Plastika uší - otoplastika

Pokud řešíte problematiku vrozených vad ucha, převážně odstátých ušních boltců, tvarových deformací, využijte služeb našich plastických chirurgů. Samotná operace dokáže řešit i nerovnosti chrupavky, její tvar a reliéf.

Před zákrokem

Před samotným výkonem je nutná nezávazná vstupní konzultace u plastického chirurga, která slouží ke zhodnocení aktuálního stavu a doporučení individuálního řešení. Lékař vysvětlí postup operace, způsob anestezie a poskytne informace o případných rizicích spojených s operací. Při konzultaci má klient prostor pro jakékoliv dotazy spojené s očekáváním či obavami z Otoplastiky.

Zákrok

Samotný zákrok trvá od 60-90ti minut v lokální anestezii, dle náročnosti. Řez je veden za uchem, kde je odstraněn nadbytek kůže, zároveň je chrupavka speciálními nářezy změkčena a speciálními stehy jsou ušní boltce modelovány a přitaženy do požadované pozice.

Účelem plastické operace uší je změna tvaru ušního boltce modelováním chrupavčité kostry.

Rekonvalescence

Po Otoplastice se mohou dočasně vyskytnout modřiny, otok, necitlivost, svědění či bolesti. Po dobu 2-3 týdnů doporučujeme klidový režim a nošení čelenky, spaní na zádech v polosedě. Poté se přechází na nošení čelenky na noc a sport, po 6. týdnu se klient navrací do standardního režimu bez omezení.

Od 14. dne po operaci provádějte jemné tlakové masáže.  Hydratační pleťové mléko nanášejte na kůži operované krajiny pro rychlejší hojení jizvy.

Ceník procedury

Plastika uší - jednostranná 12 000 Kč
Plastika uší - oboustranná 20 000 Kč

Potřebujete více informací?

Kontaktujte nás
Objednat se na zákrok