Jak se zbavit jizev po akné? Zdravou pleť i sebevědomí vám navrátí Medical microneedling či laser

Akné zanechává šrámy nejen na duši, ale i na pokožce. Jakmile se totiž vymotáte ze začarovaného kruhu pupínků, nevzhledné jizvičky vám začnou připomínat, že utrpení ještě není u konce. Dejte sbohem hutnému make-upu, který pozůstatky akné většinou jen zvýrazní, a objevte skutečně fungující řešení pro vaši pleť i psychiku.
rezervujte si svůj termín

Akné je boj, který porážkou mnohdy zdaleka nekončí

Akné určitě není pouhou záležitostí dospívání, a přestože válku s ním vede až 85 % puberťáků, problém u některých z nich přetrvává až do dospělosti. Může mít různé formy, závažnost i průběh, jeho dopady nicméně bývají velmi podobné. Ztracené sebevědomí, nechuť k činnostem, které vám dříve dělaly radost a touha být jen doma a ukrýt se před světem. Nutno říci, že lehce narušená psychika může postupně vést až k těžké depresi.

‚‚Nedovolte následkům akné, aby vám bránily žít plnohodnotný život a vyřešte nežádoucí jizvičky tou nejúčinnější cestou.‘‘

Cítit se zase sebevědomě

Účinné odstranění jizviček a nerovností

Menšího i většího rozsahu

Zdravější vzhled pokožky

Pro pocit spokojenosti a psychické pohody

Individuální
přístup

Řešení šité na míru potřebám vaší pleti

Med, vajíčka ani citron na pleť nepatří

Na internetu najdete nespočet „osvědčených“ babských rad, které slibují zmírnění jizviček pomocí surovin z lednice či spíže. Než si však obličej namažete po domácku vyrobenou směsí, uvědomte si, že pleť obličeje bývá mnohem citlivější než pokožka na zbytku těla. Na citron, skořici, kurkumu a další rádoby přírodní léky tak může zareagovat podrážděním, začervenáním nebo dokonce vyrážkou. Šetřete si tyto ingredience na přípravu lahodných jídel a péči o jizvičky přenechte profesionálům.  

Dermatologických metod, které škody napáchané akné dokáží zmírnit, existuje celá řada. Počínaje chemickým peelingem přes mezoterapeutické procedury až po výplně a laserová ošetření.

Druhy jizev po akné

Existuje několik typů jizviček, které po akné mohou zůstat:

Krok 1: Vstupní konzultace s dermatologem

U nás v RP CLINIC věříme, že neexistuje jedno správné řešení pro všechny typy pleti. Vzniklým jizvičkám často předchází zdlouhavá léčba, jejíž průběh se u každého pacienta může lišit. Ať už rozsahem, typem akné, léčebnými produkty nebo procesem hojení. Nejen o tom si společně popovídáme na vstupní konzultaci, která je pro správné určení vhodné procedury naprosto klíčová.

Krok č. 2 – Medical microneedling a ošetření frakčním laserem

Za nejpřívětivější metody co do šetrnosti k pokožce a kýženého výsledku považujeme již zmiňovaný medical microneedling neboli mikrojehličkování spolu s laserem. O tom, které ošetření vám doporučíme, rozhodne především podoba a rozsah zjizvené pokožky. U jizviček menšího rozsahu zpravidla postačí absolvovat několik sezení microneedlingu, v případě jizev po akné v závažnějším stadiu pak využíváme frakční laser.

„U jizviček po akné či neštovicích je potřeba specifický protokol Medical Microneedlingu s tzv. razítkováním za použití kolagenního roztoku. Ošetření se aplikuje v rozsahu 4 – 5 sezení podle postupujícího vyhlazení jizviček a nerovností.“ 

Mgr. Michaela Olexová

Medical microneedling

Metoda mikrojehličkování se používá jak k omlazení a oživení pokožky, tak k vyhlazení nežádoucích památek po akné. Ošetření probíhá pomocí ručního elektrického přístroje s mikrojehličkami, které pronikají pod pokožku do horních vrstev kůže. Tam vytváří mikrotraumata stimulující tvorbu kolagenu a regenerační procesy. Zjednodušeně řečeno jehlička vyzývá poškozené buňky, aby se znovu probudily k životu, to vše s co nejmenším zásahem do kůže. Rekonvalescence trvá pouhé 2 – 3 dny, regenerace tkáně je rychlá - bez rizika pigmentových skvrn či jiných vedlejších účinků. Slovo medical značí, že jde o metodu, kterou mohou provádět pouze zdravotnická zařízení.

V čem tkví hlavní benefity mikrojehličkování?

Vyhlazení jizviček frakčním laserem

Frakční laser umí kromě vrásek a pigmentových skvrn odstranit také jizvy po akné. Jedná se o moderní typ laseru, který zlepšuje kvalitu pleti, aniž by jakkoliv narušil střední či hlubší vrstvy kožní tkáně. Laserové paprsky aktivují regenerační pochody v kůži, včetně zvýšené tvorby kolagenu. U frakčního laseru je rekonvalescence delší, ke zhojení kůže dochází během týdne. Ošetření frakčním laserem je lepší podstoupit od podzimu do jara, tedy vyhnout se období s velkým slunečním svitem.

V čem tkví hlavní benefity frakčního laseru?

Představujeme vám Mgr. Michaelu Olexovou

Michaela je absolventkou buněčné biologie a imunologie Přírodovědecké fakulty UK v Praze s letitou praxí ve školící společnosti pro mezoterapie a pleťové terapie. Má na starosti rozvoj v oblasti anti-aging pleťových ošetření, je certifikovanou specialistkou pro mezoterapie a pleťové terapie.

objednejte se+420 211 153 602

Volejte kdykoli od pondělí do pátku mezi 7:30 – 19:00

mgr michaela olexová terapeutka rp clinic

„Každý obličej je jedinečný a mým cílem je najít specifické řešení pro každý typ pokožky.“

Mgr. Michaela Olexová

Užijte si ošetření v nádherných prostorách v centru Prahy

náhled videa s brožurami na zdi rp clinic

Nenechte si ujít akční ceny procedur

Zadejte svůj e-mail a propojte se s naším hlídacím psem, který pro vás ohlídá ty nejlepší ceny ošetření. Jakmile vytvoříme novou akční cenu, dozvíte se o ní jako první.

Děkujeme.

Jakmile bude něco nového, dáme vám vědět.
Oooops. Něco se nepodařilo. Zkusete to prosím znovu.

Jak poznáte, že je na čase obrátit se na dermatologa?

rezervujte si svůj termín+420 211 153 602

Volejte kdykoli od pondělí do pátku mezi 7:30 – 19:00

Jak celý proces odstranění jizviček po akné probíhá?

·     Na naší klinice vás nejprve přivítáme za účelem vstupní konzultace. Během úvodního sezení dermatolog určí typ i rozsah jizviček a doporučí vám vhodný terapeutický plán. Při navrhování procedur i počtu opakování zohledňujeme, že každá pokožka má jiné potřeby a naší misí je ji co nejdříve uzdravit.

·     Poté přichází na řadu samotné ošetření. Jak v případě microneedlingu, tak i laseru, lékař ošetřovanou oblast nejdříve znecitliví pomocí anestetického krému. Během zákroku tak skoro nic neucítíte.

·     Následuje plošné ošetření mikrojehličkami/laserem. Při mikrojehličkování pracujeme s přístrojem připomínajícím pero, jímž pomocí drobných vpichů stimulujeme regenerační procesy v podkoží.

·     V případě frakčního laseru se vaší pleti dotýká pouze světelný paprsek, který o sobě může dát vědět nanejvýš malým štípnutím.

·     Pokožka může být pár dnů po proceduře citlivá a červená, a to i přes závěrečné nanesení zklidňující emulze. Alespoň 3 dny po zákroku byste měli vynechat slunění (včetně solária) a ošetřené místo během pobytu venku chránit krémem s SPF 50.

I krása má svou cenu

Naše ošetření provádí pouze zkušení odborníci v oblasti estetické medicíny, jsou tedy naprosto bezpečná a účinná. Využíváme moderní technologie a nejnovější postupy. V našem ceníku najdete celou řadu variant zákroků a můžete si tak zvolit to nejlepší řešení pro vaše potřeby. V případě zájmu vám rádi sestavíme cenovou nabídku na míru.

Vstupní konzultace

1.500 Kč

objednejte se na termín+420 211 153 602

Volejte kdykoli od pondělí do pátku mezi 7:30 – 19:00

Stáhněte si ceník

Nechte nám e-mail a my vám zašleme kompletní ceník procedur RP CLINIC.

Děkujeme za váš zájem.
stáhnout ceník v pdf
Zároveň vám zasíláme odkaz na stažení do mailu.
Oooops. Něco se nepodařilo. Zkusete to prosím znovu.

Mohou vám pomoci i tyto procedury:

medical microneedlingchemický peeling

Nejspíše řešíte...

jizvy po aknéproblematická pleť

Co byste určitě měli vědět?

Mohu proceduru podstoupit, přestože akné nemám zcela vyléčené?

U nedoléčeného akné může být pleť na některých místech stále zanícená, v takovém případě je potřeba akné nejprve vyléčit. Na vstupní konzultaci s vámi rádi pobereme možná řešení a postupy.

Je zákrok bolestivý?

U každé procedury se snažíme, aby pro vás její průběh byl co nejpříjemnější. Bolesti se proto bát nemusíte – ošetřující dermatolog vám na pokožku nejprve nanese znecitlivující krém, který nežádoucí pocity maximálně utlumí.

Za jak dlouho uvidím výsledky?

Zde velmi záleží na rozsahu jizviček – drobné jizvičky mohou zmizet už po 1–2 sezení, většinou je však potřeba 4–5 opakování s rozestupem 3–4 týdnů.

Kdy není vhodné mikrojehličkování či laser podstupovat?

Jedinou kontraindikací je aktivní zánět v ošetřované oblasti a onemocnění způsobené herpetickým virem (herpes).

Nechte se zkrášlit v luxusních prostorách RP CLINIC

interiér a recepce sekce body care kliniky RP CLINIC

Nepropásněte novinky a tajné tipy od lékařů

Nechte nám e-mail a my vám čas od času zašleme novinky, akce nebo tajné tipy od našich lékařů.

Děkujeme.
Až bude něco nového, budete o tom vědět první.
Oooops. Něco se nepodařilo. Zkusete to prosím znovu.

Jak se k nám dostanete

METREM B

Od stanice Náměstí Republiky je to k nám 200 m (asi 2 minuty) pěšky ulicí Na Poříčí.

Tramvají 6, 8, 15, 26

Zastávka se jmenuje Náměstí Republiky je to k nám 150 m pěšky ulicí Na Poříčí.

VLAKEM

Masarykovo nádraží je vzdálené pouze 300 m (asi 3 minuty pěsky).

Autem

V okolí je modrá parkovací zóna. S klinikou sousedí parkování OC Palladium.

klinika v Google mapách

Mohli jste nás vidět v médiích

logo pořadu život ve hvězdách TV nova
logo časopisu vogue
logo časopisu forbes
logo časopisu playboy
logo magazínu estetika
logo časopisu dolcevita

Zažijte nejmodernější technologie v praxi

Využíváme nejlepší dostupné vybavení za miliony korun, třeba nejúčinnější laser současnosti Fotona SP Dynamis Pro  nebo speciální a extrémně výkonné zubní mikroskopy.

Splňujeme nejpřísnější normy a certifikace

certifikace 9001 ISO logo

Splňujeme přísnou normu ISO 9001 pro jakostní a procesní řízení. Nastavení standardů certifikace nám umožňuje efektivně reagovat na potřeby našich pacientů a nabízet péči nejvyšší možné kvality.

logo normy iso 27001 pro zdravotnická zařízení a bezpečnost informací

Ochrana dat a informací o klientech je pro nás absolutní prioritou. Proto jsme se zavázali k certifikaci ISO 27001. Tento závazek nám umožňuje efektivně ochraňovat citlivé informace a reagovat na aktuální bezpečnostní výzvy.