Preventivní prohlídka dítěte

Preventivní zubní prohlídky u dětí

Je důležité si uvědomit, že za zdraví zubů dětí odpovídají rodiče. Měli by tedy vědět, že v péči o dětské zuby je důležité navštěvovat lékaře pravidelně a na preventivní prohlídky docházet 2× ročně – každých 6 měsíců. Při těchto prohlídkách si dítě na lékaře zvykne a lékař má hlavně možnost sledovat růst zubů a jejich stav. A to je důležité i v batolecím a předškolním věku – dočasné zuby totiž hrají důležitou úlohu při žvýkání potravy, ovlivňují vývoj čelistí, postavení stálých zubů i rozvoj řeči a tvoření slov. Proto je nutné o dočasné zuby pečovat a zabraňovat jejich předčasné ztrátě.

Co byste měli vědět

Velkým nepřítelem dětských zoubků jsou sladké nápoje a med, jejichž nadměrná a častá konzumace vede k vyšší kazivosti zubů. Problémy může přivodit také dlouhé užívání dudlíku, cucání prstů, které vede k nerovnoměrnému vývoji čelisti a různým ortodontickým vadám.

Ceník procedury

Preventivní prohlídka dítěte
Vyšetření zubů a posouzení jejich prořezávání dle věku, zhotovení potřebných RTG snímků k posouzení mezizubních kazů, bez OPG snímku, sestavení léčebného plánu a rozpočtu.
cena od 800 Kč

Potřebujete více informací?

Kontaktujte nás
Objednat se na zákrok