Trápí vás vypadávání vlasů? Nepodceňte trichologii a objevte příčinu i řešení

Za nadměrnou ztrátou vlasů mnohdy stojí dědičnost, stres či vážné onemocnění, příčina nekončícího trápení však může být i jinde. Co přesně se s vašimi vlasy děje a jak problém účinně řešit, dokáže odhalit jedině trichologické vyšetření. Vyšetření je bezbolestné a zvládnete jej třeba během obědové pauzy.
rezervujte si svůj termín

O problémech s vlasy se moc nemluví, přitom trápí mnoho žen i mužů

Stejně tak jako kůže, i vlasy bývají mnohdy odrazem toho, co se děje uvnitř. Stres, počínající onemocnění, chybějící minerály či vitamíny, to vše může kvalitu vlasů rapidně snižovat. V některých případech mohou být vlasy oslabené pouze dočasně, pokud se však jejich stav zhoršuje, rozhodně není ostuda začít jej aktivně řešit.

Skončete své trápení s vlasy

První krok k obnově vlasů

Zjistěte, co stojí v cestě silným a zdravým vlasům

Návrh účinné léčby a kúry

Řešení alopecie, šupinek i poškozených vlasů

Diagnostika moderními přístroji

Bezbolestné vyšetření mikrokamerou

Lupy mohou poukazovat i na závažnější onemocnění

I vlasová pokožka se neustále obnovuje a jakmile se odumřelé části kůže ve vlasech nahromadí, vznikají lupy. U zdravé vlasové pokožky si těchto šupinek ani nevšimnete, jestliže ale povrch kůže není v rovnováze, nežádoucí bílý poprašek je na světě. Přestože někdy postačí úprava jídelníčku či změna vlasové péče, spouštěčem problému může být i plíseň, která je typická pro onemocnění zvané seboroická dermatitida.

Určitou ztrátou vlasů trpí až 60 % mužů a 30 % žen. Alopecie, jak se vypadávání vlasů odborně říká, ovšem není pouze přirozeným jevem stárnutí, ale onemocněním, které vás může potkat kdykoliv během života.

‚‚To, že člověku během dne vypadne okolo 100 vlasů, je zcela normální, při mytí to může být až 300.‘‘

MUDr. Věra Terzijská

Úspěšná léčba alopecie začíná správnou diagnózou

Alopecie se však nachází mnohem dál za touto hranicí, což vede nejen ke ztrátě velkého množství vlasů, ale také sebevědomí. Nic z toho, co jste vyzkoušeli, nezabírá a přepadají vás pocity zoufalství i strachu, kam až problém může zajít. Pro zahájení funkční léčby je v první řadě nezbytná správná diagnóza, kterou může určit jedině tricholog (specializovaný lékař) v rámci trichologického vyšetření.

Co je trichologie?

Dobrý kadeřník vám řekne, jaký šampon používat, aby vaše vlasy zářily, dermatolog vám zase sdělí příčinu neustálého svědění pokožky hlavy. Trichologie propojuje oba tyto světy a řeší problémy s vlasy komplexně a do hloubky. Zabývá se nejen léčbou onemocnění vlasů i vlasové pokožky, ale také správnou hygienou a péčí o ně. Pyšnit se krásnými vlasy a zároveň mít nemocnou vlasovou pokožku totiž nelze.

Zdraví vlasů ovlivňuje celá řada faktorů, a právě ty bere tricholog v potaz. Ať už se jedná o váš životní styl, prodělaná onemocnění nebo způsob, jakým si vlasy myjete, všechny tyto aspekty mohou stav vlasů zhoršovat, aniž byste si toho vůbec byli vědomi.

‚‚Tricholog používá k vyšetření speciální minikamerku, která mnohonásobně zvětší každou část vlasu a následně odhalí anomálie ve vlasové struktuře.‘‘

Co vše trichologie řeší?

Podstatou trichologického vyšetření je diagnostika stavu i kvality vlasů a následný návrh terapie, která vlasy od základů obnoví a posílí. Vyšetření uleví všem mužům i ženám napříč věkem, které trápí jakékoliv potíže s vlasy či vlasovou pokožkou a kteří zoufale touží po krásných a silných vlasech.

Pomocí trichologie lze řešit:

V čem tkví hlavní benefity trichologického ošetření?

Nenechte si ujít akční ceny procedur

Zadejte svůj e-mail a propojte se s naším hlídacím psem, který pro vás ohlídá ty nejlepší ceny ošetření. Jakmile vytvoříme novou akční cenu, dozvíte se o ní jako první.

Děkujeme.

Jakmile bude něco nového, dáme vám vědět.
Oooops. Něco se nepodařilo. Zkusete to prosím znovu.

Jak trichologické vyšetření probíhá?

Vyšetření i s úvodní konzultací trvá zhruba 60 minut, je bezbolestné a nemusíte se na něj nijak zvlášť připravovat. Co přesně vás čeká?

  • symbol konzultace rozhovoru

    V ordinaci RP CLINIC vás nejprve přivítá ošetřující, který vám průběh vyšetření vysvětlí a rád zodpoví vaše dotazy. Vyšetření začíná důkladnou anamnézou, během níž se pobavíme o vašem zdravotním stavu, péči o vlasy a dalších klíčových informacích, které mohou mít na diagnostiku určitý vliv.

  • ikona fotoaparátu značící snímkování

    Následuje samotné vyšetření, kdy tricholog nejprve provede test pevnosti vlasů pomocí bříška prstů a poté již k diagnostice vlasové pokožky použije trichokameru. Ta umožní zvětšit vlasové cibulky, kořínky i stvol až 1 000×, a odhalit tak příčinu onemocnění či problémů.

  • symbol konzultace a rozhovoru

    V druhé fázi vyšetření vám doporučíme vhodnou léčbu (u závažnějších forem alopecie například mezoterapii či plazmaterapii kštice) vzhledem k typu a stavu vašich vlasů, případně domácí péči spolu s konkrétními přípravky.

rezervujte si svůj termín+420 211 153 602

Volejte kdykoli od pondělí do pátku mezi 7:30 – 19:00

Hustota i rychlost růstu vlasů je částečně dána geneticky

Hustota vlasů i jejich počet na cm² se u každého z nás liší. U většiny lidí se hustota vlasů pohybuje v rozmezí od 180 do 330 vlasů na 1 cm². Věděli jste také, že tmavovlasí lidé mají až o 1/3 méně vlasů než lidé s blonďatými vlasy? I na barvě vlasů co do jejich kvality také záleží. Rychlost růstu vlasu více méně zůstává po celý život stejná a je nám rovněž dána geneticky – většině lidí vlas povyroste o 0,3 mm za den, tedy průměrně o 1 cm za měsíc.

Trichologické vyšetření může vést k efektivní léčbě

Dnes již existuje celá řada účinných procedur, které pomáhají ztrátě vlasů zabránit. Mezi ně patří například vlasová mezoterapie, plazmaterapie kštice či jiná, efektivní, řešení. V každém případě je potřeba nejdříve zjistit příčinu vypadávání a teprve pak zahájit léčbu.

Nechte se hýčkat v luxusu

I krása má svou cenu

Naše ošetření provádí pouze zkušení odborníci v oblasti trichologie, jsou tedy naprosto bezpečná a účinná. Využíváme moderní technologie a nejnovější postupy. V případě zájmu vám rádi sestavíme léčebný plán i cenovou nabídku na míru.

trichologické vyšetření

1.500 Kč

objednejte se na termín+420 211 153 602

Volejte kdykoli od pondělí do pátku mezi 7:30 – 19:00

Stáhněte si ceník

Nechte nám e-mail a my vám zašleme kompletní ceník procedur RP CLINIC.

Děkujeme za váš zájem.
stáhnout ceník v pdf
Zároveň vám zasíláme odkaz na stažení do mailu.
Oooops. Něco se nepodařilo. Zkusete to prosím znovu.

Mohou vám pomoci i tyto procedury:

vlasová plazmaterapieinfuzní terapie

Nejspíše řešíte...

vypadávání vlasů

Co byste určitě měli vědět?

Je trichologické vyšetření bolestivé?

Vyšetření probíhá mikrokamerkou a je zcela bezbolestné, takže se není čeho obávat. Celá procedura i se vstupní konzultací vám nezabere více než 60 minut.

Pro koho je trichologické vyšetření vhodné?

Vyšetření by neměl podcenit každý, kdo se nějakým způsobem trápí se stavem či kvalitou svých vlasů, ať už z důvodu jejich poškození, lámavosti, lupů, ztráty či jiných obtíží na pokožce hlavy.

Jak probíhá léčba?

Typ léčby závisí na diagnóze, kterou stanoví tricholog. Při výraznějším výpadu a složitější osobní anamnéze je doporučena aktivní léčba v podobě mezoterapie/plazmaterapie kštice či stimulace pomocí kmenových buněk.

Je možné léčbu absolvovat přímo u vás na klinice?

Ano, v RP CLINIC provádíme jak plazmaterapii, tak mezoterapii vlasů. Oba způsoby léčby vedou k obnově poškozených vlasů působením agresivních vlivů vnějšího prostředí a ke stimulaci růstu zdravých vlasů v případě určitých druhů alopecie.

Představujeme vám ikonu estetické dermatologie MUDr. Věru Terzijskou

Pokud někdo umí zpomalit čas, pak je to průkopnice svého oboru, MUDr. Věra Terzijská. Své poslání plní již od počátku 90. let, kdy byla estetická dermatologie ještě neprobádaným světem. Je jednou z prvních, která v Česku začala aplikovat botulotoxin, nyní již o správných postupech v této oblasti již 18 let sama školí, a to po celé střední Evropě. Právě pod její záštitou jsme také školícím centrem v oblasti fillerů, výplňových materiálů s kyselinou hyaluronovou a pleťových terapií. Ve své praxi se kromě výuky lékařů věnuje také odborné publikační činnosti.  Odborných stáží a kongresů se nejen sama aktivně účastní, ale také je pořádá. Hledat nové způsoby a metody, jak dosáhnout co nejlepších výsledků s minimálním zásahem do těla, je její celoživotní vášní.

mudr vera terzijska pri praci
MUDr. Věra Terzijská

Elitní team lékařů
RP CLINIC

mudr martin laš
MUDr. Martin Laš
estetický dermatolog

Pan doktor je zkušený matador v oblasti výplní kyselinou hyaluronovou a aplikace botulotoxinu. Nejnovější know-how z oblasti estetické dermatologie čerpá na stážích v zahraničí. Extenzivní know–how čerpá i od legendy oboru MUDr. Terzijské.

mudr veronika krizkova
MUDr. Veronika Křížková
dermatoveneroložka

Jestli hledáte vysoce odborného a empatického lékaře, pak je paní doktorka Křížková tou nejlepší volbou pro řešení široké škály kožních problému. Mimo jiné je držitelkou certifikátu o zvláštní odborné způsobilosti v oboru korektivní dermatologie.

mudr jana brazdova
MUDr. Simona Tivadar
korektivní dermatoložka

Je lékařkou, která spojuje odbornou excelenci s lidským přístupem, a poskytuje klientům komplexní péči s ohledem na jejich individuální potřeby. Její profesionální přístup k pacientům vytváří důvěru a pohodu, což je v oblasti dermatologie klíčové.

Nepropásněte novinky a tajné tipy od lékařů

Nechte nám e-mail a my vám čas od času zašleme novinky, akce nebo tajné tipy od našich lékařů.

Děkujeme.
Až bude něco nového, budete o tom vědět první.
Oooops. Něco se nepodařilo. Zkusete to prosím znovu.

Jak se k nám dostanete

METREM B

Od stanice Náměstí Republiky je to k nám 200 m (asi 2 minuty) pěšky ulicí Na Poříčí.

Tramvají 6, 8, 15, 26

Zastávka se jmenuje Náměstí Republiky je to k nám 150 m pěšky ulicí Na Poříčí.

VLAKEM

Masarykovo nádraží je vzdálené pouze 300 m (asi 3 minuty pěsky).

Autem

V okolí je modrá parkovací zóna. S klinikou sousedí parkování OC Palladium.

klinika v Google mapách

Mohli jste nás vidět v médiích

logo pořadu život ve hvězdách TV nova
logo časopisu vogue
logo časopisu forbes
logo časopisu playboy
logo magazínu estetika
logo časopisu dolcevita

Zažijte nejmodernější technologie v praxi

Využíváme nejlepší dostupné vybavení za miliony korun, třeba nejúčinnější laser současnosti Fotona SP Dynamis Pro  nebo speciální a extrémně výkonné zubní mikroskopy.

Splňujeme nejpřísnější normy a certifikace

certifikace 9001 ISO logo

Splňujeme přísnou normu ISO 9001 pro jakostní a procesní řízení. Nastavení standardů certifikace nám umožňuje efektivně reagovat na potřeby našich pacientů a nabízet péči nejvyšší možné kvality.

logo normy iso 27001 pro zdravotnická zařízení a bezpečnost informací

Ochrana dat a informací o klientech je pro nás absolutní prioritou. Proto jsme se zavázali k certifikaci ISO 27001. Tento závazek nám umožňuje efektivně ochraňovat citlivé informace a reagovat na aktuální bezpečnostní výzvy.