Odstranění a sklerotizace žilek

Vznik červených žilek ovlivňují různé faktory. Často je to genetická dispozice, hormonální změny, přílišný pobyt na slunci či nedostatečná péče o pokožku, ale také náš způsob života. Kouření je pro kůži největším stresorem. Díky němu dochází v těle ke vzniku volných radikálů, které mají za následek narušování buněčných membrán a ztrátu pružnosti cév.

Pružnost cévních stěn se snižuje i v důsledku přirozeného stárnutí., Jemné kapilární cévy se rozšiřují a začínají praskat. V obličeji se objevují nejdříve jednotlivé žilky, které se mohou rozrůst v celá klubíčka nebo trvalé zarudnutí pokožky.

Opalování bez ochranného SPF faktoru či vystavování neošetřené pokožky mrazu tyto procesy v kůži urychlují. Slunce, mráz, ale i klimatizace a městské exhalace pokožku vysušují a zatěžují. Pokud kůži dostatečně nehydratujeme a neopečováváme, pak k těmto degenerativním procesům v kapilárních stěnách dochází předčasně.

Způsoby odstranění žilek

Odstranění dilatovaných žilek v obličeji a dekoltu se provádí elektrokauterem v místním umrtvení anestetickým krémem. Po zákroku doporučujeme 2-3 dny ošetřenou oblast nemáčet ani neprokrvovat (necvičit, nepít horké nápoje, alkohol apod.). Několik dní mohou přetrvávat nepatrné stroupky, na které lze aplikovat krycí make up. Po zákroku nezůstávají jizvičky.

Na méně dilatované žilky a difusní zarudnutí tváří používáme IPL laser. Při odstranění cévek na dolních končetinách se častěji používá sklerotizace – aplikace roztoku Aethoxysklerolu do žilek, který způsobí jejich vymizení během 6ti až 12ti týdnů. Zákrok lze provést po lokální aplikaci znecitlivujícího krému a po zákroku se ponechávají 48 hodin elastické bandáže, které je následně vhodné nosit ještě aspoň 14 dní přes den. Přechodně se mohou objevit modřinky, které se vstřebají.

Ceník procedury

odstranění žilek cena od 1 500 Kč
sklerotizace žilek 2 400 Kč

Potřebujete více informací?

Kontaktujte nás
Objednat se na zákrok