I preventivní prohlídka dětí může být zábava. Stačí najít dětského zubaře, který to s nimi umí.

Se strachem ze zubaře bojuje nejeden dospělý, není tedy těžké si představit, jaké obavy může návštěva zubní ordinace vzbuzovat u dětí. Jako rodiče vás mezi 6–12. měsícem života vaší ratolesti čeká významná dílčí role, a sice stát se průvodcem a vzorem i v péči o zuby. Pravidelná návštěva preventivních prohlídek je přitom jedním z hlavních předpokladů pro zdravý a správný vývoj mléčných zubů.
rezervujte si svůj termín

Jak často chodit s dětmi na preventivní zubní prohlídku?

Nejpozději před dovršením 12 měsíců, tedy v období prořezávání prvních zoubků, byste s dítětem měli poprvé navštívit stomatologa a poté navázat pravidelnou preventivní prohlídkou každých 6 měsíců. Frekvence prevence je tedy stejná jako u dospělých, průběh ošetření se však trochu liší.

Prevencí pro správný vývoj zubů

Komplexní péče o dětský chrup

Od prvního roku života

Citlivý a hravý
přístup

Zubař, u kterého se děti nebojí

Zázemí moderní kliniky

Využíváme nejnovější postupy i technologie

Proč je prevence u dětí důležitá?

Preventivní péče má u dětí dvojí význam – jednak si dítě již odmala zvykne na to, že chodit k zubaři je běžné, získá si jeho důvěru, a zároveň zubní lékař včas podchytí případné komplikace v růstu zubů, či zvýšenou kazivost a její možné příčiny. Sledovat růst zubů je potřeba jak v batolecím, tak předškolním věku dětí – dočasný chrup totiž ovlivňuje vývoj čelisti, postavení stálých zubů i rozvoj řeči.

‚‚Řešením není sladkosti úplně odepřít, ale rozumně korigovat, kolik jich děti během dne sní, a hlavně dohlížet na důslednou ústní hygienu a nezanedbávat preventivní prohlídky u zubaře.‘‘

Sladkosti a limonády podporují vznik kazu u dětí

Za zvýšenou kazivostí dětských zubů stojí především nadměrná konzumace džusů, limonád a sladkostí obecně. Cukr je největším nepřítelem zubní skloviny a zoubky, na nichž se drží bakterie ze zubního plaku tak vytváří dokonalé prostředí pro vznik kazu. Tento proces se spouští už v momentě, kdy se dítku objeví první zoubky.

Neléčený zubní kaz může vést k předčasné ztrátě zoubků

Neléčený zubní kaz nějakou chvíli vůbec nemusí bolet, postupně se však může rozvinout až v akutní zánět a dítě může o první zoubky předčasně přijít. To může způsobit nejen obrovskou bolest, ale také posun zubů v oblouku, vadu řeči i nutnost ortodontické léčby do budoucna.

Co všechno preventivní zubní prohlídka obnáší?

Stejně jako u dospělých pacientů, i zubní prohlídka dítěte spočívá ve vyšetření tvrdých i měkkých zubních tkání. Prohlídka je přitom skutečně jen prohlídka – před jakýmkoliv ošetřením s vámi nejprve probereme léčebný a cenový plán, vše vám vysvětlíme a až poté si domluvíme termín zákroku. Nemůže se tak stát, že by dítko bylo vyděšené z nečekaného vrtání zoubků při pouhé kontrole či jiného nezbytného výkonu.

Co znamená pedostomatologie

Pedostomatologie je obor zubního lékařství zaměřený na prevenci, diagnostiku a léčbu dentálních problémů u dětí. Tento obor se soustředí na specifické potřeby dětských úst a zubů, od doby kojenecké až po pozdní dětství, zahrnující také péči o zdraví ústní dutiny v období vývoje dětského chrupu. V našem týmu najdete přední pedostomatology, kteří ohlídají bezproblémový růst zoubků i u vašich dětí.

Dětská preventivní prohlídka také zahrnuje:

Proč chodit na pravidelné zubní prohlídky?

rezervujte si svůj termínvolejte +420 211 153 603

Volejte kdykoli od pondělí do pátku mezi 7:30 – 19:00

K dětem přistupujeme citlivě a vesele

S dětmi to prý umíme, dočtete se v recenzích. Naši zubaři jsou profesionálové, kteří moc dobře vědí, že děti vyžadují o něco citlivější přístup. Věříme, že ačkoliv prohlídka u zubaře nebývá synonymem pro veselí, je to právě zubař, kdo dokáže ovlivnit náladu v celé ordinaci a ukázat dítku, že se není čeho bát.  

Milý personál, od recepčních, sestřiček až po ošetřujícího zubaře, dělá vše pro to, aby preventivní prohlídku zvládli i ti nejmladší pacienti, a dokonce se na ni i těšili.

Co když dítko i přesto nespolupracuje?

I přes laskavý a hravý přístup se může stát, zejména pak při náročnějším zákroku, že dítko odmítá spolupracovat. V takovém případě je možné provést ošetření v tzv. řízené analgosedaci. Ta spočívá v inhalaci rajského plynu, který následně utlumí vnímání bolesti. Řízená analgosedace dítě zbaví strachu, zatímco stále zůstane při vědomí a je schopné se zubařem spolupracovat. Jde o nenávykovou a bezpečnou metodu vhodnou jak pro děti, tak dospělé.

Jak probíhá preventivní zubní prohlídka v RP CLINIC?

 • ikona smile značící úsměv a pozitivitu

  Každá prohlídka začíná navázáním příjemného kontaktu jak s dítkem, tak s jeho doprovodem. V uvolněné atmosféře se nám většinou daří krásně spolupracovat i s těmi nejbojácnějšími pacienty.

 • symbol konzultace a rozhovoru

  Ještě před samotným vyšetřením s vámi zubař nejprve probere aktuální anamnézu a případně doplní nové informace o zdravotním stavu dítěte, užívaných lécích či případných obtížích v ústní dutině.

 • ikona značící vyšetření nebo hledání s lupou

  Po celou dobu vyšetření zubař s dítětem citlivě komunikuje tak, aby zvládlo porozumět důležitosti prohlídky a všemu, co k ní patří. Mezitím zubař provede vyšetření zubů i dásní, zkontroluje, jak se zuby vyvíjí a pořídí rentgenové snímky.

 • symbol konzultace rozhovoru

  V případě nálezu kazu sestavíme léčebný a cenový plán, který s vámi před jeho uskutečněním nejprve probereme.

rezervujte si svůj termín volejte +420 211 153 603

Volejte kdykoli od pondělí do pátku mezi 7:30 – 19:00

Představujeme vám MDDr. Lenku Dvořáčkovou

vedoucí zubní lékařku v RP CLINIC

Zkušená specialistka s rozsáhlým vzděláním a praxí v oblasti záchovné stomatologie, mikroskopické endodoncie a protetiky. Vystudovala 1. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a své dovednosti rozšířila účastí na řadě specializovaných kurzů a stáží. V praxi klade důraz na osobní a empatický přístup za použití špičkových technologií, což přispívá k maximální spokojenosti a pohodě jejích pacientů.

objednejte sevolejte +420 211 153 603

Volejte kdykoli od pondělí do pátku mezi 7:30 – 19:00

mddr lenka dvořáčková zubní lékařka

‚‚Kladu důraz zejména na osobní a citlivý lidský přístup a věřím, že právě tento přístup společně s nejmodernějším přístrojovým vybavením a špičkovými technologiemi vede ke spokojenosti a pohodě našich pacientů.‘‘

MDDr. Lenka Dvořáčková

I zdraví má svou cenu

Prohlídku a vyšetření chrupu provádí pouze zkušení odborníci v oblasti zubní medicíny, jde tedy o naprosto bezpečnou a účinnou prevenci. Využíváme moderní technologie a nejnovější postupy. Naši zubaři patří ve svých specializacích mezi špičky oboru a nejen že se neustále vzdělávají v ČR i zahraničí, ale učí se od nich i konkurence.

Preventivní prohlídka dítěte do 6 let

900 Kč

Preventivní prohlídka dítěte od 6 do 15 let

1.400 Kč

Vstupní vyšetření dítěte do 6 let

Vyšetření zubů a posouzení jejich prořezávání dle věku, zhotovení potřebných RTG snímků vč. OPG snímku, sestavení léčebného plánu a rozpočtu.

1.000 Kč

Vstupní vyšetření dítěte od 6 do 15 let

1.700 Kč

objednejte se na termínvolejte +420 211 153 603

Volejte kdykoli od pondělí do pátku mezi 7:30 – 19:00

Stáhněte si ceník

Nechte nám e-mail a my vám zašleme kompletní ceník procedur RP CLINIC.

Děkujeme.
stáhnout ceník v pdf
Zároveň vám zasíláme odkaz na stažení do mailu.
Oooops. Něco se nepodařilo. Zkusete to prosím znovu.

Mohou vám pomoci i tyto procedury:

bezbolestné ošetřenídentální hygienavstupní zubní prohlídka

Nejspíše řešíte...

zápach z ústbolavý zubzlomené a poškozené zuby

Co byste měli vědět o dětské preventivní prohlídce?

Jak často musím s dítětem chodit na preventivní prohlídky k zubaři?
V kolika letech jít s dítětem poprvé k zubaři?
Co když zubař během prohlídky objeví nějaký problém?
Jak dlouho dětská zubní prohlídka trvá?

Nechte se ošetřit v nádherných prostorách RP CLINIC

recepce a odpočinková zóna pro pacienty dentální sekce rp clinic

Nepropásněte novinky a tajné tipy od lékařů

Nechte nám e-mail a my vám čas od času zašleme novinky, akce nebo tajné tipy od našich lékařů.

Děkujeme.
Až bude něco nového, budete o tom vědět první.
Oooops. Něco se nepodařilo. Zkusete to prosím znovu.

Jak se k nám dostat

METREM B

Od zastávky Náměstí Republiky je to k nám 200 m (asi 2 minuty) pěšky ulicí Na Poříčí.

Tramvají 6, 8, 15, 26

Zastávka se jmenuje Náměstí Republiky je to k nám 150 m pěšky ulicí Na Poříčí.

VLAKEM

Masarykovo nádraží je vzdálené pouze 300 m (asi 3 minuty pěsky).

Autem

V okolí je modrá parkovací zóna. S klinikou sousedí parkování OC Palladium.

klinika v Google mapách

Mohli jste nás vidět v médiích

logo pořadu život ve hvězdách TV nova
logo časopisu vogue
logo časopisu forbes
logo časopisu playboy
logo magazínu estetika
logo časopisu dolcevita

Zažijte nejmodernější technologie v praxi

Využíváme nejlepší dostupné vybavení za miliony korun, třeba nejúčinnější laser současnosti Fotona SP Dynamis Pro  nebo speciální a extrémně výkonné zubní mikroskopy.

Splňujeme nejpřísnější normy a certifikace

certifikace 9001 ISO logo

Splňujeme přísnou normu ISO 9001 pro jakostní a procesní řízení. Nastavení standardů certifikace nám umožňuje efektivně reagovat na potřeby našich pacientů a nabízet péči nejvyšší možné kvality.

logo normy iso 27001 pro zdravotnická zařízení a bezpečnost informací

Ochrana dat a informací o klientech je pro nás absolutní prioritou. Proto jsme se zavázali k certifikaci ISO 27001. Tento závazek nám umožňuje efektivně ochraňovat citlivé informace a reagovat na aktuální bezpečnostní výzvy.