Unavený výraz a pytle pod očima? Operace víček vám navrátí svěží pohled i sebevědomí

Oční víčka představují nejtenčí a zároveň nejnamáhanější část obličeje. Věčně ustaraný výraz s převislými víčky prozrazuje, že tělo stárne nebo projevilo sílu genů. Jednoduchým ambulantním zákrokem znovu získáte svěží pohled, a navíc se zbavíte i celé řady zdravotních nepříjemností. Kdy se operaci víček nevyplatí odkládat?
rezervujte si svůj termín

Víčka dělají dojem na první pohled

Kolik toho o nás vypovídají oči? Víc, než si myslíme. Na výrazu v obličeji se podepisují nejen přibývající roky, ale také životní styl. Probdělé bujaré noci, každodenní stres i modré světlo z obrazovek – to je jen hrstka faktorů, které elasticitu víček postupně oslabují. Až najednou zjišťujete, že chladivé polštářky na kruhy pod očima nebo odpočinek zdaleka nestačí, a co víc, že zamračený či povadlý výraz se stává součástí vašeho zevnějšku. Otázku, zdali se konečně odhodlat k operaci víček a splnit si sen o mladistvější vizáži, si přitom doma před zrcadlem pokládají jak ženy, tak muži.

Neodkládejte svou spokojenost

Projasněný a svěží pohled

Okamžitě viditelné omlazení očí

Prevence trvalých váčků pod očima

Včasné ošetření zabrání trvalému povolení víček

Ambulantní a bezbolestný zákrok

V lokální anestezii a bez viditelných jizev

Povislá víčka – jak vznikají a proč jsou překážkou?

Oční víčka jsou velmi zatěžovaná, proto také v této oblasti nastávají první viditelné projevy stárnutí kůže. Věkem dochází ke ztrátě její pružnosti, kolagenu ubývá a na víčkách se vytváří kožní nadbytky. Pod kožní řasou navíc dochází i ke zvětšení přirozených tukových polštářků, tzv. prolapsů, které se mohou s víčkem lehce vyklenovat. Z hlediska estetiky vám může připadat, že vypadáte mnohem starší, zatímco vaše oči jsou v důlcích nepěkně schované. I z tohoto důvodu se některé ženy již nadobro vzdaly očních stínů a linek, neboť jim pokles víček takové líčení vůbec neumožňuje.

Slzení očí, zhoršené vidění i bolesti hlavy

U vad očních víček se nejedná pouze o vady estetické, ale i funkční, často vyvolávající pocity únavy, zejména pak ve večerních hodinách. Víčka s opravdu výrazným převisem mohou způsobovat bolestivost či slzení očí, bolesti hlavy a také zhoršovat vidění. To se však netýká zraku jako takového, jelikož ostrému vidění zde zabraňují právě víčka překážející v zorném poli.

Operace víček není pouhou plastikou, ale nástrojem k vlastnímu štěstí

S přihlédnutím k závažnosti potíží vám jistě dojde, že omlazující krémy a obličejová jóga problém nevyřeší. Plastika horních či dolních víček, odborně blefaroplastika je ve své podstatě drobným ambulantním zákrokem, který má však ohromné dopady.

‚‚Pomůže vám cítit se lépe ve své kůži, což se pochopitelně odrazí i v dalších oblastech života. To, co vyzařujeme, se nám vždy vrací i z okolí.‘‘

Kdy zvážit operaci očních víček?

rezervujte si svůj termín+420 211 153 602

Volejte kdykoli od pondělí do pátku mezi 7:30 – 19:00

Jak probíhá operace očních víček v RP CLINIC?

Nadbytečné kožní převisy a polštářky je možné chirurgicky odstranit jak z horních, tak dolních víček. To, co pacienty od podstoupení zákroku mnohdy brzdí, je silný strach z bolesti, otoků a viditelných jizviček. Níže zjistíte, co přesně vás čeká a že celková rekonvalescence je možná rychlejší, než byste předpokládali.

 • symbol konzultace rozhovoru

  Během předoperačního vyšetření a úvodní konzultace s vámi lékař probere vaše představy i případné obavy. Dle dohody a stavu tkání je možné provést operaci očních víček samostatně na horních či dolních víčkách, nebo zákrok kombinovat.

 • symbol anestezie umrtvení a injekce

  Drobná operace probíhá pouze v lokální anestezii (po domluvě případně v analgosedaci) a na ambulantním lehátku nestrávíte více než 40–50 minut.

 • symbol check

  Při operaci horních víček se řez vede tak, aby jizva kopírovala přirozený záhyb kůže, u dolních víček těsně pod řasami, což minimalizuje viditelnost jizvy.

 • ikona značící odpočinek

  Po zákroku můžete vyrazit domů, nicméně je vhodné dopřát si klid a odpočinek. Doporučujeme si udělat alespoň 4 dny volna. V prvních několika pooperačních dnech vás totiž čeká přikládání sterilních obkladů nebo chladivých gelových polštářků, a to každých 3–6 hodin.

 • ikona značící vyšetření nebo hledání s lupou

  Stehy se vyjímají 7. den od operace. Jizvičky jsou po vytažení stehů růžové a postupně blednou. K jejich úplnému zhojení zpravidla dochází v období 1–3 měsíců.

Podobu 3–4 týdnů po operaci vynechte fyzickou zátěž, po uplynutí 14 dnů pak na oči můžete bez obav nanášet make-up.

Nenechte si ujít akční ceny procedur

Zadejte svůj e-mail a propojte se s naším hlídacím psem, který pro vás ohlídá ty nejlepší ceny ošetření. Jakmile vytvoříme novou akční cenu, dozvíte se o ní jako první.

Děkujeme.

Jakmile bude něco nového, dáme vám vědět.
Oooops. Něco se nepodařilo. Zkusete to prosím znovu.

Jak se připravit na operaci víček?

Na operaci se nemusíte nijak zvlášť připravovat. Dbejte pouze na dodržení následujících opatření, které podpoří hladký průběh celého zákroku:

Představujeme MUDr. Věru Terzijskou, absolutní špičku mezi estetickými dermatology

Paní doktorka je absolventkou Fakulty všeobecného lékařství UK v Praze a má bohaté zkušenosti v oboru s více než 25 lety zkušeností. Založila svou vlastní soukromou praxi v roce 1994 a od té doby se specializuje na poskytování kvalitní péče v oblasti dermatologie. V roce 2004 otevřela renomovanou kliniku korektivní a estetické dermatologie, Veramedica, ve Slovanském domě. V roce 2020 se se svým týmem přesunula do RP CLINIC, kde působí jako vedoucí lékařka esthetic care.

objednejte se+420 211 153 602

Volejte kdykoli od pondělí do pátku mezi 7:30 – 19:00

mudr vera terzijska predni ceska esteticka dermatolozka

I krása má svou cenu

Není cennější investice než té do vlastní spokojenosti. Operaci víček u nás provádí pouze špičkoví odborníci v oblasti estetické chirurgie, je tedy naprosto bezpečná a spolehlivá. Naši estetičtí lékaři včele s MUDr. Věrou Terzijskou se nejenže neustále vzdělávají v ČR i zahraničí, ale učí se od nich i konkurence. Zakládáme si na profesionálním a diskrétním přístupu s využitím moderních technologií i postupů.

Konzultace plastické chirurgie

1.500 Kč

Horní víčka

18.000 Kč

Dolní víčka

18.500 Kč

objednejte se na termín+420 211 153 602

Volejte kdykoli od pondělí do pátku mezi 7:30 – 19:00

Stáhněte si ceník

Nechte nám e-mail a my vám zašleme kompletní ceník procedur RP CLINIC.

Děkujeme za váš zájem.
stáhnout ceník v pdf
Zároveň vám zasíláme odkaz na stažení do mailu.
Oooops. Něco se nepodařilo. Zkusete to prosím znovu.

Mohou vám pomoci i tyto procedury:

mezoterapie očního okolímorpheus8

Nejspíše řešíte...

anti – agingpovislá kůže

Co byste určitě měli vědět?

V jakém věku je ideální podstoupit operaci víček?

Operaci víček se z velké části pacienti absolvují ve věku mezi 40–60 lety. Může se však stát, že z důvodu dědičnosti se někteří rozhodnou i o poznání dříve, třeba i před 30. rokem života.

Jak dlouho efekt po operaci víček výdrží?

Trvání efektu plastiky víček je velmi individuální, literatura uvádí 5–10 let, ale ze zkušenosti známe případy významných odchylek oběma směry, operaci lze opakovat.

Lze operovat horní i dolní víčka najednou?

Ano, pokud vás trápí povislá horní víčka i nadbytečné polštářky pod očima, zákrok je možné po konzultaci s lékařem kombinovat.

Je na místě bát se bolesti, ať už při zákroku či po něm?

Zákrok probíhá v lokálním znecitlivění, tudíž bolesti se bát nemusíte. Hojení se u každého liší, nicméně u většiny pacientů hojení probíhá zcela bez komplikací.

Nechte se zkrášlit v luxusních prostorách RP CLINIC

odpočinková zona pro pacienty estetické dermatologie na klinice RP CLINIC

Nepropásněte novinky a tajné tipy od lékařů

Nechte nám e-mail a my vám čas od času zašleme novinky, akce nebo tajné tipy od našich lékařů.

Děkujeme.
Až bude něco nového, budete o tom vědět první.
Oooops. Něco se nepodařilo. Zkusete to prosím znovu.

Jak se k nám dostanete

METREM B

Od stanice Náměstí Republiky je to k nám 200 m (asi 2 minuty) pěšky ulicí Na Poříčí.

Tramvají 6, 8, 15, 26

Zastávka se jmenuje Náměstí Republiky je to k nám 150 m pěšky ulicí Na Poříčí.

VLAKEM

Masarykovo nádraží je vzdálené pouze 300 m (asi 3 minuty pěsky).

Autem

V okolí je modrá parkovací zóna. S klinikou sousedí parkování OC Palladium.

klinika v Google mapách

Mohli jste nás vidět v médiích

logo pořadu život ve hvězdách TV nova
logo časopisu vogue
logo časopisu forbes
logo časopisu playboy
logo magazínu estetika
logo časopisu dolcevita

Zažijte nejmodernější technologie v praxi

Využíváme nejlepší dostupné vybavení za miliony korun, třeba nejúčinnější laser současnosti Fotona SP Dynamis Pro  nebo speciální a extrémně výkonné zubní mikroskopy.

Splňujeme nejpřísnější normy a certifikace

certifikace 9001 ISO logo

Splňujeme přísnou normu ISO 9001 pro jakostní a procesní řízení. Nastavení standardů certifikace nám umožňuje efektivně reagovat na potřeby našich pacientů a nabízet péči nejvyšší možné kvality.

logo normy iso 27001 pro zdravotnická zařízení a bezpečnost informací

Ochrana dat a informací o klientech je pro nás absolutní prioritou. Proto jsme se zavázali k certifikaci ISO 27001. Tento závazek nám umožňuje efektivně ochraňovat citlivé informace a reagovat na aktuální bezpečnostní výzvy.