Kvůli odstranění znamének nemusíte vždy pod skalpel. Vyzkoušejte šetrnější laser.

Zatímco u některých lidí mohou kožní znaménka představovat zdravotní riziko, u jiných naopak vadu na kráse. Obzvláště nachází-li se znaménko na obličeji nebo jiném viditelném místě, časem vám může začít vadit natolik, že se rozhodnete pro jeho odstranění. Naštěstí díky moderní dermatologii už nemusíte tzv. pod skalpel, který může zanechat nežádoucí jizvičku – existuje totiž šetrnější a esteticky přívětivější metoda, a sice laser.
rezervujte si svůj termín

Proč si nechat vyšetřit znaménka?

Většina znamének se řadí k naprosto neškodným. Na své kůži jich zřejmě spočítáte desítky a při pravidelných ročních kontrolách u dermatologa pravděpodobně zjistíte, že vás nijak neohrožují. Může se ale stát, že vás přítomnost drobného kožního výrůstku začne obtěžovat – v takové chvíli je nejjednodušší podstoupit jeho odstranění.

Objevte rychlé a šetrné řešení

Vysoce výkonný
laser

Nežádoucí znaménka odstraní za pár minut

Minimální
bolestivost

S možností použití lokálního anestetika

Krátká doba hojení bez komplikací

Zůstává téměř neviditelná jizvička

Jak pečovat o znaménka v létě: odpovídá MUDr. Lucie Polák

náhled videa s tváří mudr polák

Druhy znamének neboli névů

Existuje několik druhů znamének neboli névů, které se mohou na kůži objevit: 

Kdy je vhodné si nechat znaménka odstranit?

Důvody k odstranění znamének, ať už pih, výrůstků nebo stařeckých bradavic nemusí být čistě estetické, ale také zdravotní. Jestliže dermatolog vyhodnotí nějaké znaménko jako potenciálně rizikové, může vám doporučit jeho odstranění, aby se předešlo případným zdravotním komplikacím.

‚‚Na vyšetření znamének se tedy objednejte nejen v případě, že vám nějaké znaménko překáží, ale i když si všimnete, že například mění barvu nebo tvar.‘‘

Způsoby odstranění znamének

Zbavit se nežádoucího či nebezpečného znaménka lze dvěma způsoby, a sice chirurgicky nebo laserem:

1. Odstranění znamének chirurgicky

Znaménka podezřelého tvaru se primárně odstraňují chirurgicky a váže se k nim histologické vyšetření. Zákrok probíhá v lokální anestezii (stejně jako u laseru) a spočívá v tom, že znaménko se jednoduše vyřízne a ranka se drobnými stehy zacelí. Oproti laseru ovšem počítejte s výrazně delší dobou hojení a také možným pozůstatkem viditelné jizvičky.

2. Odstranění znamének frakčním laserem

Jestliže vás trápí znaménko bezbarvé a vyvýšené a chcete si jej nechat odstranit čistě z kosmetických nebo praktických důvodů(například se bojíte nechtěného strhnutí), pak je ideální volbou laser. Zákroku však musí vždy předcházet důkladná kontrola znamének dermatoskopem.

Obě metody jsou přitom maximálně bezpečné, šetrné a minimálně bolestivé.

K odstranění některých klasických pih (ephelides) aplastických pigmentových znamének lze použít odpařovací CO2 laser nebo elektrokoagulaci. K odstranění hyperpigmentací typu chloasma a melasma používáme IPL laser.

Co je to excize?

Excize znamének znamená chirurgické odstranění kůže nebo tkáně, kde se znaménko nachází. Tento postup se obvykle provádí z důvodů prevence, diagnostiky nebo léčby kožních onemocnění, včetně podezření na melanom nebo jiné typy karcinomů. Znaménko je odstraněno společně s částí okolní tkáně, aby se zajistila úplná excize a možnost dalšího histologického vyšetření.

Krok č. 1 – vyšetření znamének dermatoskopem

Ne každé znaménko je možné odstranit laserem. Vaše předchozí cesta by tedy měla vést k dermatologovi, který vám znaménka dermatoskopicky vyšetří a zhodnotí, zda a jakým způsobem je vhodné znaménka odstranit.  Vyšetření dermatoskopem je zcela bezbolestné, neinvazivní a velmi rychlé. Kontrola probíhá za pomoci speciální zvětšovací lupy – dermatoskopu. Pro běžné kontroly a preventivní prohlídky se používá ruční dermatoskop, který umožní zhodnotit specifické aspekty znamének neviditelné pouhým okem.  

Představujeme vám MUDr. Veroniku Křížkovou, MBA

Paní doktorka je absolventkou Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Po ukončení studia zahájila svou praxi na Kožním oddělení Vojenské nemocnice v Olomouci.  V roce 2004 nastoupila  na Dermatovenerologickou kliniku 2. LF UK a Fakultní nemocnice Bulovka, kde několik let působila jako primářka. Získala specializaci v oboru dermatovenerologie prvního stupně a specializovanou způsobilost v oboru.  Má certifikát o zvláštní odborné způsobilosti v oboru korektivní dermatologie. Přednáší na kongresech, věnuje se výuce postgraduálních studentů, je autorkou řady odborných publikací.

objednejte se+420 211 153 602

Volejte kdykoli od pondělí do pátku mezi 7:30 – 19:00

mudr veronika křížková je přední česká dermatoložka

Jaké druhy znamének není možné laserem ošetřit?

Jak odstranění znamének laserem probíhá?

Vyšetření je zcela bezbolestné, neinvazivní a velmi rychlé. Kontrola probíhá za pomoci speciální zvětšovací lupy – dermatoskopu. Pro běžné kontroly a preventivní prohlídky se používá ruční dermatoskop, který umožní zhodnotit specifické aspekty znamének neviditelné pouhým okem. Typicky například teleangiectazie, melanocytární síť, přítomnost regrese. Teprve na základě bližšího prozkoumání lékař může určit, zda je dané znaménko nebezpečné, a navrhnout vhodnou léčbu.

 • symbol konzultace rozhovoru

  V RP CLINIC vás nejprve přivítají naše milí lékaři, kteří vám průběh zákroku vysvětlí a zodpoví vaše dotazy.

 • symbol čištění a dezinfekce

  Lékař dále ošetřovanou oblast znecitliví pomocí lokální anestezie. Zákrok ovšem zvládnete i bez použití anestetika – bolestivost je totiž minimální a dá se přirovnat k žahnutí kopřivou.

 • ikona značící laser

  Poté místo vydesinfikuje a za použití nástavce ablačního laseru lézi odstraní do žádoucí hloubky kůže. Zákrok je velmi rychlý a trvá jen několik minut.

 • ikona značící lubrikaci, dezinfekci nebo mazání

  Nakonec na ranku nanese lokální antibiotikum ve formě masti či zásypu a aplikuje krytí.

 • ikona času

  V následujících 2 týdnech po zákroku je třeba ranku držet v čistotě, desinfikovat ji dle doporučení lékaře a vynechat slunění (včetně solária) a pobyt v sauně. Jakmile se vzniklý stroupek zahojí, přetvoří se v růžovou jizvičku, která postupně úplně vybledne.

rezervujte si svůj termín+ 420 211 153 602

Volejte kdykoli od pondělí do pátku mezi 7:30 – 19:00

Nenechte si ujít akční ceny procedur

Zadejte svůj e-mail a propojte se s naším hlídacím psem, který pro vás ohlídá ty nejlepší ceny ošetření. Jakmile vytvoříme novou akční cenu, dozvíte se o ní jako první.

Děkujeme.

Jakmile bude něco nového, dáme vám vědět.
Oooops. Něco se nepodařilo. Zkusete to prosím znovu.

Kontrola znamének na Praze 1:
Nechte se vyšetřit v luxusních prostorách RP CLINIC

estetická dermatoložka využívá při ošetření laser

I zdraví má svou cenu

Ošetření provádí pouze zkušení a kvalifikovaní lékaři v oblasti dermatologie, je tedy naprosto bezpečné a účinné. Využíváme moderní technologie a nejnovější postupy, které zajistí bezproblémový průběh vaší návštěvy. U odstranění většího množství znamének je cena stanovena dle počtu a rozsahu.  

Odstranění znaménka laserem

1.900 Kč

objednejte se na termín+ 420 211 153 602

Volejte kdykoli od pondělí do pátku mezi 7:30 – 19:00

Stáhněte si ceník

Nechte nám e-mail a my vám zašleme kompletní ceník procedur RP CLINIC.

Děkujeme za váš zájem.
stáhnout ceník v pdf
Zároveň vám zasíláme odkaz na stažení do mailu.
Oooops. Něco se nepodařilo. Zkusete to prosím znovu.

Mohou vám pomoci i tyto procedury:

kontrola znamének

Nejspíše řešíte...

kožní znaménka

Co byste určitě měli vědět?

Jaké jsou hlavní výhody odstranění znamének laserem?

Oproti chirurgickému odstranění jde o velmi rychlý, šetrný a téměř bezbolestný zákrok. Doba hojení je krátká, a výsledná jizvička zůstává téměř neviditelná.

Kdy je vhodné zvážit odstranění znamének?

Znaménka se nejčastěji odstraňují z kosmetických a zdravotních důvodů. Z hlediska estetiky vám může znaménko dlouhodobě překážet, odstranění kvůli možným zdravotním komplikacím pak doporučí dermatolog.

Jaký je rozdíl mezi odstraněním znamének chirurgicky a laserem?

Chirurgické odstranění znamének spočívá ve vyříznutí znaménka a následném zacelení ranky pár stehy. Laserové odstranění znamének je šetrnější, rychlejší a má kratší dobu hojení. Volba metody závisí na typu a povaze znaménka.

Jak správně pečovat o ranku po odstranění znaménka laserem?

Po odstranění znaménka laserem je důležité udržovat ošetřovanou oblast čistou, dezinfikovat ji podle doporučení lékaře a vyhnout se pobytu na slunci a v sauně. Jakmile se vzniklý stroupek zahojí, přetvoří se v růžovou jizvičku, která postupně vybledne.

Představujeme vám ikonu estetické dermatologie MUDr. Věru Terzijskou

Pokud někdo umí zpomalit čas, pak je to průkopnice svého oboru, MUDr. Věra Terzijská. Své poslání plní již od počátku 90. let, kdy byla estetická dermatologie ještě neprobádaným světem. Je jednou z prvních, která v Česku začala aplikovat botulotoxin, nyní již o správných postupech v této oblasti již 18 let sama školí, a to po celé střední Evropě. Právě pod její záštitou jsme také školícím centrem v oblasti fillerů, výplňových materiálů s kyselinou hyaluronovou a pleťových terapií. Ve své praxi se kromě výuky lékařů věnuje také odborné publikační činnosti.  Odborných stáží a kongresů se nejen sama aktivně účastní, ale také je pořádá. Hledat nové způsoby a metody, jak dosáhnout co nejlepších výsledků s minimálním zásahem do těla, je její celoživotní vášní.

mudr vera terzijska pri praci
MUDr. Věra Terzijská

Elitní team lékařů
RP CLINIC

mudr martin laš
MUDr. Martin Laš
estetický dermatolog

Pan doktor je zkušený matador v oblasti výplní kyselinou hyaluronovou a aplikace botulotoxinu. Nejnovější know-how z oblasti estetické dermatologie čerpá na stážích v zahraničí. Extenzivní know–how čerpá i od legendy oboru MUDr. Terzijské.

mudr veronika krizkova
MUDr. Veronika Křížková
dermatoveneroložka

Jestli hledáte vysoce odborného a empatického lékaře, pak je paní doktorka Křížková tou nejlepší volbou pro řešení široké škály kožních problému. Mimo jiné je držitelkou certifikátu o zvláštní odborné způsobilosti v oboru korektivní dermatologie.

mudr jana brazdova
MUDr. Simona Tivadar
korektivní dermatoložka

Je lékařkou, která spojuje odbornou excelenci s lidským přístupem, a poskytuje klientům komplexní péči s ohledem na jejich individuální potřeby. Její profesionální přístup k pacientům vytváří důvěru a pohodu, což je v oblasti dermatologie klíčové.

Nepropásněte novinky a tajné tipy od lékařů

Nechte nám e-mail a my vám čas od času zašleme novinky, akce nebo tajné tipy od našich lékařů.

Děkujeme.
Až bude něco nového, budete o tom vědět první.
Oooops. Něco se nepodařilo. Zkusete to prosím znovu.

Jak se k nám dostanete

METREM B

Od stanice Náměstí Republiky je to k nám 200 m (asi 2 minuty) pěšky ulicí Na Poříčí.

Tramvají 6, 8, 15, 26

Zastávka se jmenuje Náměstí Republiky je to k nám 150 m pěšky ulicí Na Poříčí.

VLAKEM

Masarykovo nádraží je vzdálené pouze 300 m (asi 3 minuty pěsky).

Autem

V okolí je modrá parkovací zóna. S klinikou sousedí parkování OC Palladium.

klinika v Google mapách

Mohli jste nás vidět v médiích

logo pořadu život ve hvězdách TV nova
logo časopisu vogue
logo časopisu forbes
logo časopisu playboy
logo magazínu estetika
logo časopisu dolcevita

Zažijte nejmodernější technologie v praxi

Využíváme nejlepší dostupné vybavení za miliony korun, třeba nejúčinnější laser současnosti Fotona SP Dynamis Pro  nebo speciální a extrémně výkonné zubní mikroskopy.

Splňujeme nejpřísnější normy a certifikace

certifikace 9001 ISO logo

Splňujeme přísnou normu ISO 9001 pro jakostní a procesní řízení. Nastavení standardů certifikace nám umožňuje efektivně reagovat na potřeby našich pacientů a nabízet péči nejvyšší možné kvality.

logo normy iso 27001 pro zdravotnická zařízení a bezpečnost informací

Ochrana dat a informací o klientech je pro nás absolutní prioritou. Proto jsme se zavázali k certifikaci ISO 27001. Tento závazek nám umožňuje efektivně ochraňovat citlivé informace a reagovat na aktuální bezpečnostní výzvy.