Snímatelná rovnátka

Vážení klienti, z důvodu zajištění maximální úrovně péče pro naše stávající pacienty, momentálně nepřijímáme nové pacienty pro ortodontická ošetření. Rádi Vás ošetříme s jiným požadavkem. 

Děkujeme za pochopení


Léčba snímatelným aparátem

Ortodontická léčba pomocí snímatelných rovnátek je silně závislá na věku a typu chrupu dítěte. Používají se zejména v dětském věku od 3 do 12 let pro léčbu dočasného či smíšeného chrupu, kdy lze postavení zubů snadno ovlivnit při jejich vývoji a růstu. Tento typ rovnátek se na určitou dobu vkládá do úst (ideálně na 12–14 hodin), lze jej kdykoli odložit a nijak nekomplikuje ústní hygienu.

Jedná se o ortodontický aparát vytvořený na míru pacienta z biokompatibilních materiálů. Složený je z pryskyřičného těla, drátěných spon a v závislosti na složitosti řešeného problému také z různých expanzních šroubků a závitů. Mezi snímatelné aparáty patří různé typy deskových nebo i funkčních aparátů používaných u dětí k léčbě jednoduchých vad nebo přeléčení vad těžšího charakteru, po které následuje léčba fixním aparátem. Při tomto druhu léčby je velmi důležitá pravidelnost používání snímacího aparátu.

Často při léčbě tímto aparátem není cílem vadu úplně vyléčit (někdy nejsou prořezané všechny stálé zuby), ale zlepšit situaci v ústech a umožnit lepší vývoj stálého chrupu.


Ceník procedury

Snímatelná rovnátka cena od 3 900 Kč

Potřebujete více informací?

Poučení o výkonu
Objednat se na zákrok