Zuby vám může zachránit i prevence. Na pravidelné prohlídky choďte nejlépe 2× ročně

Když se na vás někdo usměje a oslní vás řadou krásných bílých zubů, udělá to velký dojem. Možná si řeknete, že genetika je mocná čarodějka nebo že ten hollywoodský úsměv musel stát spoustu peněz. Ačkoliv dědičnost mívá na estetiku chrupu vliv, zdraví i vzhled vašich zubů odráží především to, kolik péče jim celý život věnujete. Chodit pravidelně na preventivní prohlídky je přitom to nejmenší, co pro své zuby můžete udělat.
rezervujte si svůj termín

Chodíte k zubaři, až když vás něco bolí? To může být pozdě

Oddalujete návštěvu zubaře do té doby, než vás zub začne bolet? Myslete na to, že u kazu, zánětů a dalších onemocnění ústní dutiny je stěžejní problém odhalit co nejdříve. Včasná léčba vám totiž ušetří nejen starosti, ale také peníze na pokročilejší zákroky, které mohou být náročnější a komplexnější. Jinými slovy čím déle preventivní prohlídku odkládáte, tím více otevíráte dveře budoucím komplikacím.

Prevencí ke zdravému úsměvu

Ne každý problém
bolí

Včasné odhalení kazů, zánětů i parodontitidy

Investice do svého zdraví

Prevencí ušetříte za pozdější drahé zákroky

Zázemí moderní kliniky

Využíváme nejnovější postupy i technologie

Jak často chodit na preventivní zubní prohlídku?

Výhodou prevence je to, že celou řadu potíží může zubař podchytit včas a mnohdy tím zachránit jinak zdravý chrup. K zubaři proto choďte ideálně 2× ročně, pokud lékař nestanoví jinak.

Dentální hygiena je stejně důležitá jako prevence

Se stejnou frekvencí se pak doporučuje absolvovat návštěvu dentální hygieny, která se na zdraví i vzhledu zubů také podílí. Nedočištěné mezizubní prostory a usazený zubní kámen totiž mohou vést k vyšší kazivosti zubů a současně i nepříjemnému zápachu, například z důvodu infekce. Dentální hygienistka vám mimo jiné pomůže vybrat vhodné čistící pomůcky a v rámci krátké instruktáže vám ukáže, jak je správně používat.  

Zubní kaz ani počínající zánět dásní nemusí bolet

Ke vzniku zubního kazu dochází ve chvíli, kdy sklovinu rozleptají zbytky kyselin z nahromaděných bakterií zubního plaku. Vše, co se zubním kartáčkem (i tím mezizubním) a nití nepodaří odstranit, na povrchu zubů dále pracuje a vytváří ideální podmínky pro vznik kazu. Častou, a hlavně mylnou domněnkou je, že zubní kaz musí bolet.

‚‚Kaz osobě vůbec nemusí dát vědět bolestí, přesto se však může rozšířit natolik, až propukne v zánět.‘‘

Dalo by se říci, že kaz nebolí, dokud nezasáhne zubní dřeň. Jde o proces, který se může projevovat nenápadně, například zvýšenou citlivostí zubu na sladké či studené/horké pokrmy a posléze bolestí na skus. V momentě, kdy již pociťujete intenzivní bolest doprovázenou otokem dásně, ba dokonce bolestí hlavy, už se šance na záchranu zubu snižuje.

Krvácivost dásní jako jeden z prvních příznaků parodontitidy

Jednou z nejčastějších příčin ztráty zubu v dospělosti je parodontitida (hovorově parodentóza), neboli zánět dásní. Ta se v prvních stádiích projevuje zpravidla krvácivostí a zvýšenou citlivostí v oblasti zubních krčků, přičemž jako hlavní viník zde opět figuruje zubní plak. Co se stane, když se onemocnění včas neřeší? Mezery mezi kořenem zubu a dásní, tzv. parodontální choboty, se zvětšují a zánět se dostává hlouběji k čelistní kosti. V poslední fázi pak o zuby můžete zcela přijít.

Co všechno preventivní zubní prohlídka obnáší?

Cílem preventivní prohlídky je podchytit včas veškeré příčiny, které mohou vést k výše popsaným obtížím. Během pravidelné kontroly lékař zhodnotí celkový stav ústní dutiny zubů, dásní (parodontu) i sliznic.

Preventivní prohlídka také zahrnuje:

V případě sanace chrupu, tedy ošetření zubního kazu výplní, vám nejprve navrhneme léčebný a cenový plán, který s vámi před zahájením léčby zkonzultujeme.

Nezbytnou součástí preventivní prohlídky je také rentgen

Kazy v mezizubních prostorech nejsou na první pohled viditelné. Právě k jejich odhalení slouží mimo jiné i rentgenové snímky, které jsou nedílnou součástí každé preventivní prohlídky.

Proč chodit na pravidelné zubní prohlídky?

rezervujte si svůj termínvolejte +420 211 153 603

Volejte kdykoli od pondělí do pátku mezi 7:30 – 19:00

Lidský, šetrný a empatický přístup

Představte si zubaře, který je profesionální, ale stejně tak lidský a empatický. U nás v RP CLINIC pro nás pacient nepředstavuje jen další puntík v diáři – každému z nich se snažíme skutečně pomoct a najít vždy to nejlepší možné řešení. Všechna zubní vyšetření navíc provádíme s maximální šetrností, a tak, abyste se v prostředí kliniky cítili dobře a příjemně.

Jak probíhá preventivní zubní prohlídka v RP CLINIC?

 • symbol konzultace rozhovoru

  Ještě před samotným vyšetřením s vámi zubař nejprve probere aktuální anamnézu a případně doplní nové informace o vašem zdravotním stavu, užívaných lécích či obtížích v ústní dutině.

 • ikona značící vyšetření nebo hledání s lupou

  Zubař důkladně vyšetří tvrdé i měkké zubní tkáně ústní dutiny, parodontu, sliznice i lymfatických uzlin a hybnost čelistního kloubu.

 • ikona fotoaparátu značící snímkování

  Pomocí moderních přístrojů pořídí lékař intraorální i klasické rentgenové snímky.

 • symbol konzultace a rozhovoru

  V případě, že je potřeba nějaký zub opravit nebo provést jiné zubní ošetření, sestavíme vám léčebný a cenový plán, který s vámi před jeho uskutečněním nejprve probereme.

rezervujte si svůj termín volejte +420 211 153 603

Volejte kdykoli od pondělí do pátku mezi 7:30 – 19:00

Představujeme vám MDDr. Lenku Dvořáčkovou

vedoucí zubní lékařku v RP CLINIC

Zkušená specialistka s rozsáhlým vzděláním a praxí v oblasti záchovné stomatologie, mikroskopické endodoncie a protetiky. Vystudovala 1. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a své dovednosti rozšířila účastí na řadě specializovaných kurzů a stáží. V praxi klade důraz na osobní a empatický přístup za použití špičkových technologií, což přispívá k maximální spokojenosti a pohodě jejích pacientů.

objednejte sevolejte +420 211 153 603

Volejte kdykoli od pondělí do pátku mezi 7:30 – 19:00

mddr lenka dvořáčková zubní lékařka

‚‚Kladu důraz zejména na osobní a citlivý lidský přístup a věřím, že právě tento přístup společně s nejmodernějším přístrojovým vybavením a špičkovými technologiemi vede ke spokojenosti a pohodě našich pacientů.‘‘

MDDr. Lenka Dvořáčková

I zdraví má svou cenu

Prohlídku a vyšetření chrupu provádí pouze zkušení odborníci v oblasti zubní medicíny, jde tedy o naprosto bezpečnou a účinnou prevenci. Využíváme moderní technologie a nejnovější postupy. Naši zubaři patří ve svých specializacích mezi špičky oboru a nejen že se neustále vzdělávají v ČR i zahraničí, ale učí se od nich i konkurence.

Preventivní prohlídka

Vyšetření zubů a dásní, onkologickou prohlídku, zhotovení potřebných RTG snímků k posouzení mezizubních kazů, bez OPG snímku, sestavení léčebného plánu a rozpočtu.

1.800 Kč

objednejte se na termínvolejte +420 211 153 603

Volejte kdykoli od pondělí do pátku mezi 7:30 – 19:00

Stáhněte si ceník

Nechte nám e-mail a my vám zašleme kompletní ceník procedur RP CLINIC.

Děkujeme.
stáhnout ceník v pdf
Zároveň vám zasíláme odkaz na stažení do mailu.
Oooops. Něco se nepodařilo. Zkusete to prosím znovu.

Co byste měli vědět o preventivní prohlídce?

Jak často musím chodit na preventivní prohlídky k zubaři?
Co je součástí preventivní prohlídky?
Co když zubař během prohlídky objeví nějaký problém?
Jak dlouho prohlídka trvá?

Nechte se ošetřit v nádherných prostorách RP CLINIC

recepce a odpočinková zóna pro pacienty dentální sekce rp clinic

Nepropásněte novinky a tajné tipy od lékařů

Nechte nám e-mail a my vám čas od času zašleme novinky, akce nebo tajné tipy od našich lékařů.

Děkujeme.
Až bude něco nového, budete o tom vědět první.
Oooops. Něco se nepodařilo. Zkusete to prosím znovu.

Jak se k nám dostat

METREM B

Od zastávky Náměstí Republiky je to k nám 200 m (asi 2 minuty) pěšky ulicí Na Poříčí.

Tramvají 6, 8, 15, 26

Zastávka se jmenuje Náměstí Republiky je to k nám 150 m pěšky ulicí Na Poříčí.

VLAKEM

Masarykovo nádraží je vzdálené pouze 300 m (asi 3 minuty pěsky).

Autem

V okolí je modrá parkovací zóna. S klinikou sousedí parkování OC Palladium.

klinika v Google mapách

Mohli jste nás vidět v médiích

logo pořadu život ve hvězdách TV nova
logo časopisu vogue
logo časopisu forbes
logo časopisu playboy
logo magazínu estetika
logo časopisu dolcevita

Zažijte nejmodernější technologie v praxi

Využíváme nejlepší dostupné vybavení za miliony korun, třeba nejúčinnější laser současnosti Fotona SP Dynamis Pro  nebo speciální a extrémně výkonné zubní mikroskopy.

Splňujeme nejpřísnější normy a certifikace

certifikace 9001 ISO logo

Splňujeme přísnou normu ISO 9001 pro jakostní a procesní řízení. Nastavení standardů certifikace nám umožňuje efektivně reagovat na potřeby našich pacientů a nabízet péči nejvyšší možné kvality.

logo normy iso 27001 pro zdravotnická zařízení a bezpečnost informací

Ochrana dat a informací o klientech je pro nás absolutní prioritou. Proto jsme se zavázali k certifikaci ISO 27001. Tento závazek nám umožňuje efektivně ochraňovat citlivé informace a reagovat na aktuální bezpečnostní výzvy.