Zánět zubu se nevyplatí podceňovat. Čištění kanálků vám zub může zachránit.

Návštěva zubaře evokuje v mnohých lidech pocity nevolnosti a strachu. Jenže když vás začne pobolívat zub, navštívit stomatologa je to nejlepší, co pro zdraví svých zubů můžete udělat. Neléčený zubní kaz či počínající infekce totiž může přerůst až v akutní zánět zubní dřeně, kdy může pomoci už jen endodontické ošetření, laicky řečeno čištění zubních kanálků.  
rezervujte si svůj termín

Trápí vás nesnesitelná bolest zubu? Řešte ji, než bude pozdě

S bolestí zubu se nejspíš v životě potkal každý z nás. Bolest může přicházet nenápadně, zpočátku bývá tak mírná, že s ní dokážete normálně fungovat. Postupně však může začít přerůstat v bolest neúnosnou, takovou, která vám nedovolí normálně jíst ani spát.

Zánět zubu jako komplikace neléčeného zubního kazu

Pokud zubní sklovinu naruší bakterie, na zubech vzniká kaz. Toto infekční onemocnění poškozuje tkáň zubu vlivem kyselin, které se rozkládají ze zbytku sacharidů. Zjednodušeně řečeno – jestliže rádi konzumujete potraviny obsahující cukr, a přitom nedbáte na správnou ústní hygienu, na zubech se vám postupně začne usazovat lepkavý nános bakterií v podobě zubního plaku.

Vše pro záchranu vašich zubů

Precizní ošetření mikroskopem

I zubů, které by jinak musely ven

Úplně bezbolestný zákrok

V lokální anestezii nic neucítíte

Vysoká úspěšnost a přesnost

Díky nejmodernějším technologiím a vybavení

Když kaz neřešíte, můžete o zub úplně přijít

Když se kaz včas neošetří, může se rozšířit do hloubky zubu a způsobit akutní zánět zubní dřeně. Z hlediska příznaků rozhodně není o co stát – zánět doprovází pulsující bolest, někdy třeba po napití se studeného nápoje, někdy po zvýšené fyzické aktivitě, a někdy i jen tak z ničeho nic a často především v noci. Nemocná dřeň se musí co nejdříve odstranit, jinak se zánět přenese i pod zub do okolní kosti a můžete o něj úplně přijít.

Čištění kanálků řeší záněty, infekce i poškozený zub po úrazu

Ve chvíli, kdy začne odumírat zubní dřeň, je nezbytné provést ošetření zubních kanálků. K čištění kanálků se přistupuje jak při zánětu zubu či zubní dřeně či bakteriální infekce, tak i po úrazech zubu, kdy dochází ke změnám uvnitř zubu. Zasažený zub extrémně bolí, bolest se však nemusí dostavit okamžitě.

‚‚Zánět je o to závažnější, napadne-li i okolní tkáně včetně přiléhající kosti.‘‘

I v případě onemocnění dásní bývá ošetření kanálků mnohdy jediným způsobem, jak zub zachránit. Endodontickému ošetření se přitom někdy nevyhnou ani zcela zdravé zuby, a to například z protetických důvodů.

Endononcie je jedním z nejsložitějších zubařských zákroků

Ošetření patří v zubní ordinaci k těm nejsložitějším, pro úspěšnou léčbu je tedy nutné ošetřit kanálek v celém rozsahu. Nedílnou součástí zákroku je také pořízení rentgenových snímků. Úskalím endodoncie jsou kořenové kanálky samotné, mívají totiž různé tvary, průřezy, nepravidelně se klikatí, větví a stáčejí. Také jejich počet se v jednotlivých kořenech zubů může lišit. Některé kanálky jsou navíc tak tenké (zhruba jako vlas), že vyžadují 100% preciznost.

‚‚K úspěchu při záchraně zubu tak přispívá nejen moderní přístrojové vybavení a kvalitní materiály, ale také pečlivost zubaře.‘‘

Žádná babská rada práci zubaře nenahradí

Směs soli a pepře, hřebíčkový roztok nebo česnek s cibulí. Nemoc, na kterou byste na internetu nenašli osvědčenou babskou radu, snad neexistuje. A ačkoliv příroda může být mocným čarodějem, v případě akutního zánětu zubu či zubní dřeně se opravdu vyplatí léčbu přenechat odborníkům. Kdyby na takto závažný problém pomohlo přírodní antibiotikum z domácí lékárny, zubní lékaři by nemuseli sbírat roky a roky cenných zkušeností na jeden z nejnáročnějších zubařských zákroků vůbec.  

V reálném světě může být právě endonontické ošetření jediným řešením, díky kterému se podaří zub zachovat.

Kdy je nejvyšší čas obrátit se na stomatologa?

Čištění kanálků v RP CLINIC

Naše klinika disponuje nejmodernějším technickým vybavením, které výrazně ovlivňuje vysokou úspěšnost těchto zákroků. Lékař při ošetření využívá speciální operační mikroskop, díky kterému zachytí každý detail, jenž je pouhým okem nepostřehnutelný. Samozřejmostí jsou rotační nástroje, díky nimž se ošetření zkrátí na minimum. Speciální nikl titanové nástroje pak umožňují ošetřit i kanálky velmi úzké a zahnuté.

rezervujte si svůj termínvolejte +420 211 153 603

Volejte kdykoli od pondělí do pátku mezi 7:30 – 19:00

Jak probíhá mikroskopická endononcie v RP CLINIC?

Procedura trvá cca 2 hodiny u zubní korunky a 1 hodinu u keramické výplně.

 • symbol konzultace rozhovoru

  V oddělení RP CLINIC Dental care vás nejprve přivítá jeden z našich zubařů, který vám průběh procedury vysvětlí a zodpoví vaše dotazy. Poté s vámi probere vaši anamnézu a následuje samotné vyšetření, které je naprosto bezbolestné, takže se nemusíte ničeho bát.

 • ikona fotoaparátu značící snímkování

  Prvním, a zcela zásadním krokem celého ošetření, je provedení rentgenu. Díky digitálním snímkům lékař posoudí míru poškození tkáně a navrhne vhodný postup.

 • symbol anestezie umrtvení a injekce

  Zubař nejprve ošetřovaný zub pečlivě a jemně znecitliví pomocí lokální anestezie, čímž zajistí, že během preparace zubní tkáně a dřeně vůbec nic neucítíte. Na ústa vám poté nasadí speciální elastickou blánu, která zabrání kontaktu zubu se slinami.

 • ikona značící opracování zubu

  Následuje případné odstranění staré plomby či zubního kazu. Lékař zub pečlivě zbaví infikované dřeně/nervu a pomocí moderních přístrojů důkladně očistí stěny kořenového kanálku.

 • ikona značící leštění zubu a čistotu

  Očištěný kanálek nakonec vydezinfikuje a vyplní. Pro rekonstrukci korunky se používají bílé fotokompozitní výplně, v případě větších ztrát tvrdých zubních tkání, což je častější, pak keramické korunky.

 • ikona smile značící úsměv a pozitivitu

  Je naprosto běžné, že po zákroku mohou být zuby citlivější, do týdne by však citlivost měla odeznít.

rezervujte si svůj termín volejte +420 211 153 603

Volejte kdykoli od pondělí do pátku mezi 7:30 – 19:00

I návštěva zubaře může být příjemná

Věděli jste, že 8 % lidí trpí intenzivní úzkostí ze zubařského křesla? U některých z nich jsou pocity nevolnosti tak silné, že k zubaři raději vůbec nechodí. Na naší klinice vám rádi ukážeme, že ošetření zubů nemusí bolet a že profesionalita může jít ruku v ruce s empatií a lidským přístupem.

Představujeme vám MDDr. Lenku Dvořáčkovou

vedoucí zubní lékařku v RP CLINIC

Zkušená specialistka s rozsáhlým vzděláním a praxí v oblasti záchovné stomatologie, mikroskopické endodoncie a protetiky. Vystudovala 1. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a své dovednosti rozšířila účastí na řadě specializovaných kurzů a stáží. V praxi klade důraz na osobní a empatický přístup za použití špičkových technologií, což přispívá k maximální spokojenosti a pohodě jejích pacientů.

objednejte sevolejte +420 211 153 603

Volejte kdykoli od pondělí do pátku mezi 7:30 – 19:00

mddr lenka dvořáčková zubní lékařka

‚‚Kladu důraz zejména na osobní a citlivý lidský přístup a věřím, že právě tento přístup společně s nejmodernějším přístrojovým vybavením a špičkovými technologiemi vede ke spokojenosti a pohodě našich pacientů.‘‘

MDDr. Lenka Dvořáčková

I zdraví má svou cenu

Ošetření chrupu u nás provádí pouze špičkoví odborníci v oblasti zubní medicíny, jsou tedy naprosto bezpečná a účinná. Využíváme moderní technologie a nejnovější postupy. Naši zubaři patří ve svých specializacích mezi špičky oboru a nejen že se neustále vzdělávají v ČR i zahraničí, ale učí se od nich i konkurence.

Čištění kanálků (mikroskopická endodoncie)

od 8.000 Kč

objednejte se na termínvolejte +420 211 153 603

Volejte kdykoli od pondělí do pátku mezi 7:30 – 19:00

Stáhněte si ceník

Nechte nám e-mail a my vám zašleme kompletní ceník procedur RP CLINIC.

Děkujeme.
stáhnout ceník v pdf
Zároveň vám zasíláme odkaz na stažení do mailu.
Oooops. Něco se nepodařilo. Zkusete to prosím znovu.

Mohou vám pomoci i tyto procedury:

keramické zubybílá zubní výplňbezbolestné ošetřenívytažení zubuzubní implantátléčba parodontózy

Nejspíše řešíte...

bolavé zubyzlomené a poškozené zuby

Co byste o čištění kanálků určitě měli vědět?

V jakých případech zubař provádí čištění kanálku?
Kdy je nejvyšší čas obrátit se na stomatologa?
Jak dlouho čištění kanálků trvá?
Je ošetření bolestivé?

Nechte se ošetřit v nádherných prostorách RP CLINIC

recepce a odpočinková zóna pro pacienty dentální sekce rp clinic

Jak se k nám dostat

METREM B

Od zastávky Náměstí Republiky je to k nám 200 m (asi 2 minuty) pěšky ulicí Na Poříčí.

Tramvají 6, 8, 15, 26

Zastávka se jmenuje Náměstí Republiky je to k nám 150 m pěšky ulicí Na Poříčí.

VLAKEM

Masarykovo nádraží je vzdálené pouze 300 m (asi 3 minuty pěsky).

Autem

V okolí je modrá parkovací zóna. S klinikou sousedí parkování OC Palladium.

klinika v Google mapách

Mohli jste nás vidět v médiích

logo pořadu život ve hvězdách TV nova
logo časopisu vogue
logo časopisu forbes
logo časopisu playboy
logo magazínu estetika
logo časopisu dolcevita

Zažijte nejmodernější technologie v praxi

Využíváme nejlepší dostupné vybavení za miliony korun, třeba nejúčinnější laser současnosti Fotona SP Dynamis Pro  nebo speciální a extrémně výkonné zubní mikroskopy.

Splňujeme nejpřísnější normy a certifikace

certifikace 9001 ISO logo

Splňujeme přísnou normu ISO 9001 pro jakostní a procesní řízení. Nastavení standardů certifikace nám umožňuje efektivně reagovat na potřeby našich pacientů a nabízet péči nejvyšší možné kvality.

logo normy iso 27001 pro zdravotnická zařízení a bezpečnost informací

Ochrana dat a informací o klientech je pro nás absolutní prioritou. Proto jsme se zavázali k certifikaci ISO 27001. Tento závazek nám umožňuje efektivně ochraňovat citlivé informace a reagovat na aktuální bezpečnostní výzvy.