I zubní ošetření může být bezbolestné. Jaké máte možnosti anestezie?

Pociťujete nevolnost už jen při pomyšlení, že za týden jdete k zubaři na preventivní prohlídku? Vysoké procento lidí trpí chorobným strachem ze zubaře, chcete–li odborně dentofóbií. Nicméně empatický přístup v kombinaci s vhodně zvoleným typem anestezie dokáže tyto pocity úplně odbourat. I ten nejsložitější stomatochirurgický zákrok tak může být naprosto bezbolestný.
rezervujte si svůj termín

Bezbolestná návštěva zubaře není jen mýtus

Bolest žaludku, zrychlený tep a strach, který se sezením v čekárně intenzivně stupňuje. Jenže i přes panické stavy není cesty zpět – objednání k zubaři jste přeci odkládali tak dlouho. Ano, na světě určitě existují příjemnější činnosti než ulehnutí na zubařské lehátko, na tom se jistě shodneme. Pokud si navíc si ve vzpomínkách nesete špatnou zkušenost, ať už vlivem přístupu zubaře nebo po protrpěném vrtání zubu bez anestezie (například z dětství), úzkost to akorát posílí.

Naštěstí v dnešní době je stomatologie na úplně jiné úrovni a nabízí širokou paletu možností, jak řešit strach z ošetření nejen u dospělých, ale i těch nejmenších pacientů.  

Ošetření bez bolesti a stresu

Účinné znecitlivění zubů i dásní

Díky lokální, částečné či celkové anestezii

Šetrný
a lidský přístup

S důrazem na vaše pohodlí a komfort

Zázemí moderní kliniky

Využíváme nejnovější postupy i technologie

Jak zmírnit strach ze zubaře?

Je jedno, zdali vás čeká trhání osmiček, čištění zubních kanálků (tzv. endodoncie) nebo oprava zubu hluboce poškozeného kazem. To jediné, co si pravděpodobně přejete, je zákrok vůbec nepodstoupit nebo obdržet zázračný návod s pokyny, jak strach zmírnit.

Anestezie přitom neslouží pouze pro pohodlí pacienta při výkonu, ale usnadňuje práci také ošetřujícímu zubaři a umožní provést i ten nejnáročnější úkon precizně a kvalitně.

1. možnost: Ošetření v lokální anestezii zajistí dočasné znecitlivění úst

Lokální znecitlivění je tou nejžádanější a nejpoužívanější formou anestezie. Jemný injekční vpich s účinnou látkou zajistí dočasné znecitlivění ústní dutiny tím, že přeruší vedení vzruchu ve všech vzrušivých tkáních. Mozek, mícha, nervy a svalová tkáň tak po dobu několika minut až 3 hodin nedostávají žádné signály o probíhajícím zákroku. Místní anestezie má obvykle plně dostačující účinek při většině běžných stomatologických výkonech.

‚‚Řízená analgosedace je přitom vhodná jak pro bojácné dospělé, tak děti.‘‘

2. možnost: Analgosedace pomocí rajského plynu sníží úzkost a zrelaxuje

Výhodou inhalační analgezie je její jednoduchost a neinvazivnost. Jedná se o směs medicinálních plynů oxidu dusného a kyslíku, který je připraven k okamžitému podání.  Má slabě hypnotické a středně silné analgetické účinky, tudíž spolehlivě ovlivňuje vnímání intenzity bolesti, snižuje úzkost, obavy i duševní napětí. Účinek nastupuje po 4–5 vdechnutích a maxima dosahuje po 2–3 minutách. Jde o metodu nenávykovou a podávané léky nemají kumulativní charakter. Rajský plyn se rychle po krátké chvíli vytrácí z těla. Pacient je v průběhu zákroku při vědomí a se zubařem spolupracuje.

3. možnost: Uspěte mě a probuďte, až bude hotovo

Dalším typem anestezie je ošetření v analgosedaci. Jedná se o farmakologicky vyvolaný stav, který umožňuje zcela odbourat pocity strachu i úzkosti. V praxi to znamená, že v průběhu celého výkonu spíte, bolest nevnímáte. Stav v tomto případě navozují vysoce bezpečné analgetické preparáty s léty prověřenými účinky.

Co vás čeká po ošetření v analgosedaci?

Po analgosedaci zůstanete 1-2 hodiny v ordinaci či čekárně pod dohledem anesteziologa nebo odborného personálu kliniky pro případ jakýchkoliv komplikací.

Zejména u opravdu rozsáhlých zákroků či u pacientů (včetně dětí), kde není možná spolupráce, lze použít celkovou anestezii. Celková anestezie, tzv. narkóza, je stav, který vás plně uvede do umělého spánku, čímž potlačí vědomí i vnímání bolesti. Celkové anestezii předchází předoperační vyšetření i vyplnění zdravotního dotazníku.

Jak celková anestezie probíhá?

Po celkové anestezii vás čekají jistá omezení, o kterých se dozvíte ještě před zákrokem. V dnešní době jsou lékaři schopni ušít každému pacientovi anestezii přímo na tělo, proto není důvod k jakýmkoliv obavám.

rezervujte si svůj termínvolejte +420 211 153 603

Volejte kdykoli od pondělí do pátku mezi 7:30 – 19:00

Představujeme vám MDDr. Lenku Dvořáčkovou

vedoucí zubní lékařku v RP CLINIC

Zkušená specialistka s rozsáhlým vzděláním a praxí v oblasti záchovné stomatologie, mikroskopické endodoncie a protetiky. Vystudovala 1. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a své dovednosti rozšířila účastí na řadě specializovaných kurzů a stáží. V praxi klade důraz na osobní a empatický přístup za použití špičkových technologií, což přispívá k maximální spokojenosti a pohodě jejích pacientů.

objednejte sevolejte +420 211 153 603

Volejte kdykoli od pondělí do pátku mezi 7:30 – 19:00

mddr lenka dvořáčková zubní lékařka

‚‚Kladu důraz zejména na osobní a citlivý lidský přístup a věřím, že právě tento přístup společně s nejmodernějším přístrojovým vybavením a špičkovými technologiemi vede ke spokojenosti a pohodě našich pacientů.‘‘

MDDr. Lenka Dvořáčková

I zdraví zubů má svou cenu

Není cennější investice než té do vlastního zdraví. Veškeré zákroky včetně extrakce zubů u nás provádí pouze špičkoví odborníci v oblasti zubní medicíny, jsou tedy naprosto bezpečné a bezbolestné. Naši zubní lékaři se nejenže neustále vzdělávají v ČR i zahraničí, ale učí se od nich i konkurence. Zakládáme si na empatickém a šetrném přístupu s využitím moderních technologií i postupů.

Rajský plyn

Rajský plyn využívaný v případě velkého strachu ze zubního ošetření, pacient je při ošetření při vědomí.

od 1.500 Kč

Bezbolestné ošetření zubů v analgosedaci vhodné pro děti i dospělé

Stav, kdy je pacient uveden do umělého spánku.

od 8.500 Kč

objednejte se na termínvolejte +420 211 153 603

Volejte kdykoli od pondělí do pátku mezi 7:30 – 19:00

Stáhněte si ceník

Nechte nám e-mail a my vám zašleme kompletní ceník procedur RP CLINIC.

Děkujeme.
stáhnout ceník v pdf
Zároveň vám zasíláme odkaz na stažení do mailu.
Oooops. Něco se nepodařilo. Zkusete to prosím znovu.

Mohou vám pomoci i tyto procedury:

bílé zubní výplněkeramické zubyzáchrana zubuvytažení zubu3D rentgen

Nejspíše řešíte...

bolavé zubykrvácení z dásnívypadlá plombazlomené a poškozené zuby

Nechte se ošetřit v nádherných prostorách RP CLINIC

recepce a odpočinková zóna pro pacienty dentální sekce rp clinic

Nepropásněte novinky a tajné tipy od lékařů

Nechte nám e-mail a my vám čas od času zašleme novinky, akce nebo tajné tipy od našich lékařů.

Děkujeme.
Až bude něco nového, budete o tom vědět první.
Oooops. Něco se nepodařilo. Zkusete to prosím znovu.

Jak se k nám dostat

METREM B

Od zastávky Náměstí Republiky je to k nám 200 m (asi 2 minuty) pěšky ulicí Na Poříčí.

Tramvají 6, 8, 15, 26

Zastávka se jmenuje Náměstí Republiky je to k nám 150 m pěšky ulicí Na Poříčí.

VLAKEM

Masarykovo nádraží je vzdálené pouze 300 m (asi 3 minuty pěsky).

Autem

V okolí je modrá parkovací zóna. S klinikou sousedí parkování OC Palladium.

klinika v Google mapách

Mohli jste nás vidět v médiích

logo pořadu život ve hvězdách TV nova
logo časopisu vogue
logo časopisu forbes
logo časopisu playboy
logo magazínu estetika
logo časopisu dolcevita

Zažijte nejmodernější technologie v praxi

Využíváme nejlepší dostupné vybavení za miliony korun, třeba nejúčinnější laser současnosti Fotona SP Dynamis Pro  nebo speciální a extrémně výkonné zubní mikroskopy.

Splňujeme nejpřísnější normy a certifikace

certifikace 9001 ISO logo

Splňujeme přísnou normu ISO 9001 pro jakostní a procesní řízení. Nastavení standardů certifikace nám umožňuje efektivně reagovat na potřeby našich pacientů a nabízet péči nejvyšší možné kvality.

logo normy iso 27001 pro zdravotnická zařízení a bezpečnost informací

Ochrana dat a informací o klientech je pro nás absolutní prioritou. Proto jsme se zavázali k certifikaci ISO 27001. Tento závazek nám umožňuje efektivně ochraňovat citlivé informace a reagovat na aktuální bezpečnostní výzvy.