Padání vlasů ovlivňuje psychiku, sebevědomí i vztahy. Záchranou může být plazmaterapie vlasů

Ne každému byly dány do vínku krásné, dlouhé a husté vlasy ,a možná právě o to více po nich tolik lidí touží. Když se ocitnete v situaci, kdy pozorujete, jak vás vlasy postupně opouští a nechávají napospas s pocity smutku, lítosti a zoufalství, udělali byste cokoliv, jen aby byly zpět. Díky moderní anti–aging medicíně naštěstí existuje řešení – plazmaterapie vlasů.
rezervujte si svůj termín

Denně ztrácíme v průměru okolo stovky vlasů

Vlasy zachycené v hřebenu, chuchvalce vlasů na zemi i na okraji vany. Vlasy během dne ztrácí každý z nás – běžně přijdeme o zhruba o stovku vlasů denně, při mytí to může být až 300. Padání i samotnou kvalitu vlasů ovlivňuje také genetika, životní styl, věk, hormonální změny i roční období.

Například na jaře a na podzim si nejspíš všimnete, že vám v hřebenu po učesání zůstává mnohem více vlasů než po zbytek roku.

Za ztrátu vlasů může stres i hormonální změny

Velmi často se ale nejedná jen o sezónní záležitost a v případě nadměrné ztráty vlasů je na místě si říct, že se s tělem něco děje. Obrovské škody dokáže nadělat také stres. Spousta žen rovněž zaznamená zhoršení po porodu, které má na svědomí hormonální nerovnováha a většinou do několika měsíců až jednoho roku odezní.

Pomocí plazmaterapie lze stimulovat i růst vousů

Velmi často se ale nejedná jen o sezónní záležitost a v případě nadměrné ztráty vlasů je na místě si říct, že se s tělem něco děje. Obrovské škody dokáže nadělat také stres. Spousta žen rovněž zaznamená zhoršení po porodu, které má na svědomí hormonální nerovnováha a většinou do několika měsíců až jednoho roku odezní.

Návrat k bohatým vlasům nemusí být oříšek

Obnova růstu a zdraví vlasů

Účinná terapie v boji proti vypadávání a ztrátě vlasů

Zlepšení duševní pohody

Pro pocit spokojenosti i sebevědomí

Léčba přirozenou cestou

Využití krevní plazmy dodá vlasům potřebné živiny

Alopecie má vážné dopady na psychiku

S určitou formou alopecie bojuje až 60 % mužů a 40 % žen. Neinfekční onemocnění, které způsobuje ztrátu vlasů i tělesného ochlupení není zdaleka jen kosmetickým problémem, ale i psychickým. Vlasy padají, ale nové nerostou. Na pokožce se objevují lysinky a pohled do zrcadla doprovází bezbrannost, zranitelnost i strach. Dny sužuje stres, který onemocnění akorát zhoršuje, a člověk se ocitá v začarovaném kruhu.

Žena, která kdysi mívala hřívu jako lev, má pocit, že spolu s vlasy ztratila i kus sebe.

Alopecie mívá různé formy, stupně závažnosti a způsob léčby se odvíjí od její příčiny, která ovšem nemusí být vždy jednoznačná.

rezervujte si svůj termín+420 211 153 602

Volejte kdykoli od pondělí do pátku mezi 7:30 – 19:00

Plazmaterapie jako elixír pro vlasovou pokožku

Trpíte nějakou formou alopecie? Pak dopřejte svým vlasům stimulační terapii v podobě plazmaterapie vlasů. Plazmaterapie je unikátní metoda, která využívá „zdroje“ našeho těla a patří bezesporu k těm nejúčinnějším.

V čem tkví hlavní benefity plazmaterapie vlasů?

Co je plazmaterapie vlasů a jak funguje?

Plazmaterapie neboli Platelet Rich Plasma Therapy (PRP) je moderní a velmi šetrná metoda anti–aging medicíny, která využívá krevní plazmu získanou z vaší vlastní krve. Krevní plazma obsahuje proteiny a krevní destičky s velkým množstvím růstových faktorů. Ty přirozeně podporují revitalizační a regenerační procesy buněk v těle a řeší celou řadu menších i větších problémů.

Pomocí plazmy je možné omladit pleť, dekolt i krk – to už jste možná slyšeli, její benefity však sahají mnohem dále. Při aplikaci koncentrované plazmy do pokožky vlasů dochází ke stimulaci vlasových folikulů, potažmo vláken, jejich regeneraci a oživení. Spící pokožka hlavy se pod dávkou výživných látek probudí, a nastartuje procesy hojení a růstu.

‚‚Vlasy díky plazmě dostanou signál, že je na čase znovu ukázat světu svou pevnost i krásu.‘‘

Nechte se hýčkat v luxusních prostorách v centru Prahy

náhled videa s brožurami na zdi rp clinic

Jak plazmaterapie probíhá?

Procedura trvá 30–60 minut podle velikosti ošetřované oblasti a díky použití vlastní krve je maximálně bezpečná a šetrná.

 • symbol konzultace rozhovoru

  V ordinaci RP CLINIC v Praze vás přivítají naši milí lékaři, kteří vám průběh zákroku nejprve vysvětlí a rádi zodpoví vaše dotazy. Je pro nás důležité, abyste se v prostředí kliniky cítili pohodlně, bezpečně a odcházeli s pocitem té nejlepší péče.

 • symbol anestezie umrtvení a injekce

  Celý proces od odběru po zpracování krevní plazmy probíhá přímo v ordinaci, přičemž se odebírá 8–16 ml krve (1 zkumavku) v závislosti na množství plazmy potřebné k ošetření. Lékař odebere krev do speciálního setu a pomocí centrifugy oddělí krevní plazmu. Dále získanou plazmu jemnou jehlou aplikuje plošně do vlasové pokožky a do míst zasažených ztrátou vlasů.

 • ikona času

  Samotná mikrojehličková aplikace trvá zhruba 10–15 minut. Zákrok mohou doprovázet mírně bolestivé pocity, které lékař tlumí chlazením a lokální masáží.

 • symbol konzultace a rozhovoru

  Hojení je poměrně rychlé – už druhý den po ošetření se můžete vrátit ke svému běžnému dennímu programu. 48 hodin po aplikaci je vhodné se vyhnout mytí vlasů, sportu, pití alkoholu, saunování a dalším aktivitám, u nichž se člověk více potí.

 • symbol opakování a pokračování kulatá šipka

  Výsledky jsou viditelné už po měsíci. Pro dosažení kýženého účinku terapie je vhodné ošetření opakovat dle doporučení ošetřujícího.

rezervujte si svůj termín+420 211 153 602

Volejte kdykoli od pondělí do pátku mezi 7:30 – 19:00

Nenechte si ujít akční ceny procedur

Zadejte svůj e-mail a propojte se s naším hlídacím psem, který pro vás ohlídá ty nejlepší ceny ošetření. Jakmile vytvoříme novou akční cenu, dozvíte se o ní jako první.

Děkujeme.

Jakmile bude něco nového, dáme vám vědět.
Oooops. Něco se nepodařilo. Zkusete to prosím znovu.

Jak často je vhodné plazmaterapii vlasů podstupovat?

Při léčbě vlasové nedostatečnosti a různých forem alopecie stimulujeme vlasové folikuly nejméně po dobu 3 měsíců (maximálně po dobu 6 měsíců). Toto období také definujeme jako 1 cyklus výpadu vlasů, které jsou v telogenní fázi. Pro podporu léčby je ideální absolvovat trichologické vyšetření, jenž odhalí příčinu padání vlasů, a podstoupit také konzervativní fázi léčby alopecie.

Co ovlivňuje hustotu a růst vlasů? Především genetika

Hustota vlasů i jejich počet na cm² se u každého z nás liší. U většiny se pohybuje hustota vlasů od 180 do 330 vlasů na 1 cm². Hustotu vlasů také ovlivňuje jejich barva – tmavovlasí lidé mají až o 1/3 méně vlasů než lidé s plavými vlasy. A jak rychle vlasy rostou? U většiny lidí o 0,3 milimetru za den, tedy průměrně 1 centimetr za měsíc. Rychlost růstu vlasu víceméně zůstává po celý život stejná a je nám rovněž dána geneticky.

I krása má svou cenu

Naše ošetření provádí pouze zkušení odborníci v oblasti estetické medicíny, jsou tedy naprosto bezpečná a účinná. Využíváme moderní technologie a nejnovější postupy. V případě zájmu vám rádi sestavíme cenovou nabídku na míru nebo poradíme, jaká procedura je pro vás nejvhodnější.

Plazmaterapie kštice

6.000 Kč

Trichologické vyšetření

1.500 Kč

objednejte se na termín+420 211 153 602

Volejte kdykoli od pondělí do pátku mezi 7:30 – 19:00

Stáhněte si ceník

Nechte nám e-mail a my vám zašleme kompletní ceník procedur RP CLINIC.

Děkujeme za váš zájem.
stáhnout ceník v pdf
Zároveň vám zasíláme odkaz na stažení do mailu.
Oooops. Něco se nepodařilo. Zkusete to prosím znovu.

Mohou vám pomoci i tyto procedury:

trichologické vyšetřeníinfuzní terapie

Nejspíše řešíte...

vypadávání vlasů

Co byste určitě měli vědět?

Vydrží efekt již na pořád? Nebo je nutné kúru v budoucnu opakovat?

Velmi záleží na typu diagnózy. Při dočasném výpadu vlasů stačí jedna kúra nebo opakování při recidivě. V případě chronické alopecie doporučujeme po provedení základní kúry udržovací aplikaci jednou za 6 měsíců.

Je ošetření bolestivé?

Během aplikace možná ucítíte lehkou bolest – nepříjemné pocity zmírní chlazení a lokální masáž, která je součástí zákroku.

Jak často je vhodné podstupovat plazmaterapii vlasů?

Pro dosažení kýženého účinku terapie je ideální stimulovat vlasové folikuly nejméně po dobu 3 měsíců (maximálně 6 měsíců), což definuje jeden cyklus výpadu vlasů. Dle diagnózy to může být 5–6 aplikací s rozestupem 2–4 týdnů.

Pro koho je plazmaterapie vlasů vhodná?

Plazmaterapie je vhodná pro muže i ženy všech věkových skupin, kteří bojují s různými formami vypadávání vlasů, slabými nebo lámavými vlasy či androgenní alopecií.

Jak dlouho trvá samotná procedura?

Jedna procedura trvá obvykle 30 až 60 minut, délka závisí na velikosti ošetřované oblasti a použitém množství krevní plazmy.

Kdy jsou viditelné první výsledky?

Výsledky jsou často viditelné již po jednom měsíci od provedení terapie.

Kliniku najdete na Praze 1 hned vedle Palladia

interiér rp clinic s odpočinkovou zónou v estetické sekci

Představujeme vám ikonu estetické dermatologie MUDr. Věru Terzijskou

Pokud někdo umí zpomalit čas, pak je to průkopnice svého oboru, MUDr. Věra Terzijská. Své poslání plní již od počátku 90. let, kdy byla estetická dermatologie ještě neprobádaným světem. Je jednou z prvních, která v Česku začala aplikovat botulotoxin, nyní již o správných postupech v této oblasti již 18 let sama školí, a to po celé střední Evropě. Právě pod její záštitou jsme také školícím centrem v oblasti fillerů, výplňových materiálů s kyselinou hyaluronovou a pleťových terapií. Ve své praxi se kromě výuky lékařů věnuje také odborné publikační činnosti.  Odborných stáží a kongresů se nejen sama aktivně účastní, ale také je pořádá. Hledat nové způsoby a metody, jak dosáhnout co nejlepších výsledků s minimálním zásahem do těla, je její celoživotní vášní.

mudr vera terzijska pri praci
MUDr. Věra Terzijská

Elitní team lékařů
RP CLINIC

mudr martin laš
MUDr. Martin Laš
estetický dermatolog

Pan doktor je zkušený matador v oblasti výplní kyselinou hyaluronovou a aplikace botulotoxinu. Nejnovější know-how z oblasti estetické dermatologie čerpá na stážích v zahraničí. Extenzivní know–how čerpá i od legendy oboru MUDr. Terzijské.

mudr veronika krizkova
MUDr. Veronika Křížková
dermatoveneroložka

Jestli hledáte vysoce odborného a empatického lékaře, pak je paní doktorka Křížková tou nejlepší volbou pro řešení široké škály kožních problému. Mimo jiné je držitelkou certifikátu o zvláštní odborné způsobilosti v oboru korektivní dermatologie.

mudr jana brazdova
MUDr. Simona Tivadar
korektivní dermatoložka

Je lékařkou, která spojuje odbornou excelenci s lidským přístupem, a poskytuje klientům komplexní péči s ohledem na jejich individuální potřeby. Její profesionální přístup k pacientům vytváří důvěru a pohodu, což je v oblasti dermatologie klíčové.

Nepropásněte novinky a tajné tipy od lékařů

Nechte nám e-mail a my vám čas od času zašleme novinky, akce nebo tajné tipy od našich lékařů.

Děkujeme.
Až bude něco nového, budete o tom vědět první.
Oooops. Něco se nepodařilo. Zkusete to prosím znovu.

Jak se k nám dostanete

METREM B

Od stanice Náměstí Republiky je to k nám 200 m (asi 2 minuty) pěšky ulicí Na Poříčí.

Tramvají 6, 8, 15, 26

Zastávka se jmenuje Náměstí Republiky je to k nám 150 m pěšky ulicí Na Poříčí.

VLAKEM

Masarykovo nádraží je vzdálené pouze 300 m (asi 3 minuty pěsky).

Autem

V okolí je modrá parkovací zóna. S klinikou sousedí parkování OC Palladium.

klinika v Google mapách

Mohli jste nás vidět v médiích

logo pořadu život ve hvězdách TV nova
logo časopisu vogue
logo časopisu forbes
logo časopisu playboy
logo magazínu estetika
logo časopisu dolcevita

Zažijte nejmodernější technologie v praxi

Využíváme nejlepší dostupné vybavení za miliony korun, třeba nejúčinnější laser současnosti Fotona SP Dynamis Pro  nebo speciální a extrémně výkonné zubní mikroskopy.

Splňujeme nejpřísnější normy a certifikace

certifikace 9001 ISO logo

Splňujeme přísnou normu ISO 9001 pro jakostní a procesní řízení. Nastavení standardů certifikace nám umožňuje efektivně reagovat na potřeby našich pacientů a nabízet péči nejvyšší možné kvality.

logo normy iso 27001 pro zdravotnická zařízení a bezpečnost informací

Ochrana dat a informací o klientech je pro nás absolutní prioritou. Proto jsme se zavázali k certifikaci ISO 27001. Tento závazek nám umožňuje efektivně ochraňovat citlivé informace a reagovat na aktuální bezpečnostní výzvy.