Plomba, která vám úsměv nezkazí. Objevte výhody bílých zubních výplní

Návštěvy zubaře nejspíše nikdo nepasuje k oblíbeným činnostem. Neléčený kaz ovšem může nadělat více škody, než si vůbec dokážete představit. Zatímco dříve se ve stomatologii k ošetření kazu standardně používaly černé plomby, dnes s oblibou vítězí estetičtější řešení – bílé fotokompozitní výplně. Bílá plomba nejenže hezky vypadá, ale také neobsahuje toxické látky a nabízí množství dalších benefitů.
rezervujte si svůj termín

Zuby jsou vizitkou každého z nás

Když se zeptáte svých blízkých, čeho si na ostatních všímají jako první, jejich odpověď vás možná překvapí. Oči, vlasy, boty? Kdepak, je to často právě úsměv, který přitáhne pozornost a chtě nechtě napoví, jak moc o sebe daná osoba pečuje. Zuby jsou vizitkou každého z nás a leckdy i důvodem, proč lidé skrývají radost, potlačují smích a bojují s nízkým sebevědomím.

Touha po jiskrném úsměvu jako z Hollywoodu proplouvá společností, a zářivé zuby se tak stávají synonymem krásy a pevného zdraví. Nejšťastnější ovšem nejsou ti, kteří se pyšní běloskvoucími perličkami, ale ti, jimž se správnou péčí a prevencí daří uchovat své zuby zdravé a pěkné co nejdéle.  

‚‚Nejšťastnější ovšem nejsou ti, kteří se pyšní běloskvoucími perličkami, ale ti, jimž se správnou péčí a prevencí daří uchovat své zuby zdravé a pěkné co nejdéle.‘‘

Zaměřeno na zubní kaz: Jak vzniká a proč ho včas řešit?

Pokud se tak neděje a zubní sklovinu naruší bakterie, na zubech vzniká kaz. Toto infekční onemocnění poškozuje tkáň zubu vlivem kyselin, které se rozkládají ze zbytku sacharidů. Zjednodušeně řečeno – jestliže rádi konzumujete potraviny obsahující cukr, a přitom nedbáte na správnou ústní hygienu, na zubech se vám postupně začne usazovat lepkavý nános bakterií v podobě zubního plaku.

Plak se velmi rád drží zejména v místech, kam se hůře dostanete kartáčkem (důraz kladený na pravidelné čištění mezizubních prostor skutečně má svůj důvod) a už po uplynutí několika dnů vytváří ideální podmínky pro vznik kazu. V ranné fázi odvápnění skloviny si leckdy tělo s kazem poradí samo, případně může pomoci i dentální hygiena. V opačném případě se v zubu vytváří čím dál větší prohlubně, které zároveň snižují jeho tvrdost. Zub na neléčený kaz reaguje bolestí a začíná být citlivější na teplo a chlad.

Když vám na úsměvu záleží

Přirozený vzhled chrupu

Dokonalé přizpůsobení odstínu vašich zubů

Důraz na jedinečnou estetiku

Zubař odstraňuje pouze zkaženou část zubu

Kvalitní a zdravotně nezávadný materiál

Při správné péči plomba vydrží až 20 let

Když kaz neřešíte, můžete o zub úplně přijít

Když stomatolog kaz včas neošetří, může se rozšířit a propuknout až v akutní zánět zubní dřeně. Z hlediska příznaků rozhodně není o co stát – zánět doprovází pulsující bolest, především v noci. Nemocná dřeň se musí co nejdříve odstranit, jinak zub začne odumírat a můžete o něj úplně přijít.

Ne každý kaz je viditelný pouhým okem

Zkažený zub nemusí být na první pohled patrný a stejně tak všimnete-li si tmavého flíčku na zubu, může se jednat pouze o zvýšenou pigmentaci. Přítomnost zubního kazu může potvrdit či vyloučit pouze zubní lékař, a to pomocí stomatologického vyšetření zrcátkem, sondou a rentgenem, který odhalí i mezizubní kazy či kazy pod zubními výplněmi.

Bílé vs. černé plomby – jaké jsou mezi nimi rozdíly?

K ošetření zubního kazu se používají různé typy výplňových materiálů, jimiž se vrtané místo zacelí. Kvalitně provedená zubní výplň neboli plomba může se zubem splynout tak, že je od něj téměř k nerozeznání. Dříve tomu tak docela nebylo, jelikož ke standardním výplním patřily zejména amalgámové, laicky řečeno černé plomby.

Hlavním úskalím černých plomb není pouze nulová estetika, ale také obsah škodlivé rtuti. Ačkoliv se o nich říká, že jsou vysoce odolné, to samé už dnes platí i o bílých fotokompozitních výplních. Ty se vyrábí ze syntetické dentální pryskyřice, která je zdravotně nezávadná a lze ji kombinovat v různých barevných odstínech. Na zub se nanáší v několika vrstvách a zatvrzuje se modrým světlem, aby se nanesená hmota spojila se zubem. Další nesporné plus bílých výplní tkví v tom, že při vrtání umožňují mnohem šetrnější postup.

Jaké jsou největší výhody bílých fotokompozitních výplní?

rezervujte si svůj termínvolejte +420 211 153 603

Volejte kdykoli od pondělí do pátku mezi 7:30 – 19:00

Jak probíhá ošetření kazu pomocí bílé výplně?

 • symbol konzultace rozhovoru

  V ordinaci RP CLINIC vás nejprve přivítají naši milí lékaři, kteří vám průběh ošetření vysvětlí a rádi zodpoví vaše dotazy. Je pro nás důležité, abyste se v prostředí kliniky cítili pohodlně, bezpečně a odcházeli s pocitem maximální péče.

 • symbol anestezie umrtvení a injekce

  Zubař nejprve ošetřovaný zub pečlivě a jemně znecitliví pomocí lokální anestezie, čímž zajistí, že během preparace zubní tkáně a odstraňování kazu vůbec nic neucítíte.

 • ikona značící opracování zubu

  Lékař dutinu po zubním kazu mechanicky vyčistí, upraví hrany dutiny a provede dezinfekci.

 • ikona lepení zubu

  Pomocí speciálních gelů pak připraví povrch dutiny na nanášení výplňového materiálu. Při jeho aplikaci lékař postupuje po vrstvách, jednotlivé vrstvy vždy osvítí speciální polymerizační lampou, čímž dojde k vytvrzení materiálu.

 • ikona značící leštění zubu a čistotu

  Nakonec zubař výplň precizně upraví a zaleští do té chvíle, než je na skus zcela přirozená.

 • ikona smile značící úsměv a pozitivitu

  Bílé výplně je na rozdíl od těch černých ihned možné zatěžovat, tudíž po zákroku můžete bez obav jíst a pít.

rezervujte si svůj termín volejte +420 211 153 603

Volejte kdykoli od pondělí do pátku mezi 7:30 – 19:00

I návštěva zubaře může být příjemná

Věděli jste, že až 8 % lidí trpí úzkostí ze zubařského křesla? U některých z nich jsou pocity nevolnosti tak silné, že k zubaři raději vůbec nechodí. Na naší klinice vám rádi ukážeme, že ošetření zubů nemusí bolet a že profesionalita může jít ruku v ruce s empatií a lidským přístupem.

Představujeme vám MUDr. Imricha Bajzu

vedoucího zubního lékaře v RP CLINIC

Pan doktor Bajza je absolventem 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze a s bohatou 18letou praxí se specializuje na poskytování kvalitní péče v oblasti stomatologie s využitím moderní technologie CEREC. Cenné zkušenosti získal během 17 let strávených pod vedením uznávaného lékaře MUDr. Jiřího Ježka. V roce 2023 se připojil do týmu RP CLINIC, kde působí jako vedoucí lékař oddělení dental care.

objednejte sevolejte +420 211 153 603

Volejte kdykoli od pondělí do pátku mezi 7:30 – 19:00

mudr imrich bajza vedoucí zubní lékař rp clinic

‚‚Práce stomatologa mě ohromně baví a naplňuje. V porovnání s ostatními obory medicíny dokážeme docílit krásného výsledku velmi rychle.‘‘

MUDr. Imrich Bajza

I krása a zdraví má svou cenu

Naše ošetření provádí pouze zkušení odborníci v oblasti zubní medicíny, jsou tedy naprosto bezpečná a účinná. Využíváme moderní technologie a nejnovější postupy. V případě zájmu vám rádi sestavíme cenovou nabídku na míru nebo poradíme, jaká varianta je pro vás nejvhodnější. Cena závisí na rozsahu poškození zubu a velikosti výplně. Rádi vás objednáme i na konzultaci a vstupní vyšetření, abychom mohli doporučit nejvhodnější způsob řešení.

Fotokompozitní výplň bílá

od 2.000 Kč

Komplexní vstupní vyšetření

2.950 Kč

Preventivní prohlídka

1.800 Kč

objednejte se na termínvolejte +420 211 153 603

Volejte kdykoli od pondělí do pátku mezi 7:30 – 19:00

Stáhněte si ceník

Nechte nám e-mail a my vám zašleme kompletní ceník procedur RP CLINIC.

Děkujeme.
stáhnout ceník v pdf
Zároveň vám zasíláme odkaz na stažení do mailu.
Oooops. Něco se nepodařilo. Zkusete to prosím znovu.

Jak snížit riziko vzniku zubního kazu?

V rámci prevence zubního kazu je kromě preventivních prohlídek (alespoň 1–2× ročně) důležitá správná domácí péče, a hlavně pravidelnost. Čištění zubů dvakrát denně (ráno a večer) patří k naprostému základu, ale pouze to stačit nemusí. Ideální pečující rutina zahrnuje také čištění mezizubních prostor speciální kartáčky a min. 2× ročně návštěvu dentální hygieny.

Co byste o bílých fotokompozitních výplních určitě měli vědět?

V čem jsou bílé zubní výplně lepší než amalgámové (černé)?
Jak dlouho aplikace bílé výplně trvá?
Jaká je životnost bílé plomby?
Je ošetření bolestivé?

Nechte se ošetřit v nádherných prostorách RP CLINIC

recepce a odpočinková zóna pro pacienty dentální sekce rp clinic

Nepropásněte novinky a tajné tipy od lékařů

Nechte nám e-mail a my vám čas od času zašleme novinky, akce nebo tajné tipy od našich lékařů.

Děkujeme.
Až bude něco nového, budete o tom vědět první.
Oooops. Něco se nepodařilo. Zkusete to prosím znovu.

Jak se k nám dostat

METREM B

Od zastávky Náměstí Republiky je to k nám 200 m (asi 2 minuty) pěšky ulicí Na Poříčí.

Tramvají 6, 8, 15, 26

Zastávka se jmenuje Náměstí Republiky je to k nám 150 m pěšky ulicí Na Poříčí.

VLAKEM

Masarykovo nádraží je vzdálené pouze 300 m (asi 3 minuty pěsky).

Autem

V okolí je modrá parkovací zóna. S klinikou sousedí parkování OC Palladium.

klinika v Google mapách

Mohli jste nás vidět v médiích

logo pořadu život ve hvězdách TV nova
logo časopisu vogue
logo časopisu forbes
logo časopisu playboy
logo magazínu estetika
logo časopisu dolcevita

Zažijte nejmodernější technologie v praxi

Využíváme nejlepší dostupné vybavení za miliony korun, třeba nejúčinnější laser současnosti Fotona SP Dynamis Pro  nebo speciální a extrémně výkonné zubní mikroskopy.

Splňujeme nejpřísnější normy a certifikace

certifikace 9001 ISO logo

Splňujeme přísnou normu ISO 9001 pro jakostní a procesní řízení. Nastavení standardů certifikace nám umožňuje efektivně reagovat na potřeby našich pacientů a nabízet péči nejvyšší možné kvality.

logo normy iso 27001 pro zdravotnická zařízení a bezpečnost informací

Ochrana dat a informací o klientech je pro nás absolutní prioritou. Proto jsme se zavázali k certifikaci ISO 27001. Tento závazek nám umožňuje efektivně ochraňovat citlivé informace a reagovat na aktuální bezpečnostní výzvy.