Jak se zbavit pigmentových skvrn? Když krémy nestačí, pomůže metoda IPL

Přivezli jste si z letní dovolené suvenýr v podobě tmavých flíčků na kůži? Pak se s největší pravděpodobností jedná o pigmentové skvrny. Tmavě zbarvená místa na obličeji, dekoltu, krku či jiných částech těla přitom nemusí značit zdravotní problém, ale mohou zanechat velké stopy na vašem sebevědomí. Zatímco proklamovaná jedlá soda a citron vaší pokožce spíše uškodí, intenzivní pulzní světlo ji může zachránit.
rezervujte si svůj termín

Co je příčinou zvýšené pigmentace?

Se zvýšenou pigmentací se potýká velké množství lidí – rozhodně v tom tedy nejste sami. U někoho za skvrny může genetika, jindy se tyto nežádoucí „ozdoby“ objeví u žen v průběhu těhotenství a pak zase zmizí. Pigmentové skvrny mnohdy doprovází i stáří, a jestliže si právě vychutnáváte krásy života po padesátce, pak možná víte, o čem je řeč.

V zákulisí tohoto dermatologického problému stojí zvýšená tvorba melaninu ­– přírodního pigmentu, díky němuž se možná pyšníte pronikavýma očima a kaštanově hnědými vlasy. Melanin dodává našemu tělu barvu, jeho produkci ovšem mohou stimulovat i další vlivy, například slunce. Pigmentové skvrny způsobené slunečním zářením dělají neplechu nejčastěji na pleti, krku a dekoltu a vzbuzují pocity nejistoty i znepokojení.

Cítit se dobře ve své kůži

Účinné odstranění hyperpigmentace

Nejvýkonnější přístroj na trhu

Zdravější vzhled pokožky

Pro pocit spokojenosti a sebevědomí

Rychlý a téměř bezbolestný zákrok

Pokožka zůstane nedotčená

Pigmentové skvrny jako hořký dozvuk letních radovánek

Touha po zlatavém opálení k létu patří. Jenže bronzová pokožka nemusí být jen slušivým podkladem, na kterém oblečení i make-up vypadá lépe, ale také živnou půdou pro vznik pigmentových skvrn, v tom horším případě pro kožní nádory.

‚‚Pokud milujete slunce, příval pozitivní nálady a nevinné čerpání vitamínu D se může lehce přehoupnout v neštěstí.‘‘

Jak přesně vznikají pigmentové skvrny?

Působení UVA i UVB záření zvyšuje aktivitu a počet melanocytů čili buněk, které mají v režii produkci kožního barviva. Ve chvíli, kdy melanin jede v organismu dlouhodobě na plné obrátky, si leckdy vybere daň ve formě tmavších plochých flíčků různých tvarů i velikostí.

Druhy pigmentových skvrn

Existuje několik typů pigmentových skvrn:

‚‚Kontrola névů dermatoskopem, neboli vyšetření znamének, je zásadní pro včasnou detekci dysplastického névu a zachování zdravé pokožky.‘‘

Pigmentové skvrny jsou hlavně estetickým problémem

Ačkoliv ve většině případů není hyperpigmentace důvodem, proč se bát o své zdraví, dopady na psychiku mohou být obrovské. Obzvláště dělají-li se vám flíčky na viditelných místech, pravděpodobně je toužíte schovat před světem a ideálně se jich co nejdříve zbavit.  

Jak se účinně zbavit pigmentových skvrn?

Na internetu najdete nespočet „osvědčených“ babských rad, které slibují odstranění pigmentace pouze s pomocí běžných domácích surovin. A ačkoliv jedlá soda může výborně fungovat při bělení prádla nebo čištění odpadu, na pokožce nemá rozhodně co dělat, natož v kombinaci s „agresivním“ citronem či octem. Namísto zesvětlujících účinků se totiž může dostavit podráždění a extrémní vysušení kůže.

K dispozici je také celá řada kosmetických produktů určených pro zvýšenou pigmentaci. Tím, že sáhnete po přípravcích s obsahem kyseliny kojové, glykolové či derivátem vitamínu C nic nezkazíte, avšak nečekejte zázraky. Ty dokáže pouze IPL, nejúčinnější cesta k pokožce bez pigmentových skvrn a vaší spokojenosti.  

Co je IPL a jak funguje?

IPL je širokopásmový zdroj pulzního světla. Je to přístroj nové generace, který se používá k co nejefektivnějšímu odstranění pigmentových skvrn. Díky obrovské výkonnosti tohoto přístroje vám stačí podstoupit jen několik málo zákroků, abyste se pigmentových skvrn zcela zbavili. Jen pro vaši představu – přístroj produkuje až trojnásobek energie různých vlnových délek (500 až 700 nm) oproti klasickému laseru, což z něj dělá nejvýkonnější zařízení tohoto typu.

Světlo se tak hezky dostane přes svrchní vrstvu kůže až do té hlubší, kde má jediný úkol: roztříštit pigment na miniaturní částečky, které poté bílé krvinky odplaví z těla ven. Tak, aby pokožka zůstala absolutně nedotčená. Pro vás tato alchymie znamená především rychlé výsledky a minimální dobu hojení.

‚‚Součástí přístroje je také aplikátor se safírovou koncovkou, která ochlazuje pokožku a tím celý zákrok zpříjemní.‘‘

V čem tkví hlavní benefity IPL?

Představujeme vám MUDr. Martina Laše

Pan doktor Laš je absolventem 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze, kde získal titul MUDr. v oboru Všeobecné lékařství. Po ukončení studia získával zkušenosti na kožním oddělení Nemocnice Znojmo, dermatovenerologický kmen ukončil zkouškou na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy. Komplexní know-how z oboru korektivní a estetické dermatologie mu předává MUDr. Věra Terzijská, další praktické zkušenosti z oboru čerpal i v Londýně, Paříži nebo Istanbulu.

objednejte se+420 211 153 602

Volejte kdykoli od pondělí do pátku mezi 7:30 – 19:00

mudr martin laš estetický dermatolog lékař

‚‚Pro účinné odstranění hyperpigmentace je vhodné absolvovat alespoň 3 procedury s rozestupem 3–4 týdnů.‘‘

MUDr. Martin Laš

Pro koho je ošetření IPL vhodné?

Pro koho naopak ošetření není vhodné?

Jak odstranění pigmentace pomocí IPL probíhá?

Celá procedura i s úvodní konzultací trvá zhruba 30­­–60­ minut podle rozsahu ošetřované oblasti. Díky použití nejmodernějších technologií se jedná o zcela neinvazivní, šetrnou a bezpečnou metodu.

 • symbol konzultace rozhovoru

  V ordinaci RP CLINIC vám průběh zákroku ošetřující dermatolog nejprve vysvětlí a doporučí vám optimální řešení pro vaše potřeby. Je pro nás důležité, abyste se v prostředí kliniky cítili dobře a odcházeli s pocitem té nejlepší péče.

 • ikona značící vyšetření nebo hledání s lupou

  Procedura začíná dermatoskopickým vyšetřením, díky níž lékař zjistí povahu i příčinu pigmentace. Jinými slovy – podívá se zvětšovacím zařízením aby se ujistil, že jde o pigmentaci.

 • ikona značící lubrikaci, dezinfekci nebo mazání

  Poté na ošetřovanou oblast nanese kontaktní gel pro zajištění správného fungování přístroje. Po přiložení hlavice začne přístroj vysílat pulzní světlo až do spodních vrstev pokožky.

 • ikona značící laser

  Samotné ošetření je jen minimálně bolestivé, někteří pacienti mohou vnímat pouze lehké štípnutí. V případě ošetření větších ploch vám nabídneme možnost aplikace znecitlivujícího krému. IPL je k pokožce naprosto šetrný, čímž odpadá nutnost rekonvalescence.

 • symbol konzultace a rozhovoru

  Pokožka může být po proceduře mírně citlivá a červená, a to i přes závěrečné nanesení zklidňující emulze. Bezprostředně po zákroku byste tudíž měli vynechat slunění (včetně solária) a ošetřené místo během pobytu venku chránit krémem s SPF 50.

 • symbol opakování a pokračování kulatá šipka

  Pro účinné odstranění hyperpigmentace je vhodné absolvovat alespoň 3 procedury s rozestupem 3–4 týdnů.

rezervujte si svůj termín+420 211 153 602

Volejte kdykoli od pondělí do pátku mezi 7:30 – 19:00

Nenechte si ujít akční ceny procedur

Zadejte svůj e-mail a propojte se s naším hlídacím psem, který pro vás ohlídá ty nejlepší ceny ošetření. Jakmile vytvoříme novou akční cenu, dozvíte se o ní jako první.

Děkujeme.

Jakmile bude něco nového, dáme vám vědět.
Oooops. Něco se nepodařilo. Zkusete to prosím znovu.

Podívejte se na odstranění pigmentace na videu

žena středního věku má na obličeji ochrané brýle při ošetření pigmentace laserem

I krása má svou cenu

Naše ošetření provádí pouze zkušení odborníci v oblasti estetické medicíny, jsou tedy naprosto bezpečná a účinná. Využíváme moderní technologie a nejnovější postupy. V našem ceníku najdete celou řadu variant zákroků a můžete si tak zvolit to nejlepší řešení pro vaše potřeby. V případě zájmu vám rádi sestavíme cenovou nabídku na míru.

Ošetření IPL – celý obličej

4.500 Kč

Ošetření IPL – část obličeje

1.500 Kč

objednejte se na termín+420 211 153 602

Volejte kdykoli od pondělí do pátku mezi 7:30 – 19:00

Stáhněte si ceník

Nechte nám e-mail a my vám zašleme kompletní ceník procedur RP CLINIC.

Děkujeme za váš zájem.
stáhnout ceník v pdf
Zároveň vám zasíláme odkaz na stažení do mailu.
Oooops. Něco se nepodařilo. Zkusete to prosím znovu.

Mohou vám pomoci i tyto procedury:

odstranění červených žilekjizvy po akné

Nejspíše řešíte...

problematická pleť

Co byste určitě měli vědět?

Jaké jsou největší výhody metody IPL?

Až trojnásobná výkonnost oproti klasickému laseru, šetrnost k pokožce a rychlé výsledky bez nutnosti rekonvalescence.

Jak dlouho ošetření laserem trvá?

Doba strávená v ambulantním křesílku se odvíjí od typu i velikosti ošetřovaného místa. Samotné ošetření laserem je však velmi rychlé a zpravidla trvá jen několik minut.

Jak zmírnit pigmentové skvrny?

Jestliže máte sklony ke zvýšené pigmentaci, nepřehánějte to s opalováním a pobytem na sluníčku. Vždy používejte krém s vysokou SPF ochranou. A to i přesto, že se zrovna nechystáte chytat bronz.

Je ošetření IPL světlem bolestivé?

Zákrok je téměř bezbolestný a někteří pacienti ho popisují maximálně jako drobné štípnutí. Při ošetření rozsáhlejších ploch na pokožce může lékař použít znecitlivující krém.

Kdy jsou viditelné výsledky ošetření?

První výsledky uvidíte už po prvním sezení, zhruba po 2 týdnech. V závislosti na rozsahu a příčině hyperpigmentace vám lékař navrhne optimální počet ošetření, které je třeba absolvovat, aby problém zcela vymizel. Pro účinné odstranění hyperpigmentace je vhodné absolvovat alespoň 3 procedury s rozestupem 3–4 týdnů.

Nechte se zkrášlit v luxusních prostorách RP CLINIC

interiér a recepce sekce body care kliniky RP CLINIC

Představujeme vám ikonu estetické dermatologie MUDr. Věru Terzijskou

Pokud někdo umí zpomalit čas, pak je to průkopnice svého oboru, MUDr. Věra Terzijská. Své poslání plní již od počátku 90. let, kdy byla estetická dermatologie ještě neprobádaným světem. Je jednou z prvních, která v Česku začala aplikovat botulotoxin, nyní již o správných postupech v této oblasti již 18 let sama školí, a to po celé střední Evropě. Právě pod její záštitou jsme také školícím centrem v oblasti fillerů, výplňových materiálů s kyselinou hyaluronovou a pleťových terapií. Ve své praxi se kromě výuky lékařů věnuje také odborné publikační činnosti.  Odborných stáží a kongresů se nejen sama aktivně účastní, ale také je pořádá. Hledat nové způsoby a metody, jak dosáhnout co nejlepších výsledků s minimálním zásahem do těla, je její celoživotní vášní.

mudr vera terzijska pri praci
MUDr. Věra Terzijská

Elitní team lékařů
RP CLINIC

mudr martin laš
MUDr. Martin Laš
estetický dermatolog

Pan doktor je zkušený matador v oblasti výplní kyselinou hyaluronovou a aplikace botulotoxinu. Nejnovější know-how z oblasti estetické dermatologie čerpá na stážích v zahraničí. Extenzivní know–how čerpá i od legendy oboru MUDr. Terzijské.

mudr veronika krizkova
MUDr. Veronika Křížková
dermatoveneroložka

Jestli hledáte vysoce odborného a empatického lékaře, pak je paní doktorka Křížková tou nejlepší volbou pro řešení široké škály kožních problému. Mimo jiné je držitelkou certifikátu o zvláštní odborné způsobilosti v oboru korektivní dermatologie.

mudr jana brazdova
MUDr. Simona Tivadar
korektivní dermatoložka

Je lékařkou, která spojuje odbornou excelenci s lidským přístupem, a poskytuje klientům komplexní péči s ohledem na jejich individuální potřeby. Její profesionální přístup k pacientům vytváří důvěru a pohodu, což je v oblasti dermatologie klíčové.

Nepropásněte novinky a tajné tipy od lékařů

Nechte nám e-mail a my vám čas od času zašleme novinky, akce nebo tajné tipy od našich lékařů.

Děkujeme.
Až bude něco nového, budete o tom vědět první.
Oooops. Něco se nepodařilo. Zkusete to prosím znovu.

Jak se k nám dostanete

METREM B

Od stanice Náměstí Republiky je to k nám 200 m (asi 2 minuty) pěšky ulicí Na Poříčí.

Tramvají 6, 8, 15, 26

Zastávka se jmenuje Náměstí Republiky je to k nám 150 m pěšky ulicí Na Poříčí.

VLAKEM

Masarykovo nádraží je vzdálené pouze 300 m (asi 3 minuty pěsky).

Autem

V okolí je modrá parkovací zóna. S klinikou sousedí parkování OC Palladium.

klinika v Google mapách

Mohli jste nás vidět v médiích

logo pořadu život ve hvězdách TV nova
logo časopisu vogue
logo časopisu forbes
logo časopisu playboy
logo magazínu estetika
logo časopisu dolcevita

Zažijte nejmodernější technologie v praxi

Využíváme nejlepší dostupné vybavení za miliony korun, třeba nejúčinnější laser současnosti Fotona SP Dynamis Pro  nebo speciální a extrémně výkonné zubní mikroskopy.

Splňujeme nejpřísnější normy a certifikace

certifikace 9001 ISO logo

Splňujeme přísnou normu ISO 9001 pro jakostní a procesní řízení. Nastavení standardů certifikace nám umožňuje efektivně reagovat na potřeby našich pacientů a nabízet péči nejvyšší možné kvality.

logo normy iso 27001 pro zdravotnická zařízení a bezpečnost informací

Ochrana dat a informací o klientech je pro nás absolutní prioritou. Proto jsme se zavázali k certifikaci ISO 27001. Tento závazek nám umožňuje efektivně ochraňovat citlivé informace a reagovat na aktuální bezpečnostní výzvy.