vypadávání
vlasů | alopecie

Vypadávání vlasůmůže být velmi stresujícím problémem, který ovlivňuje nejen váš vzhled, ale i sebevědomí. Klíčovým krokem v procesu léčby vypadávání vlasů je takzvané trichologické vyšetření. Cílem je zjistit příčinu onemocnění a také zvolit vhodnou léčebnou metodu. Pro obnovu růstu vlasů využíváme tu nejefektivnější léčbu, a sice plazmaterapií vlasů. Jako podpůrná léčba výborně funguje také infuzní vitamínová terapie, která podporuje růst vlasů a posiluje vlasové folikuly. Ukončete svůj boj s alopecií pomocí funkčních postupů a s týmem zkušených dermatologů, kterým vaše trápení není lhostejné.

objednejte se na trichologické vyšetření
tlačítko domů ikona homepage
Pro muže
Tělo a zdraví
Vypadávání vlasů | alopecie

Trápí vás vypadávání vlasů?

Neinfekční onemocnění zvané alopecie, plešatění nebo také ztráta vlasů či tělesného ochlupení má mnoho podob. Každá z nich se přitom liší svou závažností i projevy, které bývají rozdílné u mužů i žen.

Formy a typy alopecie

Androgenní alopecie

U nejčastějšího typu alopecie vlasy řídnou postupněu mužů vlasová linie ustupuje nad oblast spánků (tzv. kouty) a celkově mění kontury obličeje. V pozdější fázi na temeni hlavy zůstává pouze jakási vlasová podkova, která může vést k úplné plešatosti. U žen vlasy řídnou nejprve u pěšinky a pozvolna vypadávají po celém temeni hlavy.

Alopecie Areata

Vlivem oslabení vlasových folikul se na pokožce hlavy tvoří lysá ložiska, která se různí svou velikostí a mnohdy samovolně dorůstají. Jedná se o autoimunitní onemocnění, jehož přesná příčina není zcela známá. Výjimečně se lysinky vyskytují i na vousech či jiném místě tělesného ochlupení.

Difúzní alopecie

Vlasy vypadávají rovnoměrně po celé hlavě bez lysinek. Zpravidla se jedná o dočasný problém, který vzniká jako důsledek nadměrného stresu, užívání léků či závažného infekčního onemocnění.

Alopecie universalis

Je nejzávažnější formou onemocnění, jehož příčina vzniku doposud nebyla vědecky objasněná. Na zhoršení onemocnění se může podílet stres, genetika i oslabený imunitní systém. Ztráta všech vlasů i ochlupení představuje obrovskou zátěž na psychiku.

Kdy a jak problém s vypadáváním vlasů řešit?

Ne vždy musí být řídnutí vlasů na první pohled znatelné. Někdy si vašich obtíží nevšimne ani okolí, to jim ale na závažnosti neubírá. Podstatné je, jak se cítíte vy sami a že máte odhodlání situaci změnit. Tak jako tak se jedná o velmi choulostivé téma, které nepřichází pouze s věkem.

Základem úspěšné léčby je trichologické vyšetření

Trichologie se zaměřuje nejen na zjištění příčiny vypadávání vlasů či jejich zhoršené kvality, ale také na správnou péči o vlasovou pokožku. I její zdraví totiž hraje v rámci léčby významnou roli. Pomocí trichologické kamerky dokáže lékař mnohonásobně zvětšit každou část vlasu a zanalyzovat tak anomálie ve vlasové struktuře. Vyšetření je zcela bezbolestné a představuje první krok k výhře nad alopecií.

objednejte se na trichologii

Bojujete s kvalitou vlasů? Pomoci může i infuzní terapie

Jsou vaše vlasy značně oslabené nebo mají sklony k větší lámavosti? I zhoršená kvalita vlasů je oprávněným důvodem pro návštěvu vlasové kliniky. Posílit vlasové folikuly a podpořit růst vlasů je možné i pomocí nitrožilních vitaminových infuzí. Kombinace vitamínů B, zinku, mědi či železa dodá vlasům (ale také nehtům a pokožce) potřebné živiny a podpoří jejich regeneraci i růst.

vyzkoušejte infuzní terapii

Všechna ošetření vlasů

Proč RP CLINIC?

ikona ruky se srdíčkem značící zdravotní péči

mimořádná péče v luxusních prostorách

Nadstandardní péče, diskrétnost i přátelský přístup jsou jedny z mnoha důvodů, proč se se k nám klienti rádi vrací.

ikona ženského těla a květiny značící krásu

DŮRAZ NA
PŘIROZENOST
A OSOBITOST

Umíme vyslechnout vaše přání, ale zároveň zdůraznit vaši přirozenou krásu.

ikona zubního křesla značící péči

MODERNÍ
VYBAVENÍ
KLINIKY

Dosahovat viditelných a účinných výsledků by nebylo možné bez moderních technologií a špičkově vybaveného zázemí.

ikona ženské tváře se stetoskopem značící lékaře

ELITNÍ
TÝM
LÉKAŘŮ

Pečovat o vás budou ti nejlepší lékaři z oboru, za jejichž znalostmi a know-how stojí vedoucí lékařka MUDr. Věra Terzijská.

Elitní team lékařů
RP CLINIC

mudr martin laš
MUDr. Martin Laš
estetický dermatolog

Pan doktor je zkušený matador v oblasti výplní kyselinou hyaluronovou a aplikace botulotoxinu. Nejnovější know-how z oblasti estetické dermatologie čerpá na stážích v zahraničí. Extenzivní know–how čerpá i od legendy oboru MUDr. Terzijské.

mudr veronika krizkova
MUDr. Veronika Křížková
dermatoveneroložka

Jestli hledáte vysoce odborného a empatického lékaře, pak je paní doktorka Křížková tou nejlepší volbou pro řešení široké škály kožních problému. Mimo jiné je držitelkou certifikátu o zvláštní odborné způsobilosti v oboru korektivní dermatologie.

mudr jana brazdova
MUDr. Simona Tivadar
korektivní dermatoložka

Je lékařkou, která spojuje odbornou excelenci s lidským přístupem, a poskytuje klientům komplexní péči s ohledem na jejich individuální potřeby. Její profesionální přístup k pacientům vytváří důvěru a pohodu, což je v oblasti dermatologie klíčové.

poznejte tým

Nechte se hýčkat v luxusu

Nepropásněte novinky a tajné tipy od lékařů

Nechte nám e-mail a my vám čas od času zašleme novinky, akce nebo tajné tipy od našich lékařů.

Děkujeme.
Až bude něco nového, budete o tom vědět první.
Oooops. Něco se nepodařilo. Zkusete to prosím znovu.

Jak se k nám dostanete

METREM B

Od stanice Náměstí Republiky je to k nám 200 m (asi 2 minuty) pěšky ulicí Na Poříčí.

Tramvají 6, 8, 15, 26

Zastávka se jmenuje Náměstí Republiky je to k nám 150 m pěšky ulicí Na Poříčí.

VLAKEM

Masarykovo nádraží je vzdálené pouze 300 m (asi 3 minuty pěsky).

Autem

V okolí je modrá parkovací zóna. S klinikou sousedí parkování OC Palladium.

klinika v Google mapách

Mohli jste nás vidět v médiích

logo pořadu život ve hvězdách TV nova
logo časopisu vogue
logo časopisu forbes
logo časopisu playboy
logo magazínu estetika
logo časopisu dolcevita

Zažijte nejmodernější technologie v praxi

Využíváme nejlepší dostupné vybavení za miliony korun, třeba nejúčinnější laser současnosti Fotona SP Dynamis Pro  nebo speciální a extrémně výkonné zubní mikroskopy.