Fixními rovnátky k dokonalému úsměvu. Proč se nebát života se zámečky?

Rovné, bílé, krásné. Mnoho lidí považuje právě tyto aspekty za prototyp atraktivního úsměvu. Je tedy zřejmě jasné, jak moc dokáže se sebevědomím zamávat ortodontická vada v podobě stěsnaných zubů, předkusu či jiných nedokonalostí, a to v jakémkoliv věku. Fixní rovnátka, tzv. zámečky, stále patří k nejtradičnějším a nejprověřenějším způsobům, jak docílit lepšího postavení zubů. Pyšnit se konečně úsměvem, který zahřeje, je možná jednodušší, než si myslíte.
rezervujte si svůj termín

Co způsobuje ortodontické vady zubů?

Věděli jste, že až 85 % Čechů má nějakou vadu chrupu? A zatímco některé anomálie jsou zanedbatelné, jiné mohou mít vliv nejen na psychiku člověka, ale i na samotné zdraví zubů. Možná se i vy teď ocitáte v situaci, kdy se svým dítkem či puberťákem řešíte zubní nesrovnalost, která by mu v pozdějším věku mohla velice překážet. Nebo se ortodontická vada týká přímo vás samotných, protože čím dál častěji si pacienti sny o rovných zubech plní i v dospělosti.

‚‚Fixní rovnátka vám pomohou udělat krok ke změně, a přispět tím estetice, zdraví i vaší spokojenosti.‘‘

Dopřejte si radost z úsměvu

Efektivní léčba křivých zubů

Pro širokou škálu vad a v jakémkoliv věku

Důraz na jedinečnou estetiku

Možnost zvolit kov či keramiku

Požadovaný efekt do 1,5–2 let

Maximálně 2 roky k novému já

Ortodontických vad existuje hned několik, přičemž jejich příčinou nejčastěji bývá dědičnost, nedostatek místa v zubním oblouku, zlozvyky v dětství nebo celkový průběh vývoje zubů v útlém věku. Typicky zuby, které v ústech nemají dostatek místa pro další růst, začínají být natolik stěsnané, až se výrazně a závažně zkřiví. Nejde však pouze o estetiku.

Zvýšená kazivost zubů? I to mohou mít křivé zuby na svědomí

Stísněným chrupem vzniká prostor pro usazování zubního plaku, který je obtížnější vyčistit. Zuby jsou náchylnější ke kazivosti a riziko parodontitidy (zánětu dásní) se zvyšuje. K riziku zdravotního problému dochází i tehdy, překrývají-li horní přední zuby velkou část dolních zubů. Ty se snáze opotřebují, jsou citlivější a mohou vznikat potíže s čelistním kloubem. Fixní aparát si poradí i s těmi nejsložitějšími zubními vadami a do doby nanejvýš 2 let se postará o bezchybný úsměv.

V čem spočívá léčba fixními rovnátky?

Jedná se o ortodontickou léčbu fixními prvky – zámky a drátky, pevně usazenými na zubech, které pomocí systematického utahování mění polohu zubů a z části i čelistí. Výhoda fixního rovnátka tkví v tom, že svou práci v ústech odvádí 24 hodin denně – síla tahu tedy působí nepřetržitě. Oproti snímacím aparátům navíc umožňuje větší rozsah pohybů, takže léčba pomocí fixních aparátů je výrazně efektivnější.

Důvodem extrakce tedy může být:

rezervujte si svůj termín volejte +420 211 153 603

Volejte kdykoli od pondělí do pátku mezi 7:30 – 19:00

Fixní rovnátka jsou nejrozšířenější metodou léčby

Jádro fixního rovnátka tvoří zámky,které se speciálním lepidlem připevňují na zuby. Zámečky uceluje drátěný oblouk, a právě ten svým tvarem ovlivňuje postavení zubů. Zámky se podle použitého materiálu dělí na kovové a keramické.  

Rovnátka jsou sice na zubech vidět, což bývá i častým důvodem k odkládání léčby, nicméně jde o globálně nejrozšířenější a nejdostupnější metodu léčby. Zejména pak u teenagerů mohou být rovnátka i neotřelým a cool doplňkem, vždy ovšem záleží na úhlu pohledu.

Chcete, aby byla rovnátka nenápadná? Místo kovu můžete zvolit keramiku.

Pacienti, kteří si potrpí naestetiku, mohou zvolit keramické zámky vyráběné v barvě zubu, případně typrůsvitné. Spolu s použitím bíle lakovaných ortodontických drátků nabízejí dobrý estetický vzhled. Kovové fixní aparáty fungují na totožném principu jako keramické, s tím rozdílem, že namísto keramických zámků se používají zámečky kovové.

Život s fixním rovnátkem – na co se připravit?

Zajímá vás, co všechno nošení fixních rovnátek obnáší? Nositele rovnátek čeká v rámci nové rutiny pouze zvýšená zubní hygiena spolu s pravidelnými kontrolami na ortodoncii. Zámečky je nutné čistit důkladně, a kromě klasického kartáčku používat také ten mezizubní a jednosvazkový. Zámečky na zubech vytvoří další prostor pro usazování zubního plaku a důslednost se tedy skutečně vyplatí.

O správné péči o fixní rovnátka vás informuje zubař či dentální hygienistka. Co se společenské roviny týče, zámečky jsou tak malinké, že není důvod obávat se šišlání či jiných nežádoucích dopadů.

Jak dlouho trvá rovnání zubů fixním rovnátkem?

Léčba se délkou liší podle závažnosti vady, věku pacienta a schopnosti pohybu zubů, v průměru se ale pohybuje v rozmezí 1,5 – 2 roky.

rezervujte si svůj termínvolejte +420 211 153 603

Volejte kdykoli od pondělí do pátku mezi 7:30 – 19:00

Jak probíhá léčba fixními rovnátky v RP CLINIC?

1. Přípravná fáze

Zahájení ortodontické léčby by vždy měla předcházet preventivní prohlídka zubů a případné ošetření všech kazů. Pamatujte, že ortodontista péči praktického stomatologa nenahrazuje, proto byste během léčby měli stále pravidelně docházet ke svému zubnímu lékaři (2× za rok).

2. Fáze aktivní léčby

Bezprostředně po nasazení rovnátek se můžete potýkat s nepříjemným tlakem až bolestivostí zubů, které však brzy odezní. Na počáteční nepohodlí si během několika dnů zvyknete, i potenciální potíže s výslovností rychle zmizí. Ke zmírnění otlaků od některých částí rovnátek slouží speciální ochranný vosk, který na „otravný“ zámeček jednoduše nanesete. Při dlouhodobé bolesti stačí navštívit ortodontistu, který vaše potíže posoudí a případně rovnátka upraví.

3. Retenční (udržovací) fáze

Po sejmutí fixních rovnátek ortodontická léčba nekončí. Zuby mají schopnost vrátit se do svého původního postavení, proto je nutné jim v tom zabránit a zuby v jejich nové pozici po určitou dobu stabilizovat. Pro tuto fázi léčby dostanete tzv. retainery – snímací dlahy či desky, nebo fixní retainery – drátek na vnitřní straně zubů, které pomáhají udržet zuby na svém místě.

Následná péče je klíčem k udržení rovných zubů

Přestože už se těšíte z rovných zubů, i tak je nadále nezbytné docházet na pravidelné kontroly stanovené lékařem a dodržovat veškerá doporučení. Podcenění závěrečné fáze léčby vede k opětovnému pokřivení zubů a zbytečným komplikacím, a to jak u dětí, tak dospělých. 

I zdraví zubů má svou cenu

Není cennější investice než té do vlastního zdraví. Veškeré zákroky včetně ortodontické léčby fixními rovnátky u nás provádí pouze špičkoví odborníci v oblasti zubní medicíny, jsou tedy naprosto bezpečné a účinné. Naši zubní lékaři se nejenže neustále vzdělávají v ČR i zahraničí, ale učí se od nich i konkurence. Zakládáme si na empatickém a diskrétním přístupu s využitím moderních technologií i postupů.

Fixní aparát kov - obě čelisti

68.000 Kč

Fixní aparát keramika - obě čelisti

85.000 Kč

objednejte se na termínvolejte +420 211 153 603

Volejte kdykoli od pondělí do pátku mezi 7:30 – 19:00

Stáhněte si ceník

Nechte nám e-mail a my vám zašleme kompletní ceník procedur RP CLINIC.

Děkujeme.
stáhnout ceník v pdf
Zároveň vám zasíláme odkaz na stažení do mailu.
Oooops. Něco se nepodařilo. Zkusete to prosím znovu.

Mohou vám pomoci i tyto procedury:

bezbolestné ošetřenívstupní zubní prohlídka3D rentgenneviditelná rovnátkasnímací rovnátka

Nejspíše řešíte...

rovnátka a křivé zuby

Co je dobré vědět o rovnání zubů?

Jak dlouho trvá, než se zuby fixním rovnátkem plně srovnají?
Existuje i estetičtější varianta, než klasické zámečky?
V jakém věku je ideální zahájit léčbu fixními rovnátky?
Je léčba rovnátky bolestivá?

Nechte se ošetřit v nádherných prostorách RP CLINIC

recepce a odpočinková zóna pro pacienty dentální sekce rp clinic

Nepropásněte novinky a tajné tipy od lékařů

Nechte nám e-mail a my vám čas od času zašleme novinky, akce nebo tajné tipy od našich lékařů.

Děkujeme.
Až bude něco nového, budete o tom vědět první.
Oooops. Něco se nepodařilo. Zkusete to prosím znovu.

Jak se k nám dostat

METREM B

Od zastávky Náměstí Republiky je to k nám 200 m (asi 2 minuty) pěšky ulicí Na Poříčí.

Tramvají 6, 8, 15, 26

Zastávka se jmenuje Náměstí Republiky je to k nám 150 m pěšky ulicí Na Poříčí.

VLAKEM

Masarykovo nádraží je vzdálené pouze 300 m (asi 3 minuty pěsky).

Autem

V okolí je modrá parkovací zóna. S klinikou sousedí parkování OC Palladium.

klinika v Google mapách

Mohli jste nás vidět v médiích

logo pořadu život ve hvězdách TV nova
logo časopisu vogue
logo časopisu forbes
logo časopisu playboy
logo magazínu estetika
logo časopisu dolcevita

Zažijte nejmodernější technologie v praxi

Využíváme nejlepší dostupné vybavení za miliony korun, třeba nejúčinnější laser současnosti Fotona SP Dynamis Pro  nebo speciální a extrémně výkonné zubní mikroskopy.

Splňujeme nejpřísnější normy a certifikace

certifikace 9001 ISO logo

Splňujeme přísnou normu ISO 9001 pro jakostní a procesní řízení. Nastavení standardů certifikace nám umožňuje efektivně reagovat na potřeby našich pacientů a nabízet péči nejvyšší možné kvality.

logo normy iso 27001 pro zdravotnická zařízení a bezpečnost informací

Ochrana dat a informací o klientech je pro nás absolutní prioritou. Proto jsme se zavázali k certifikaci ISO 27001. Tento závazek nám umožňuje efektivně ochraňovat citlivé informace a reagovat na aktuální bezpečnostní výzvy.