Zápach z úst může poukazovat i na zánět. Dentální hygienu proto nepodceňujte

Nachází se v arzenálu vaší zubní pečující rutiny pouze kartáček a zubní pasta? O to snáze si k vám mohou najít cestu nepříjemnosti v podobě zubních kazů, infekcí, zánětů či zápachu z úst. Minimum, které pro zdraví svých zubů můžete udělat, je kromě pravidelných prohlídek i návštěva dentální hygieny. Zjistěte, proč pouhé čištění zubů 2× denně zdaleka nestačí, a jak vám pravidelné profesionální čištění může zachránit zuby i peněženku.
rezervujte si svůj termín

Trápí vás nesnesitelná bolest zubu? Řešte ji, než bude pozdě

Jakmile něco sníte či vypijete, během pár hodin se vám v ústní dutině začíná usazovat lepkavý nános bakterií – zubní plak. Plak se velmi rád drží zejména v místech, kam se hůře dostanete kartáčkem a už po uplynutí několika dnů vytváří ideální podmínky pro vznik zubního kazu.

Zápach z úst jako následek špatné péče o zuby a dásně

Apel na pravidelné a důkladné čištění zubů, mezizubních prostor i jazyka tedy má svůj důvod. Kaz o sobě zpočátku navíc nemusí dát vědět bolestí, že je se zubem něco v nepořádku se leckdy ukáže až po delší době. Zubní kaz ovšem zdaleka nepatří mezi jediné následky špatné péče o ústní dutinu. Právě nepříjemný zápach z úst, odborně halitóza, může o nahromaděných bakteriích v ústech informovat nejen vás, ale také vaše blízké okolí. Jedná se o choulostivou záležitost, která se ve společnosti defacto tabuizuje. Člověk, kterému je tzv. cítit z úst, o problému mnohdy ani sám neví, stejně tak mu nemusí být jasné, proč si okolí při rozhovoru s ním drží mírný odstup.

Pro zdravý a oslnivý úsměv

Účinná redukce plaku a bakterií

I těch, na které domácí čištění nestačí

Prevence infekcí a zánětů

Uchovejte si zdravé zuby i svěží dech

Šetrné a bezbolestné ošetření

I při zvýšené citlivosti zubů

Zápach z úst může poukazovat i na zánět dásní

Problém, který se na první pohled může zdát jako banalita, je potřeba řešit, a především zjistit jeho příčinu. Těch může být více, avšak k těm nejběžnějším se řadí:

Možná jste slyšeli, že zápach z úst zákonitě souvisí sešpatným trávením či dokonce onemocněním žaludku. Ano, v určitých případech můžemít zápach z úst závažnější původ, v případě znepokojení je tedy vhodnéneotálet a poradit se se svým lékařem.

Zánět dásní a tzv. parodontální chobot

My však zůstaneme u komplikací, které má na svědomí zanedbaná ústní hygiena. Hranice mezi tím, kdy se usazené bakterie v ústech mohou přetavit v zánět, ať už zubu či dásní, je velmi tenká. Zánětlivé onemocnění zvané parodontitida napadá dásně a okolní tkáně postupně, přičemž příznakem může být kromě zápachu z úst také krvácení dásní. Při neléčeném zánětu dásní se mezi dásní a zubem vytvářejí kapsy tzv. parodontální choboty. Toto onemocnění závěsného aparátu zubu se dělí podle závaznosti do 3 stadií. Pravidelné návštěvy dentální hygieny slouží jako prevence proti vzniku zánětům dásní a parodontitity. Pokud pacient již tímto onemocněním trpí, lze ho na dentální hygieně ve spolupráci s lékařem – parodontologem úspěšně léčit.

‚‚Pouze kartáček k účinné prevenci zánětů nestačí. Nedostatky a schované nánosy bakterií odhalí až dentální hygiena.‘‘

Dentální hygiena je investicí do vašeho zdraví

Třebaže o své zuby doma pečujete sebelépe, alespoň 1–2×ročně jim dopřejte profesionální čištění. Teprve přístrojovým odstraněním nánosů zubního kamene a bakterií ze všech míst se zamezí vzniku zánětů a infekcí, které vás později mohou stát nejen zuby, ale i nemalé peníze. Abyste problémům předešli, je třeba se kromě viditelných nánosů plaku zaměřit i na ty neviditelné. A právě to je misí dentální hygienistky.

‚‚Návštěva dentální hygieny není jen pouhým doplňkem k preventivním prohlídkám, nýbrž investicí do zdraví.‘‘

Proč pravidelně chodit na dentální hygienu?

Pečlivě a s citem provedená dentální hygiena nebolí

Jestliže vás od návštěvy dentální hygieny odrazuje strach z bolesti, uklidníme vás. Kvalitně provedená dentální hygiena se kromě viditelného výsledku pozná i tím, že nebolí. I co se odstraňování zubního kamene týče, jde o zvyk. Věřte, že s každou další návštěvou už se pro vás ošetření stane zcela běžným.

rezervujte si svůj termínvolejte +420 211 153 603

Volejte kdykoli od pondělí do pátku mezi 7:30 – 19:00

Jak probíhá dentální hygiena v RP CLINIC?

Na dentální hygienu si vyhraďte zhruba hodinku času. Obzvláště při úplně první návštěvě může ošetření trvat o něco déle, navazující sezení, tzv. re–cally zpravidla spočívají už jen v dočištění a kontrole. Co přesně vás tedy čeká? V ordinaci RP CLINIC vás nejprve přivítají naši milí lékaři, kteří vám průběh ošetření vysvětlí a rádi zodpoví vaše dotazy. Je pro nás důležité, abyste se v prostředí kliniky cítili dobře a příjemně.

 • symbol konzultace rozhovoru

  Dentální hygiena začíná úvodní konzultací – pobavíme se o vašich zkušenostech s ošetřením a zhodnotíme stav vašeho chrupu i dásní.

 • ikona smile značící úsměv a pozitivitu

  Ačkoliv ošetření probíhá bez anestezie, bolesti se bát nemusíte. Každý úkon provádíme s maximální jemností a na vše vás připravíme.

 • ikona značící opracování zubu

  Sezení můžeme rozdělit do 3 částí. Pomocí ultrazvuku a ručních nástrojů nejdříve  odstraníme usazený zubní kamen a to i ze špatně dostupných míst.

 • ikona značící leštění zubů a bělení

  Ve druhé fázi zuby zbavíme nevzhledné pigmentace pomocí metody Air-flow, která čistí zuby na principu proudu vzduchu, vody a sody/bikarbonátu nebo mikroperliček vápníku.

 • ikona značící leštění zubu a čistotu

  Následuje polishing, leštění zubů depurační pastou s rotačním kartáčkem, jímž se doladí drobné pigmentace a zbylý povlak. To se provádí i pomocí Air-flow.

 • ikona značící čištění zubů

  Na závěr ošetření vás čeká výběr dentálních pomůcek a krátká instruktáž, při níž vám hygienistka ukáže, jak se o své zuby správně starat.

rezervujte si svůj termín volejte +420 211 153 603

Volejte kdykoli od pondělí do pátku mezi 7:30 – 19:00

I návštěva zubaře může být příjemná

Věděli jste, že 8 % lidí trpí intenzivní úzkostí ze zubařského křesla? U některých z nich jsou pocity nevolnosti tak silné, že k zubaři raději vůbec nechodí. Na naší klinice vám rádi ukážeme, že ošetření zubů nemusí bolet a že profesionalita může jít ruku v ruce s empatií a lidským přístupem.

Jak snížit riziko zánětu i zápachu z úst?

Kromě preventivních prohlídek (alespoň 2× ročně) je důležitá i správná domácí péče, a také samotná technika čištění zubů. Čištění dvakrát denně (ráno a večer) patří k naprostému základu, ale pouze to stačit nemusí. Ideální pečující rutina zahrnuje také čištění mezizubních prostor speciálními kartáčky a min. 1× ročně návštěvu dentální hygieny.

Představujeme vám MUDr. Imricha Bajzu

vedoucího zubního lékaře v RP CLINIC

Pan doktor Bajza je absolventem 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze a s bohatou 18letou praxí se specializuje na poskytování kvalitní péče v oblasti stomatologie s využitím moderní technologie CEREC. Cenné zkušenosti získal během 17 let strávených pod vedením uznávaného lékaře MUDr. Jiřího Ježka. V roce 2023 se připojil do týmu RP CLINIC, kde působí jako vedoucí lékař oddělení dental care.

objednejte sevolejte +420 211 153 603

Volejte kdykoli od pondělí do pátku mezi 7:30 – 19:00

mudr imrich bajza vedoucí zubní lékař rp clinic

‚‚Práce stomatologa mě ohromně baví a naplňuje. V porovnání s ostatními obory medicíny dokážeme docílit krásného výsledku velmi rychle.‘‘

MUDr. Imrich Bajza

I zdraví má svou cenu

Ošetření chrupu u nás provádí pouze špičkoví odborníci v oblasti zubní medicíny, jsou tedy naprosto bezpečná a účinná. Využíváme moderní technologie a nejnovější postupy. Naši zubaři patří ve svých specializacích mezi špičky oboru a nejen že se neustále vzdělávají v ČR i zahraničí, ale učí se od nich i konkurence.

Vstupní dentální hygiena

2.500 Kč

Pravidelná dentální hygiena

od 1.800 Kč

Dentální hygiena – dítě do 15 let

1.500 Kč

objednejte se na termínvolejte +420 211 153 603

Volejte kdykoli od pondělí do pátku mezi 7:30 – 19:00

Stáhněte si ceník

Nechte nám e-mail a my vám zašleme kompletní ceník procedur RP CLINIC.

Děkujeme.
stáhnout ceník v pdf
Zároveň vám zasíláme odkaz na stažení do mailu.
Oooops. Něco se nepodařilo. Zkusete to prosím znovu.

Mohou vám pomoci i tyto procedury:

vstupní zubní prohlídkabělení zubů

Nejspíše řešíte...

zápach z ústkrvácení z dásní

Poslechněte si slova specialistky na dentální hygienu

nahled videa s dentalni hygienistkou jokešovou

Co je dobré vědět o zubní hygieně?

Proč je důležité chodit na dentální hygienu?
Jak často chodit na dentální hygienu?
Jak dlouho dentální hygiena trvá?
Je ošetření bolestivé?

Nechte se ošetřit v nádherných prostorách RP CLINIC

recepce a odpočinková zóna pro pacienty dentální sekce rp clinic

Nepropásněte novinky a tajné tipy od lékařů

Nechte nám e-mail a my vám čas od času zašleme novinky, akce nebo tajné tipy od našich lékařů.

Děkujeme.
Až bude něco nového, budete o tom vědět první.
Oooops. Něco se nepodařilo. Zkusete to prosím znovu.

Jak se k nám dostat

METREM B

Od zastávky Náměstí Republiky je to k nám 200 m (asi 2 minuty) pěšky ulicí Na Poříčí.

Tramvají 6, 8, 15, 26

Zastávka se jmenuje Náměstí Republiky je to k nám 150 m pěšky ulicí Na Poříčí.

VLAKEM

Masarykovo nádraží je vzdálené pouze 300 m (asi 3 minuty pěsky).

Autem

V okolí je modrá parkovací zóna. S klinikou sousedí parkování OC Palladium.

klinika v Google mapách

Mohli jste nás vidět v médiích

logo pořadu život ve hvězdách TV nova
logo časopisu vogue
logo časopisu forbes
logo časopisu playboy
logo magazínu estetika
logo časopisu dolcevita

Zažijte nejmodernější technologie v praxi

Využíváme nejlepší dostupné vybavení za miliony korun, třeba nejúčinnější laser současnosti Fotona SP Dynamis Pro  nebo speciální a extrémně výkonné zubní mikroskopy.

Splňujeme nejpřísnější normy a certifikace

certifikace 9001 ISO logo

Splňujeme přísnou normu ISO 9001 pro jakostní a procesní řízení. Nastavení standardů certifikace nám umožňuje efektivně reagovat na potřeby našich pacientů a nabízet péči nejvyšší možné kvality.

logo normy iso 27001 pro zdravotnická zařízení a bezpečnost informací

Ochrana dat a informací o klientech je pro nás absolutní prioritou. Proto jsme se zavázali k certifikaci ISO 27001. Tento závazek nám umožňuje efektivně ochraňovat citlivé informace a reagovat na aktuální bezpečnostní výzvy.