Když kůže a cévy slábnou: Zbavte se rozšířených žilek a zažijte pocit sjednocené pleti

Akné, vrásky, zvýšená pigmentace – to všechno jsou více či méně závažné dermatologické nedostatky či onemocnění kůže, o nich se často hovoří. Stejnou neplechu na pokožce i vašem sebevědomí však mohou nadělat i viditelně rozšířené žilky, tzv. metličky, jejichž přítomnost nemusí být výhradně geneticky daná. Zjistěte, co k jejich tvorbě přispívá a jak dát červeným místečkům na několik let sbohem.
rezervujte si svůj termín

Červenofialové žilky nejvíce prosvítají na tvářích a v oblasti nosu

Možná si říkáte, že drobné fialovo–červené mapičky na pokožce představují malichernost, drobnou estetickou vadu, na které zdaleka nestojí svět. To však neznamená, že vás tato nedokonalost nemůže znepokojovat a trápit. S pocitem věčně načervenalé pokožky přitom bojují nejen ženy, ale i muži.

Cítit se dobře ve své kůži

Účinné odstranění viditelných žilek

Už po 2 sezeních

Bezpečný a šetrný zákrok

Bez jizev a s minimální dobou hojení

Pocit sjednoceného tónu pokožky

I bez korektoru či make-upu

Kuperóza, metličkové žilky nebo popraskané kapiláry – různé názvy, jeden estetický problém, za nímž ve většině případů stojí genetika. Viditelně rozšířené žilky se nejvíce objevují na tvářích, v oblasti nosu, očního okolí, případně na dolních končetinách, a značí, že cévní stěny jsou oslabené. Jak pokožka s přibývajícím věkem ztrácí na elasticitě, těsně pod jejím povrchem mohou začít prosvítat drobné žilky, mnohdy pavučinového tvaru, zbarvené do červena až fialova.

Jak a z čeho výrazné žilky vznikají? Rozhoduje i životní styl

Obzvláště po 30. roku života elastická vlákna v pleti přichází o svou pružnost, a žilky jsou tím pádem viditelnější. Kuperóza se může stát nevítaným návštěvníkem zejména v případě, že máte přirozeně citlivou a suchou pokožku. Není to ovšem jen stárnutí kůže, co ke vzniku žilek vede. Obrovský podíl na tom nese také váš životní styl. To, jak se stravujete, zdali sportujete, nebo s chutí holdujete alkoholu či kouření.

Pozor na časté opalování

Na pozoru by se měli mít i milovníci opalování – přílišný pobyt na sluníčku může být také jednou z příčin tohoto dermatologického problému.

Slábnutí cévních stěn tedy nejčastěji způsobuje:

Způsoby odstranění rozšířených žilek

Pokud se vám sem tam nějaká žilka na obličeji vyrojí, není důvod k panice. To se ostatně může stát i během saunování nebo nadměrné konzumace pálivých jídel. V případě, že vás metličkové žilky na pokožce trápí dlouhodobě a máte k nim i genetický předpoklad, můžete být rovněž v klidu, jelikož díky moderní dermatologii se dá i tato nedokonalost snadno řešit.

Na naší klinice redukujeme žilky podle rozsahu dvěma způsoby, a sice:

1. Laserem značky Fotona
2. Intenzivním pulzním světlem (IPL)

Obě metody jsou přitom maximálně bezpečné, šetrné a minimálně bolestivé.

Představujeme vám MUDr. Martina Laše

specialistu na oblast dermatologie

Pan doktor Laš je absolventem 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze, kde získal titul MUDr. v oboru Všeobecné lékařství. Po ukončení studia získával zkušenosti na kožním oddělení Nemocnice Znojmo, dermatovenerologický kmen ukončil zkouškou na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy. Komplexní know-how z oboru korektivní a estetické dermatologie mu předává MUDr. Věra Terzijská, další praktické zkušenosti z oboru čerpal i v Londýně, Paříži nebo Istanbulu.

objednejte se+420 211 153 602

Volejte kdykoli od pondělí do pátku mezi 7:30 – 19:00

mudr martin laš estetický dermatolog lékař

Jak poznáte, že je na čase zákrok podstoupit?

Kdy není možné odstranění žilek absolvovat?

rezervujte si svůj termín+420 211 153 602

Volejte kdykoli od pondělí do pátku mezi 7:30 – 19:00

Jak odstranění žilek probíhá?

 • symbol konzultace rozhovoru

  V RP CLINIC vás nejprve přivítají naši milí lékaři, kteří vám průběh procedury vysvětlí a zodpoví všechny vaše dotazy. Následuje krátká vstupní konzultace, během které provedeme základní diagnostiku a navrhneme vhodný typ řešení.

 • ikona značící lubrikaci, dezinfekci nebo mazání

  Lékař dále ošetřovanou oblast vydezinfikuje a nanese vodivý gel. Obdržíte ochranné brýle a pak už přichází na řadu samotný zákrok, který trvá jen několik minut.

 • ikona značící laser

  Při aktivaci laseru dost možná ucítíte mírnou bolest podobnou štípnutí, nicméně pro váš komfort je možné ošetřované místo současně chladit vzduchem.

 • ikona značící lubrikaci, dezinfekci nebo mazání

  Na závěr lékař aplikuje postprocedurální a ochranný krém.

Nenechte si ujít akční ceny procedur

Zadejte svůj e-mail a propojte se s naším hlídacím psem, který pro vás ohlídá ty nejlepší ceny ošetření. Jakmile vytvoříme novou akční cenu, dozvíte se o ní jako první.

Děkujeme.

Jakmile bude něco nového, dáme vám vědět.
Oooops. Něco se nepodařilo. Zkusete to prosím znovu.

Péče o pokožku po proceduře

Přestože laser ani IPL nezanechává jizvy, ošetřená pokožka může být lehce zarudlá a citlivá. Mohou se objevit i drobné stroupky, které ale během týdne až dvou úplně zmizí. Alespoň 2–3 dny po proceduře pokožku chraňte před slunečním zářením (používejte ochranný krém s SPF50) a přílišným prokrvením. Tzn. ideálně se vyhněte sportu, alkoholu, saunování či pití horkých nápojů.

Jak zamezit vzniku popraskaných žilek?

·     Při pobytu venku používejte kvalitní krém s dostatečně vysokým ochranným faktorem. Obzvláště obličej vám za použití SPF 50 ve stáří poděkuje, jelikož se jedná o nejjednodušší krok v prevenci proti stárnutí pleti.

·      Zdravá a vyvážená strava v kombinaci s pohybem jsou alfou a omegou k přirozeně spokojené pleti.

·     Máte-li sedavé zaměstnání, pravidelně se hýbejte a protahujte. I krátká procházka po kanceláři může snížit riziko vzniku viditelných žilek na lýtkách.

·     Vytvořte si z péče o pleť každodenní rituál a alespoň jednou měsíčně si dopřejte profesionální kosmetické ošetření. I s tímto vám v RP CLINIC rádi pomůžeme.

·     V zimě svou pečující rutinu obohaťte o výživný hydratační krém, abyste zabránili jejímu vysušení a popraskání.

·     Pamatujte, že alkohol a kouření jsou pro vznik žilek živnou půdou.

I zdraví má svou cenu

Naše ošetření provádí pouze zkušení odborníci v oblasti estetické dermatologie, jsou tedy naprosto bezpečná a účinná. Využíváme moderní technologie a nejnovější postupy. V rámci ceny terapie je i bezplatná vstupní konzultace. Při konzultaci vám lékař doporučí nejvhodnější postup.

Celý obličej

4.500 Kč

Část obličeje nebo dekolt

od 2.500 Kč

objednejte se na termín+420 211 153 601

Volejte kdykoli od pondělí do pátku mezi 7:30 – 19:00

Stáhněte si ceník

Nechte nám e-mail a my vám zašleme kompletní ceník procedur RP CLINIC.

Děkujeme za váš zájem.
stáhnout ceník v pdf
Zároveň vám zasíláme odkaz na stažení do mailu.
Oooops. Něco se nepodařilo. Zkusete to prosím znovu.

Mohou vám pomoci i tyto procedury:

chemický peelingmedical microneedling

Nejspíše řešíte...

problematická pleť

Co byste určitě měli vědět?

Jak dlouho procedura trvá?

Vaše doba strávená na klinice závisí na rozsahu ošetřované oblasti. Ošetření menších ploch, jako je například pouze oblast nosu může být hotové během několika minut, odstranění žilek na celém obličeji či nohou pak může trvat přibližně půl hodiny.

Kolik ošetření je nutné podstoupit k úplnému odstranění červených žilek?

Po prvním ošetření zpravidla zmizí 50–70 % žilek. Doporučuje se následná kontrola po 4–6 týdnech a navazující procedury podle potřeby. Efekt zákroku vydrží několik měsíců až let.

Mohu se vrátit k běžnému programu ihned po zákroku?

Většinou ano, ale po proceduře je vhodné po dobu několika dnů chránit pokožku před slunečním zářením a vyhnout se aktivitám, které by mohly zvýšit prokrvení ošetřované oblasti.

Je odstranění rozšířených žilek na obličeji bolestivé?

V průběhu zákroku můžete pocítit mírnou bolest podobnou štípnutí, ale většina pacientů ji snáší dobře. Pro váš komfort je možné ošetřované místo chladit současně vzduchem, což pomáhá minimalizovat nepříjemné pocity.

Nechte se zkrášlit v luxusních prostorách RP CLINIC

interiér rp clinic s odpočinkovou zónou v estetické sekci

Představujeme vám ikonu estetické dermatologie MUDr. Věru Terzijskou

Pokud někdo umí zpomalit čas, pak je to průkopnice svého oboru, MUDr. Věra Terzijská. Své poslání plní již od počátku 90. let, kdy byla estetická dermatologie ještě neprobádaným světem. Je jednou z prvních, která v Česku začala aplikovat botulotoxin, nyní již o správných postupech v této oblasti již 18 let sama školí, a to po celé střední Evropě. Právě pod její záštitou jsme také školícím centrem v oblasti fillerů, výplňových materiálů s kyselinou hyaluronovou a pleťových terapií. Ve své praxi se kromě výuky lékařů věnuje také odborné publikační činnosti.  Odborných stáží a kongresů se nejen sama aktivně účastní, ale také je pořádá. Hledat nové způsoby a metody, jak dosáhnout co nejlepších výsledků s minimálním zásahem do těla, je její celoživotní vášní.

mudr vera terzijska pri praci
MUDr. Věra Terzijská

Elitní team lékařů
RP CLINIC

mudr martin laš
MUDr. Martin Laš
estetický dermatolog

Pan doktor je zkušený matador v oblasti výplní kyselinou hyaluronovou a aplikace botulotoxinu. Nejnovější know-how z oblasti estetické dermatologie čerpá na stážích v zahraničí. Extenzivní know–how čerpá i od legendy oboru MUDr. Terzijské.

mudr veronika krizkova
MUDr. Veronika Křížková
dermatoveneroložka

Jestli hledáte vysoce odborného a empatického lékaře, pak je paní doktorka Křížková tou nejlepší volbou pro řešení široké škály kožních problému. Mimo jiné je držitelkou certifikátu o zvláštní odborné způsobilosti v oboru korektivní dermatologie.

mudr jana brazdova
MUDr. Simona Tivadar
korektivní dermatoložka

Je lékařkou, která spojuje odbornou excelenci s lidským přístupem, a poskytuje klientům komplexní péči s ohledem na jejich individuální potřeby. Její profesionální přístup k pacientům vytváří důvěru a pohodu, což je v oblasti dermatologie klíčové.

Nepropásněte novinky a tajné tipy od lékařů

Nechte nám e-mail a my vám čas od času zašleme novinky, akce nebo tajné tipy od našich lékařů.

Děkujeme.
Až bude něco nového, budete o tom vědět první.
Oooops. Něco se nepodařilo. Zkusete to prosím znovu.

Jak se k nám dostanete

METREM B

Od stanice Náměstí Republiky je to k nám 200 m (asi 2 minuty) pěšky ulicí Na Poříčí.

Tramvají 6, 8, 15, 26

Zastávka se jmenuje Náměstí Republiky je to k nám 150 m pěšky ulicí Na Poříčí.

VLAKEM

Masarykovo nádraží je vzdálené pouze 300 m (asi 3 minuty pěsky).

Autem

V okolí je modrá parkovací zóna. S klinikou sousedí parkování OC Palladium.

klinika v Google mapách

Mohli jste nás vidět v médiích

logo pořadu život ve hvězdách TV nova
logo časopisu vogue
logo časopisu forbes
logo časopisu playboy
logo magazínu estetika
logo časopisu dolcevita

Zažijte nejmodernější technologie v praxi

Využíváme nejlepší dostupné vybavení za miliony korun, třeba nejúčinnější laser současnosti Fotona SP Dynamis Pro  nebo speciální a extrémně výkonné zubní mikroskopy.

Splňujeme nejpřísnější normy a certifikace

certifikace 9001 ISO logo

Splňujeme přísnou normu ISO 9001 pro jakostní a procesní řízení. Nastavení standardů certifikace nám umožňuje efektivně reagovat na potřeby našich pacientů a nabízet péči nejvyšší možné kvality.

logo normy iso 27001 pro zdravotnická zařízení a bezpečnost informací

Ochrana dat a informací o klientech je pro nás absolutní prioritou. Proto jsme se zavázali k certifikaci ISO 27001. Tento závazek nám umožňuje efektivně ochraňovat citlivé informace a reagovat na aktuální bezpečnostní výzvy.