rovnátka
a křivé zuby

Úsměv hraje významnou roli v sebedůvěře i při navazování kontaktů s druhými lidmi. Křivé zuby, pokud se neřeší již v dětství, pak mohou v dospělosti zásadně ovlivnit to, jak jste spokojení se svým vzhledem. Zdánlivě estetický problém ovšem může vést i k obtížím při žvýkání či čištění zubů, předčasnému opotřebení chrupu nebo k bolestem čelisti. Díky moderní ortodontické léčbě zahrnující různé typy rovnátek lze docílit rovných zubů téměř v jakémkoliv věku – diskrétně a efektivně. S využitím nejnovějších technologií i kvalitních materiálů vám pomůžeme získat krásný a pravidelný úsměv, který už nikdy nebudete chtít schovávat. Vyberte si ortodoncii pro děti i dospělé s individuálním a vřelým přístupem ke všem pacientům.

objednejte se
tlačítko domů ikona homepage
Stomatologie
Rovnátka a křivé zuby

Zuby jako vaše vizitka

Úsměv je jako magnet – ať už navazujete novou známost nebo se ucházíte o nové zaměstnání, první dojem zanecháváte pouze jeden. Mnoho pacientů, u nichž se ortodontické vady v dětství zanedbaly, poté v dospělosti zjišťuje, že jim špatně postavené či křivé zuby nevyhovují a začnou zvažovat léčbu rovnátky.

Kdy je vhodné zahájit ortodontickou léčbu?

Ačkoliv v ideálním případě je vhodné korekci zahájit mezi 1. a 14. rokem života, kdy jsou zuby přístupnější rovnání, ani v dospělosti nemusí být sen o přitažlivém úsměvu ztracený. U dětí a adolescentů by měl vývoj zubů sledovat zubař a případný problém včas podchytit doporučením k ortodontickému vyšetření.

‚‚Čím dříve k rovnání zubů dojde, tím lépe – u dětí by to mělo být nejlépe v době růstu stálých zubů, nebo ve chvíli, kdy je vývoj chrupu ukončen.‘‘

MUDr. Jakub Hovorka, ortodontista

Nejčastější ortodontické vady, které pomáháme řešit

Vstupní vyšetření – otisky i rentgen

Trápí vás křivé zuby? Náprava a změna k lepšímu vyžaduje komplexní přístup, jehož stavebním kamenem je vstupní ortodontické vyšetření, a ještě předtím ideálně preventivní prohlídka s případným ošetřením kazů. Na základě vyšetření, jehož součástí je také sejmutí otisků i rentgen, který zobrazí anomálie v postavení zuby, s vámi probereme ideální možnosti léčby, vytvoříme 3D vizualizaciasestavíme cenový plán na míru.

Ortodontická léčba

Ortodontické vady v RP CLINIC léčíme pomocí nejrozšířenějších metod – fixních i snímatelných aparátů. Rozdíly mezi jednotlivými typy rovnátek spočívají jak ve schopnosti a míře korekce, způsobu nošení, estetice materiálu či ceně.

Invisalign: Rovnátka, která nejsou téměř vidět

K absolutní špičce mezi rovnátky dnes patří neviditelná rovnátka Invisalign, která splňují ty nejvyšší nároky co do výsledků léčby, komfortu i estetiky, a jsou tak zpravila volbou číslo jedna nejen pro dospělé pacienty. Jednotlivé alignery (fólie) se zhotovují přímo na míru v USA a jejich průběžným střídáním dochází k požadovanému posunu zubů ve výrazně kratším čase.

Neviditelná rovnátka Invisalign

Obdivujete na druhých hlavně krásné rovné zuby, ale vy sami ty své skrýváte? Zapomeňte na vše, co jste si doposud mysleli o nošení rovnátek a seznamte se s Invisalign. Průhlednými rovnátky, které vám za poměrně krátkou dobu zlepší úsměv i život, ale okolí si jich ani nevšimne.

k neviditelným rovnátkům
sympatická dáma ve věku asi 50 let

Fixní rovnátka

Fixní neboli zámečková rovnátka jsou tradiční variantou – upevňují se na zubní oblouk a velmi precizně si poradí i s nápravou složitějších ortodontických vad. Zámečky mohou být kovové nebo keramické, což ocení kromě teenagerů i starší pacienti, kteří nechtějí rovnátky příliš poutat pozornost.

Křivé zuby – fixní rovnátka

Rovné, bílé, krásné. Mnoho lidí považuje právě tyto aspekty za prototyp atraktivního úsměvu. Fixní rovnátka, tzv. zámečky, stále patří k nejtradičnějším a nejprověřenějším způsobům, jak docílit lepšího postavení zubů.

k fixním rovnátkům
sympatická dáma ve věku asi 50 let

Snímatelná rovnátka

S lehčími ortodontickými vadami, zejména ve věku 7–12 let, mohou pomoci i snímatelná rovnátka. Jde o finančně nejdostupnější řešení, které jinak slouží především k doladění či fixaci zubů v tzv. retenční (udržovací) fázi léčby.

Snímatelná rovnátka

Nošení snímatelných (hovorově vyndavacích či sundavacích) rovnátek, se týká především menších dětí a převážně těch s lehčími ortodontickými vadami. Jak se liší od fixních rovnátek a v čem tkví jejich výhody i nevýhody?

k rovným zubům
sympatická dáma ve věku asi 50 let

‚‚Ze statistických údajů České ortodontické společnosti vyplývá, že až 85 % Čechů má určitou vadu chrupu.‘‘

Co mohou křivé zuby zapříčinit?

Svěřte svůj úsměv do péče předních českých ortodontistů. V prostředí moderní kliniky uděláme maximum pro to, aby se úsměv stal vaší předností. Objednejte se na vstupní vyšetření a o vše další už se postaráme.

objednejte se

Jak se k nám dostat

METREM B

Od zastávky Náměstí Republiky je to k nám 200 m (asi 2 minuty) pěšky ulicí Na Poříčí.

Tramvají 6, 8, 15, 26

Zastávka se jmenuje Náměstí Republiky je to k nám 150 m pěšky ulicí Na Poříčí.

VLAKEM

Masarykovo nádraží je vzdálené pouze 300 m (asi 3 minuty pěsky).

Autem

V okolí je modrá parkovací zóna. S klinikou sousedí parkování OC Palladium.

klinika v Google mapách

Mohli jste nás vidět v médiích

logo pořadu život ve hvězdách TV nova
logo časopisu vogue
logo časopisu forbes
logo časopisu playboy
logo magazínu estetika
logo časopisu dolcevita