím znovu.

Mohou vám pomoci i tyto procedury:

odstranění kožních znamének

Nejspíše řešíte...

kožní znaménka

Co byste určitě měli vědět?

Je dermatoskopie účinná při detekci melanomu?

Ano, dermatoskopie je považována za vysoce účinnou metodu při detekci melanomu, nejagresivnějšího typu kožního rakoviny. Tato technika umožňuje dermatologům důkladněji zkoumat strukturu a pigmentaci znamének, což zvyšuje přesnost diagnostiky.

Jaké příznaky by měly vyvolat obavy ohledně kožního znaménka?

Změna velikosti, tvaru nebo barvy znaménka, nepravidelné okraje, vznik nového znaménka, svědění, krvácení, bolestivost nebo jakýkoli jiný neobvyklý příznak by měl být považován za důvod ke konzultaci s dermatologem. Tyto změny mohou signalizovat potenciální nebezpečí a vyžadovat další vyšetření.

Jak často bych měl(a) nechat provádět kontrolu kožních znamének?

Obecně platí, že pravidelná kontrola kožních znamének je důležitá pro zachycení případných změn včas. Doporučuje se nechat provádět kontrolu u dermatologa minimálně jednou ročně, zejména pokud máte větší počet znamének, jste vystaveni slunečnímu záření nebo máte rodinnou anamnézu kožních onemocnění.

Je vyšetření dermatoskopem bolestivé?

Ne, vyšetření dermatoskopem je obvykle bezbolestné a neinvazivní. Dermatoskop se jemně přiloží na povrch znaménka a specialisté provedou detailní prohlídku struktury a barev. Pacienti nejčastěji pociťují pouze mírný tlak nebo lehké mravenčení během vyšetření.

Co je dermatoskopie a jaký je její význam při vyšetření kožních znamének?

Dermatoskopie je diagnostická metoda, při které se používá dermatoskop (speciální optický nástroj), který umožňuje důkladně prozkoumat a zobrazit strukturu kožních znamének. Tato metoda je klíčová pro identifikaci neobvyklých nebo podezřelých změn v znaménkách, které by mohly signalizovat riziko kožních onemocnění, včetně melanomu.

Představujeme vám ikonu estetické dermatologie MUDr. Věru Terzijskou

Pokud někdo umí zpomalit čas, pak je to průkopnice svého oboru, MUDr. Věra Terzijská. Své poslání plní již od počátku 90. let, kdy byla estetická dermatologie ještě neprobádaným světem. Je jednou z prvních, která v Česku začala aplikovat botulotoxin, nyní již o správných postupech v této oblasti již 18 let sama školí, a to po celé střední Evropě. Právě pod její záštitou jsme také školícím centrem v oblasti fillerů, výplňových materiálů s kyselinou hyaluronovou a pleťových terapií. Ve své praxi se kromě výuky lékařů věnuje také odborné publikační činnosti.  Odborných stáží a kongresů se nejen sama aktivně účastní, ale také je pořádá. Hledat nové způsoby a metody, jak dosáhnout co nejlepších výsledků s minimálním zásahem do těla, je její celoživotní vášní.

mudr vera terzijska pri praci
MUDr. Věra Terzijská

Elitní team lékařů
RP CLINIC

mudr martin laš
MUDr. Martin Laš
estetický dermatolog

Pan doktor je zkušený matador v oblasti výplní kyselinou hyaluronovou a aplikace botulotoxinu. Nejnovější know-how z oblasti estetické dermatologie čerpá na stážích v zahraničí. Extenzivní know–how čerpá i od legendy oboru MUDr. Terzijské.

mudr veronika krizkova
MUDr. Veronika Křížková
dermatoveneroložka

Jestli hledáte vysoce odborného a empatického lékaře, pak je paní doktorka Křížková tou nejlepší volbou pro řešení široké škály kožních problému. Mimo jiné je držitelkou certifikátu o zvláštní odborné způsobilosti v oboru korektivní dermatologie.

mudr jana brazdova
MUDr. Simona Tivadar
korektivní dermatoložka

Je lékařkou, která spojuje odbornou excelenci s lidským přístupem, a poskytuje klientům komplexní péči s ohledem na jejich individuální potřeby. Její profesionální přístup k pacientům vytváří důvěru a pohodu, což je v oblasti dermatologie klíčové.

Nepropásněte novinky a tajné tipy od lékařů

Nechte nám e-mail a my vám čas od času zašleme novinky, akce nebo tajné tipy od našich lékařů.

Děkujeme.
Až bude něco nového, budete o tom vědět první.
Oooops. Něco se nepodařilo. Zkusete to prosím znovu.

Jak se k nám dostanete

METREM B

Od stanice Náměstí Republiky je to k nám 200 m (asi 2 minuty) pěšky ulicí Na Poříčí.

Tramvají 6, 8, 15, 26

Zastávka se jmenuje Náměstí Republiky je to k nám 150 m pěšky ulicí Na Poříčí.

VLAKEM

Masarykovo nádraží je vzdálené pouze 300 m (asi 3 minuty pěsky).

Autem

V okolí je modrá parkovací zóna. S klinikou sousedí parkování OC Palladium.

klinika v Google mapách

Mohli jste nás vidět v médiích

logo pořadu život ve hvězdách TV nova
logo časopisu vogue
logo časopisu forbes
logo časopisu playboy
logo magazínu estetika
logo časopisu dolcevita

Zažijte nejmodernější technologie v praxi

Využíváme nejlepší dostupné vybavení za miliony korun, třeba nejúčinnější laser současnosti Fotona SP Dynamis Pro  nebo speciální a extrémně výkonné zubní mikroskopy.

Splňujeme nejpřísnější normy a certifikace

certifikace 9001 ISO logo

Splňujeme přísnou normu ISO 9001 pro jakostní a procesní řízení. Nastavení standardů certifikace nám umožňuje efektivně reagovat na potřeby našich pacientů a nabízet péči nejvyšší možné kvality.

logo normy iso 27001 pro zdravotnická zařízení a bezpečnost informací

Ochrana dat a informací o klientech je pro nás absolutní prioritou. Proto jsme se zavázali k certifikaci ISO 27001. Tento závazek nám umožňuje efektivně ochraňovat citlivé informace a reagovat na aktuální bezpečnostní výzvy.