Menstruace nemusí bolet. Podpořte svou pohodu během cyklu díky vitamínům

Další měsíc, další růžová pilulka proti bolesti. Kromě výkyvů nálad, zvýšené chuti na sladké a touze ležet doma u seriálů s kopcem zmrzliny, o sobě menstruace často dává vědět i nepříjemnou bolestí. Jestliže nepatříte k hrstce šťastných žen, které během svého cyklu normálně fungují, čtěte dále. Ulevit svému podbřišku či bedrům od nesnesitelných křečí totiž můžete i bez chemie. Zjistěte, jaké vitamíny vaše tělo během tohoto období potřebuje a zbavte se bolesti rychle, efektivně, a hlavně dlouhodobě.
rezervujte si svůj termín

PMS trápí až 80 % žen

„To, že menstruace bolí, je normální.“ – věta, kterou dost možná uslyšíte od nejednoho gynekologa, pokud se rozhodnete s ním vaše obavy a pocity sdílet. Určitá bolest v podbřišku k období krvácení určitě patří. Někdy ale může být tak neúnosná, že vám narušuje každodenní život a nutí vás několikrát za den sahat po prášcích na bolest. Jen abyste vůbec zvládly jít do práce, postarat se o domácnost, děti, a celé to nějak přežít.

Zhruba týden až dva před začátkem menstruace se celá řada žen potýká s nevítaným návštěvníkem, který se ukrývá pod názvem PMS. Premenstruační syndrom se hlásí o slovo různými fyzickými i psychickými příznaky, které se mohou u každé ženy lišit.  Očekávanou bolest v podbřišku tak leckdy doprovází i bolest prsou, kloubů, svalů, zad či hlavy. Když si k tomu přičtete únavu, emoce jako na horské dráze, nevolnost a bezdůvodnou letargii, není divu, že máte chuť se na týden zavřít doma.

‚‚Brát období menstruačního cyklu jako čiré utrpení normální není, a je skvělé, že hledáte způsoby, jak to změnit a zároveň svému tělu porozumět.‘‘

Co je příčinou bolestivé menstruace?

Míra bolesti může mít mnoho příčin – určitou roli hraje pochopitelně dědičnost, avšak z velké části ji určuje přítomnost prostaglandinů. Prostaglandiny jsou látky podobné hormonům, které během menstruace působí v oblasti dělohy a způsobují nepříjemné stahy.  U žen s extrémně bolestivou menstruací (tzv. dysmenorea) je pak produkce těchto látek výrazně vyšší. K bolestem dále přispívá i dysbalance mezi progesteronem a estrogenem, což jsou hormony, které celý cyklus řídí.

Pro pohodovou menstruaci

Úleva od bolesti

Rychlé a dlouhodobě efektivní

Protikřečový účinek

Doplnění hořčíku tou nejlepší formou

Bezpečné a šetrné

Mnohem účinnější než užívání tablet

Jak zmírnit bolest při menstruaci?

Když svému tělu během tohoto „radostného“ času dopřejete namísto tabulky čokolády klid a teplo, uděláte dobře. Při akutních bolestech vám může pomoci suché teplo, ideálně nahřívací elektrická dečka. A paradoxně také jemná jóga či protažení, zejména v oblasti kyčlí a pánevního dna. Spouštěčem bolesti může být i konzumace tučného a mastného jídla, alkoholu, kofeinu a celkově nevalná životospráva. Své tělo naopak potěšíte čistou a vyváženou stravou s obsahem všech důležitých vitamínů a minerálů. Mezi ně patří například omega3 mastné kyseliny, vláknina, železo a hořčík. To všechno jsou dostupné, avšak cenné nástroje, jak se s bolestí při menstruaci vypořádat dlouhodobě a strategicky.

Zázrak jménem hořčík

Hořčík (Magnezium) je jedním z nejdůležitějších prvků v lidském těle. Většina hořčíku se vyskytuje v kostech a zubech, jeho nedostatek ovšem může zhoršovat průběh menstruace a zesílit pociťovanou bolest i křeče. To, že vám chybí hořčík, můžete zpozorovat i zvýšenou podrážděností, nespavostí, náladovostí nebo vyčerpáním.

Hořčík má protikřečový účinek, a je tím pádem ideálním pomocníkem, pokud chcete bolest během „svých dnů“ zmírnit přírodní cestou.

Proč je nitrožilní aplikace hořčíku lepší než tablety?

Dost možná jste zvyklé každý den zapít několik vitamínových tabletek pro podporu svého zdraví a říkáte si, proč si do své zásoby nepořídit ještě hořčík. Jde o to, že vaše tělo nikdy nedokáže z tabletek vstřebat vitamíny v takové koncentraci, jako když se vpraví přímo do krve. Pro stejný účinek byste musely dávku prášků zvýšit tak, že by vám to mohlo zásadně uškodit. Nitrožilní podání je tak mnohem šetrnější, bezpečnější a má okamžitý účinek.

V čem tkví hlavní benefity infuzní terapie hořčíkem?

Představujeme vám Marii Kvapilovou

specialistku v oblasti intravenózních terapií

Marie je absolventkou dvou nástavbových studií bakalářského studia ošetřovatelství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze, se specializací všeobecná zdravotní sestra a porodní asistentka. Působila v nemocnici na Bulovce na JIP a na prestižních soukromých klinikách. Skrze intravenózní terapie pečuje v RP CLINIC o zdraví našich pacientů a pomáhá jim cítit se lépe.

objednejte se+420 211 153 601

Volejte kdykoli od pondělí do pátku mezi 7:30 – 19:00

bc marie kvapilová sestra pro infuzní terapie

Jak poznáte, že vám infuze hořčíku pomůže?

Jak doplnění hořčíku pomocí nitrožilní terapie probíhá?

 • symbol konzultace rozhovoru

  V RP CLINIC vás nejprve přivítají naše milé sestřičky, které vám průběh terapie vysvětlí a zodpoví všechny vaše dotazy. Následuje krátká vstupní konzultace, během které lékař zhodnotí váš zdravotní stav. Na základě toho poté naordinuje vhodnou koncentraci hořčíku a v případě potřeby doporučí obohacení roztoku o další vitamíny.

 • symbol anestezie umrtvení a injekce

  Samotná aplikace vitamínového preparátu probíhá nitrožilně a ležíte při ní na pohodlném sklopném lehátku. Sestřička provede rychlý vpich do nejvhodnějšího místa, který ani neucítíte, a po dobu dalších 30 minut si můžete třeba číst, zatímco se vám hořčík dostává do těla tou nejúčinnější formou.

 • symbol konzultace a rozhovoru

  Den před aplikací hodně pijte a snažte se zvýšit příjem tekutin na 2–3 litry denně.

 • symbol opakování a pokračování kulatá šipka

  Po proceduře vás nic neomezuje a můžete se bez obav vrátit ke svým běžným činnostem.

rezervujte si svůj termín+420 211 153 601

Volejte kdykoli od pondělí do pátku mezi 7:30 – 19:00

Nenechte si ujít akční ceny procedur

Zadejte svůj e-mail a propojte se s naším hlídacím psem, který pro vás ohlídá ty nejlepší ceny ošetření. Jakmile vytvoříme novou akční cenu, dozvíte se o ní jako první.

Děkujeme.

Jakmile bude něco nového, dáme vám vědět.
Oooops. Něco se nepodařilo. Zkusete to prosím znovu.

I zdraví má svou cenu

Naše ošetření provádí pouze zkušení odborníci v oblasti intravenózních terapií, jsou tedy naprosto bezpečná a účinná. Využíváme moderní technologie a nejnovější postupy. V rámci ceny terapie je i bezplatná vstupní konzultace. Při konzultaci vám lékař doporučí nejvhodnější kombinaci vitamínů a minerálů na základě vašich individuálních potřeb.

Magnesium (hořčík)

300 Kč

Calcium (vápník)

300 Kč

Viant

700 Kč

Vitamín D

300 Kč

Soluvit N

400 Kč

Milgamma

150 Kč

objednejte se na termín+420 211 153 601

Volejte kdykoli od pondělí do pátku mezi 7:30 – 19:00

Stáhněte si ceník

Nechte nám e-mail a my vám zašleme kompletní ceník procedur RP CLINIC.

Děkujeme za váš zájem.
stáhnout ceník v pdf
Zároveň vám zasíláme odkaz na stažení do mailu.
Oooops. Něco se nepodařilo. Zkusete to prosím znovu.

Mohou vám pomoci i tyto procedury:

infuzní terapiekyslíková terapielymfatická masážhořčík proti křečím

Nejspíše řešíte...

špatná imunita a celkové zdraví

Co byste určitě měli vědět?

Jak dlouho procedura trvá?

Celá procedura včetně vstupní konzultace vám nezabere více než půl hodiny.

Jaký je rozdíl mezi užíváním hořčíkových tablet a nitrožilním podáním hořčíku?

Hlavní rozdíl tkví ve vstřebatelnosti – z tabletek nikdy vaše tělo nezíská takovou koncentraci vitamínů, jakou potřebuje. Aplikace přímo do krve má mnohonásobně vyšší a rychlejší účinek, navíc je mnohem šetrnější.

Jak často je nutné intravenózní terapii podstupovat, aby byl efekt znát?

Účinky mohou být dlouhodobě znatelné už po 2–4 aplikacích s minimálně týdenními rozestupy. V rámci prevence je vhodné zajít na infuzní doplnění hořčíku pár dní před začátkem menstruačního cyklu, v případě akutních bolestí pak i kdykoliv v jeho průběhu.

Je procedura bolestivá?

Kromě počátečního vpichu kanyly vůbec nic neucítíte. Během aplikace můžete bez obav relaxovat, číst si nebo poslouchat hudbu.

Nechte se zkrášlit v luxusních prostorách RP CLINIC

interiér rp clinic s odpočinkovou zónou v estetické sekci

Nepropásněte novinky a tajné tipy od lékařů

Nechte nám e-mail a my vám čas od času zašleme novinky, akce nebo tajné tipy od našich lékařů.

Děkujeme.
Až bude něco nového, budete o tom vědět první.
Oooops. Něco se nepodařilo. Zkusete to prosím znovu.

Jak se k nám dostanete

METREM B

Od stanice Náměstí Republiky je to k nám 200 m (asi 2 minuty) pěšky ulicí Na Poříčí.

Tramvají 6, 8, 15, 26

Zastávka se jmenuje Náměstí Republiky je to k nám 150 m pěšky ulicí Na Poříčí.

VLAKEM

Masarykovo nádraží je vzdálené pouze 300 m (asi 3 minuty pěsky).

Autem

V okolí je modrá parkovací zóna. S klinikou sousedí parkování OC Palladium.

klinika v Google mapách

Mohli jste nás vidět v médiích

logo pořadu život ve hvězdách TV nova
logo časopisu vogue
logo časopisu forbes
logo časopisu playboy
logo magazínu estetika
logo časopisu dolcevita

Zažijte nejmodernější technologie v praxi

Využíváme nejlepší dostupné vybavení za miliony korun, třeba nejúčinnější laser současnosti Fotona SP Dynamis Pro  nebo speciální a extrémně výkonné zubní mikroskopy.

Splňujeme nejpřísnější normy a certifikace

certifikace 9001 ISO logo

Splňujeme přísnou normu ISO 9001 pro jakostní a procesní řízení. Nastavení standardů certifikace nám umožňuje efektivně reagovat na potřeby našich pacientů a nabízet péči nejvyšší možné kvality.

logo normy iso 27001 pro zdravotnická zařízení a bezpečnost informací

Ochrana dat a informací o klientech je pro nás absolutní prioritou. Proto jsme se zavázali k certifikaci ISO 27001. Tento závazek nám umožňuje efektivně ochraňovat citlivé informace a reagovat na aktuální bezpečnostní výzvy.